نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441263
محل جدید استقرار پلاسکونشینان چقدر می‌ارزد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
ایسنا نوشت: پس از حدود دو هفته از آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو، رییس اتاق اصناف اعلام کرد که از فردا (پنجشنبه)، کسبه آسیب دیده این ساختمان می توانند با شرایطی آسان و مناسب در مجتمع تجاری نور مستقر شوند.

علی فاضلی اظهار کرد: یک مشکل کوچک درباره جزئیات واگذاری واحدهای تجاری نور بین مالک و بنیاد مستضعفان باقی مانده که به زودی حل می شود و کسبه می توانند از فردا پنجشنبه در واحدهای مجتمع تجاری نور مستقر شوند.

وی درباره جزئیات واگذاری این واحدها به کسبه ساختمان پلاسکو افزود: استقرار کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو بستگی به اتحادیه های مرتبط و چگونگی شناسایی و احراز هویت آنها دارد چرا که در وهله نخست باید هویت این واحدها از سوی اتحادیه های مرتبط و فعال در پلاسکو، مورد شناسایی قرار گیرد و از سوی اتاق اصناف معرفی شوند اما از پنجشنبه مجتمع تجاری نور آماده استقرار است.

رییس اتاق اصناف در پاسخ به اینکه شرایط در این استقرار جدید چگونه است و کاسبان پلاسکو می توانند به اندازه ای که پیش از این مغازه داشته اند از مجتمع نور استفاده کنند، ادامه داد: در پلاسکو واحدهای 270 متری نیز وجود داشت اما در مجتمع نور چنین مساحت هایی وجود ندارد اما اتحادیه ها بسته به ظرفیت و پتانسیلی که در مجتمع نور وجود دارد و متراژ واحدهایی که کسبه ساختمان پلاسکو داشته اند، اعلام و مشخص می کنند که پلاسکونشینان در کدام واحدها و با چه مساحتی مستقر شوند.

فاضلی گفت: شرایط به گونه ای است که چهار ماه نخست برای کسبه پلاسکو رایگان بوده و بنیاد مستضعفان آن را تقبل کرده است و پس از چهار ماه واحدهای مستقر از طریق اتحادیه های خود با مجتمع نور قرارداد امضا می کنند که با توافقات خوبی که انجام شد به ازای هر متر 45 هزار تومان پرداخت می کنند که قیمت بسیار مناسبی بوده و در راستای حمایت از کسبه آسیب دیده است.

وی با بیان اینکه توافقات برای اجاره به شرط تملیک متفاوت بوده و بستگی به مذاکرات اتحادیه ها دارد، اظهار کرد: برای ساماندهی وضعیت کسبه پلاسکو نیز در جهت دریافت مدارک شناسایی شخصی و حقوقی و همچنین اسناد مالی با دستگاه های مختلفی صحبت شد و با معرفی از سوی اتحادیه ها انجام خواهد شد.

رییس اتاق اصناف با بیان اینکه هیچ نگرانی بابت پوشاک و تولید و عرضه آن برای شب عید وجود ندارد، تصریح کرد: 300 واحد در پلاسکو واحدهای شان به صورت کامل از بین رفته است و مابقی آنها به دلیل ایمن نبودن واحدشان در پلاسکو باید به نور بیایند که اجناس آنها هیچ خسارتی ندیده اند و فعلا حق ورود به منطقه را ندارند چرا که از استحکام لازم برخوردار نیست و کاسبانی که آسیب دیده اند نیز در حدی نیست که به حساب بیاید چه رسد به اینکه بخواهد به بازار پوشاک آسیب برساند.

فاضلی با انتقاد از برخی رسانه ها برای دادن آدرس غلط در زمینه پوشاک و اینکه برای شب عید با مشکل مواجه خواهیم شد یا خیر گفت که گرچه این واحدهای آسیب دیده تولیدشان در سطح محدودی بوده نمی تواند خللی در تولید و بازار پوشاک ایجاد کند اما برای آسیب دیدگان تسهیلات مناسبی تعریف شده که می توان به بخشودگی های سود و جرایم بانکی، استمهال دو ساله برای باز پرداخت تسهیلات، بخشودگی های دیرکرد بیمه، بخشودگی مالیات آنها تا سال 1394، اعطای تسهیلات ارزان قیمت تا سقف 300 میلیون تومان با مهلت بازپرداخت چهار ساله و ... در نظر گرفته شده است.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + مجتمع تجاری نور + ساختمان پلاسكوی تهران + واحدهای صنفی پلاسکو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۱:۲۱:۵۷
می شود برای روشنگری بعنوان یک رسانه اعلام فرماید مالک این مجتمع نور که بسیار بزرگ است و در منطقه نسبتا گرانی هم هست دقیقا چه کسی و یا چه ارگانی است؟! (4145881) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.