نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451361
تنبیه سخت برای هنجارشکنان «چهارشنبه سوری»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با اشاره به مراسم چهارشنبه آخر سال گفت: خودروهایی که در این روز برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند تا بعد از تعطیلات نوروز توقیف شده و افرادی که تخلف کنند برابر قانون و با هماهنگی مقام قضایی با آنها برخورد شده و تا بعد از تعطیلات نوروز در بازداشت به سر خواهند برد.

به گزارش میزان، سرهنگ " مهدی سرپناه " در خصوص چهارشنبه آخر سال گفت:با برنامه ریزی های انجام شده در خصوص پیشگیری از حوادث تلخ چهارشنبه آخرسال، پلیس، اقدامات پیشگیرانه موثری از قبیل برگزاری جلسات آموزشی، تهیه بروشور ، نصب بنر و ارسال پیامک های آموزشی به شهروندان را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران افزود: امیدواریم امسال، همانند سال های قبل با همكاری خوب مردم و والدین گرامی، شاهد كاهش تلفات و حوادث ناگوار چهارشنبه آخرسال باشیم.  

این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس به مقوله چهارشنبه آخرسال به عنوان مقوله ای اجتماعی توجه می کند و رویکرد پلیس به چهارشنبه آخرسال ،رویکردی اجتماعی بوده که اطلاع رسانی و آگاهسازی معاونت اجتماعی می تواند نقش بسزائی در کاهش حوادث این روز داشته باشد.  

سرهنگ سرپناه بیان داشت: حوادث ناگوار چهارشنبه آخرسال و صدمات دیگری كه در اثر استفاده از مواد محترقه خطرناك ایجاد می شود یادآور این نکته است آگاهی از خطرات استفاده از این مواد،بخش مهمی از حوادث را کاهش می دهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران خاطرنشان کرد:خودروهایی که در این روز برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند تا بعد از تعطیلات نوروز توقیف شده و افرادی که تخلف کنند برابر قانون و با هماهنگی مقام قضایی با آنها برخورد شده و تا بعد از تعطیلات نوروز در بازداشت بسر خواهند برد.

 وی در خاتمه بر قاطعیت پلیس در برخورد با هنجارشكنان ایام پایانی سال تاكید كرد و از شهروندان خواست: گزارش های خود در خصوص فعالیت افرادی كه با فروش مواد محترقه غیراستاندارد، فضای ناامنی را در جامعه توسعه می دهند از طریق تلفن 110 به مراكز پلیس اعلام تا ضمن برخورد با آنها،شیرینی چهارشنبه آخرسال را به کام خود و دیگران تلخ نکنند.
 
کلمات کلیدی : چهارشنبه سوری + نیروی انتظامی
 
فرزین
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۱۱:۲۵
به نظر شما چهار شنبه سوری که توش پایکوبی و شادی دور هم در پناه یک آتش کوچک (اکثرا خانوادگی) فقط مفهوم داشت رو چه کسانی به این سمت بردن؟ جواب خیلی واضح هست نه؟ به هیچ وجه مشکل سر و صدا . ایجاد مزاحمت اینا نیست. در جایی که من زندگی میکنم پلیس همه خیابان ها و مکان های حتی خارج از شهر به دور از هر گونه مناطق مسکونی رو میبنده تا هیچ کس نتونه در یک سال ذره ای شاد باشه. فکر میکنم همه ما میدونیم که هدف از نشان دادن سوخته ها در چهار شنبه سوری که البته چهار شنبه آخر سال نامیده میشه در صدا سیما ملی چیه!!! متاسفم برای خودم. معلوم نیست ما داریم به کجا چنین شتابان میریم. البته ما که نمیریم به زور میبرنمون. (4199090) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.