نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451064
معلم و کارگری که ۱.۵ میلیون می‌گیرند، چطور حقوق ۲۴ میلیونی مدیران را بپذیرند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
یک کارشناس اقتصادی تعیین حداکثر حقوق ۲۴ میلیون تومان برای مدیران را به معنای قانونی کردن حقوق‌های نجومی دانست، گفت: اگر نمایندگان به دنبال مقابله با نجومی‌بگیران هستند باید از خودشان شروغ کنند.

میثم موسایی در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به مصوبه 24 میلیونی حداکثر دریافتی مدیران در بودجه 96 اظهار داشت: چنین مصوبه‌ای با توجه به اینکه حقوق و مزایای جانبی مستقیم و غیر مستقیم نمایندگان مجلس در همین حدود می شود، توجیه ندارد زیرا دریافتی نمایندگان با احتساب هزینه دفتر و سایر موارد جانبی همین مقدار است و اگر نمایندگان به دنبال جلوگیری از حقوق‌های نجومی هستند باید از خودشان شروع کنند.

وی با بیان اینکه با این وضعیت نمایندگان مجلس نمی‌توانند در مورد حقوق‌های نجومی‌ بیطرفانه برخورد کنند، ادامه داد: برای نمونه یک عضو هیئت علمی که همه مدارج را طی کرده و در سطح پروفسور است با 50 سال سابقه و سن 80 سال حقوقی حدود 10 میلیون تومان دریافت می‌کند ولی یک نماینده مجلس که شاید تا قبل از آن، تنها یک روزنامه نگار با حقوق یک میلیون دویست هزار تومانی بوده، و در حال حاضر حقوق بالای 20 میلیون تومان دریافت می‌کند، که همان حقوق نجومی است.

این کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه چند سال گذشته مقام معظم رهبری به حقوق‌های باد آورده اشاره کرد ولی مسئولان توجهی نکردند و نتیجه این شد که می‌بینیم، گفت:‌ این مبالغ و دریافتی‌ها در حالی تصویب می‌شود که حقوق معلمان، کارگران، کارمندان در حد 1.5 میلیون تومان است، بنابراین مصوبه جدید مجلس یعنی باید بپذیریم افرادی که تصمیم‌گیر هستند باید در مورد حقوقشان فرد دیگری تصمیم‌گیری کند.

موسایی تأکید کرد: وقتی مجموعه‌ای خود گرفتار این مسائل باشد، نمی‌تواند مشکل را حل کند همان طور که گفته می‌شود، چاقو دسته خودش را نمی‌بُرد. بنابراین این وظیفه رسانه و خبرنگاران است که با افشاگری و بُلد کردن این موضوع، نقش احزاب را نیز در این مورد انجام دهند.

وی در واکنش به این موضوع که آقای لاریحانی اعلام کرده منظور از این مصوبه مدیران کشوری نیست، خاطر نشان کرد: اینکه منظور ما این است و آن نیست معنا ندارد زیرا قانون باید صریح باشد، زیرا اگر زمانی شما نباشید،‌ از شما نمی‌پرسند که منظورتان از این قانون چه بوده است؟
 
 
کلمات کلیدی : حقوقهای نامتعارف + مجلس + مطهری + حقوق نجومی + حقوق‌های ۲۴ میلیونی
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۵:۴۵:۵۸
من معلم با 1500000 ویا ازمن بدتر یک فرهنگی بازنشسته با حقوق کمترازاین چطورباید زندگی کندوببینیدکه عده ای به خاطرمنافع خود وبه جای فکرکردن به آحاد مردم مستضعف به فکرپرکردن بیشترجیب خودازبیت المال وباقانونی کردن آن به ریش ما بخندند. (4186098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۱۰:۳۵
بله باید حقوق نمایندگان مجلس شفاف شود چنانچه برای انجام وظایف نمایندگی هزینه هایی باید انجام شود باید با ارایه مدارک و اسناد و پس از بررسی بصورت غیر مستقیم در وجه دینفعان با رعایت سقف معقول پرداخت گردد (4186250) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۰:۰۸:۲۶
خجالت داره که دیگه انقدر اشرافی گری قبحش ریخته و فاصله ی طبقاتی زیاد شده، رسما این تبعیض رو با افتخار، فریاد میزنند (4186685) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.