نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 18306
متن استعفای 4 عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۱۹
در هفته‏های گذشته خبر استعفای 4 تن از اعضاي حزب اعتدال و توسعه منتشر شد.حميدرضا حاجي بابايي نماينده همدان، كاظم جلالي نماينده شاهرود، محمدجواد ايرواني عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، مجيد قاسمي رئيس اسبق بانك مركزي، 4 تن از اعضاي حزب اعتدال و توسعه از شوراي مركزي اين حزب بودند که استعفا دادند.
"الف" متن این استعفا را منتشر می‏کند. شورای مرکزی محترم حزب اعتدال و توسعه
با سلام
 در شرایط سیاسی سالهای 1376 به بعد که ادبیات سیاسی جامعه قادر به پاسخگویی به بسیاری از شبهات در ساحت چگونگی شکل گیری و تعاملات جریانات سیاسی نبود، حضور تفکری جدید با پای بندی به دفاع از دین، ولایت و ارزشها با رویکردی اعتدالی و توسعه گرایانه گریزناپذیر می نمود.

با چنین برداشتی از شرایط، اینجانبان نیز برای تقویت یک نگرش متعادل دین مدار از هیچ سعی و تلاشی دریغ نکردیم و با شرکت در جلسات دوستان حزب اعتدال و توسعه در گامهای نخست شکل گیری حزب مذکور، سهمی را برای ترویج و تعمیق تفکر اعتدالی مورد نظر به عهده گرفتیم.

امروز نیز بیش از هر زمان ضرورت تقویت مشی مذکور با حضور و هم آوایی همه‏ی جریانات متعادل درون خانواده انقلاب با تاکید بر تداوم راه امام (ره)، پیروی از رهبری عظیم الشأن انقلاب اسلامی را احساس می کنیم و خود را در خدمت چنین رویکردی می دانیم. اما آنچه در موضع گیریهای سالهای اخیر حزب مذکور مشاهده می شود را منطبق با اهداف اولیه‏ی تأسیس حزب نمی دانیم و به نظر می رسد قواعد مورد نظر اعتدالی منشاء شکل گیری این حزب، اکنون در فعالیتهای آن تحت تاثیر جریانات غیر معتدل قرار گرفته است. به همین لحاظ از 2 سال گذشته تاکنون هیچگونه حضوری در هیچ یک از فعالیتهای حزب اعتدال و توسعه نداشته ایم و این در حالی است که متأسفانه در سایت این حزب از اینجانبان به عنوان اعضای شورای مرکزی حزب نام برده می شود.
علی هذا، ضمن احترام به همه‏ی فعالان مروج مشی اعتدالی، عدم حضور و عدم عضویت خود در حزب اعتدال و توسعه را اعلام می داریم.حميدرضا حاجي بابايی، كاظم جلالی، محمدجواد ايرواني، مجيد قاسمي  
 
۱۳۸۶-۰۹-۰۵ ۱۸:۲۸:۲۵
شايد اين آقايان مشي اعتدالي خود را از دست داده و بخاطر فشارهاي موجود رفتارشان عوض شده نه حزب؟ (44795)
 
۱۳۸۶-۰۹-۰۶ ۱۱:۲۶:۰۱
بنده اصلاً فكر نمي كردم كه آقايا حاج بابايي و جلالي عضو خزب اعتدال و توسعه باشند. اين افراد بيشتر گرايش به احمدي نژاد دارند نه هاشمي رفسنجاني. و خروج آن ها براي حزب اعتدال بسيار مفيد است و باعث انسجام حزب خواهد شد. (44836)
 
جعفر دولتیاری
۱۳۸۶-۰۹-۰۶ ۱۲:۵۷:۱۸
یه امر شناخته شده در ایران وجود دارد که هرچه به انتخابات مجلس نزدیک می شویم ، از این نوع استعفا ها و تغییر مواضع های سیاسی بیشتر دیده می شود. (44845)
 
ایراندوست
۱۳۸۶-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۶:۴۲
باباجان چه حزبی چه گروهی !
میشه بفرمائيد دفتر این حزب کجاست ؟ مجمع حزب چند بار برگزار شده؟
آطا این حزب مثل بسیاری احزاب دیکه ما عضوی هم داره یا فقط اعضای حزب همین اعضای دفتر مرکزی هستند ؟

در کشور ما خیلی پدیده های امروزی بشکل کاریکاتور درآمده لیکن حزب در کشور ما اخر کاریکاتوره (44882)
 
م.س
۱۳۸۶-۰۹-۰۷ ۰۷:۴۴:۰۵
احزاب چه قبل وچه بعد از انقلاب همه در چنگال دولتها اسیر بوده وهستند به همین دلیل هیچگونه کارآئی و تحرکی ندارند.اصولا حزب در کشور ماجایگاه مشخصی ندارد احزاب موجود هم برنامه ریزی مشخصی ندارند تنور آنها درهنگام انتخابات گرم میشود ودر فردای انتخابات فتیله را پائین می کشند تا دور بعد.وظیفه اصلی حزب برنامه ریزی ونظریه پردازی وتربیت نیروهای سیاسی اقتصادی وفرهنگی برای آینده کشور است نه اینکه محل نشستهای شبانه جمعی از سیاسیون تشنه قدرت! (44921)
 
۱۳۸۶-۰۹-۰۷ ۱۶:۱۵:۲۱
آقای کاظم جلالی که ماشاءالله عضو همه احزاب هستند، و در واقع عضو حزب باد هستند. از هر طرف که باد بوزد........در زمان دولت اصلاحات ایشان جبهه دوم خرداد بودند و الان اصولگرا هستند. اما سال آینده بستگی دارد به اینکه کی سر کار بیاد! (44964)
 
بیطرف
۱۳۸۶-۰۹-۰۸ ۲۲:۳۳:۰۰
خوب آقای هاشمی احزاب زیادی را تحت پوشش دارن.این بیچاره ها احساس کردن تکراری شدن...اگه جاسوس باشن بیشتر تحت حمایت هستند!اینجا که کسی به دادشون نرسید (45019)
 
امید احمدپور
۱۳۹۲-۱۲-۰۴ ۰۰:۰۰:۴۴
با سلام
طریقه عضویت در حزب توسعه را می خواستم جویا شوم
لطفا راهنمایی بفرمایید
امید احمدپور
omidahmadpour.blog.ir (1989261) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.