توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 37396
محتشمي‌پور: دولت مصر در جنایات غزه شريک است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۲۰
دبيرکل کنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين تصريح کرد: دولت مصر در جنايت عليه مردم فلسطين بويژه مردم غزه با آمريکا و رژيم صهيونيستي همراه شده است.   

به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام " علي اکبر محتشمي‌پور" در حاشيه تجمع نمايندگان مجلس در ميدان فلسطين در حمايت از مردم مظلوم فلسطين در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ملت‌هاي مسلمان همراه ملت فلسطين هستند و حاضرند جان، مال و همه چيز خود را در اين راه ايثار کنند.

وي با بيان اينکه مرز 11 کيلومتري مصر با غزه و گذرگاه رفح در اختيار نيروهاي مصري است، اظهار داشت: نيروهاي رژيم صهيونيستي در اين مناطق حضور ندارند، اين مرز 11 کيلومتري از سوي کدام کشور بسته شده است؟ آيا اسراييل بسته يا مصر؟

محتشمي‌پور تصريح کرد: در محاصره غزه، دولت مصر دخالت دارد و در حالي که مردم مصر از مردم فلسطين حمايت مي‌کنند، دولت اين کشور در جنايت عليه مردم فلسطين بويژه مردم غزه با آمريکا و رژيم صهيونيستي همراه شده است.

دبيرکل کنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين اضافه کرد: دولت مصر در کشتار مردم غزه، گرسنگي، نرسيدن دارو، به شهادت رسيدن کودکان مظلوم در بيمارستان‌ها، نرسيدن سوخت به مردم و درمانگاه‌ها و بيمارستان‌ها شريک آمريکا و رژيم صهيونيستي است.

محتشمي پور تصريح کرد: مگر پايگاه سازمان کنفرانس اسلامي در عربستان سعودي نيست؟ پس چرا در دفاع از 5/1 ميليون نفر پير، جوان، مرد، زن و کودک مظلوم غزه تشکيل جلسه نمي‌دهد؟ مگر اين مردم جزو مسلمانان نيستند؟

دبير کل کنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين همچنين خطاب به برخي دولت‌هاي عربي گفت: شما مگر اعلام نمي‌کنيد مسلمان هستيد و مگر پيامبر (ص) نفرمود اگر چنانچه فرياد يا ايها المسلمين يک مسلمان برخيزد و شما جواب ندهيد مسلمان نيستيد؟ اين همه مظلوم فلسطيني در زير اراده‌ها، کشتي‌ها و هواپيماهاي جنگي رژيم صهيونيستي در حال قتل‌عام هستند و شما در اين جنايت بزرگ علاوه بر سکوت، شريک جنايتکاران هستيد.

محتشمي پور ادامه داد: دليل سکوت و شراکت شما با جنايتکاران فقط براي راي مردم فلسطين به مقاومت و مبارزه است؟ شما دوست داريد مردم فلسطين همچون شما مزدور آمريکا و رژيم صهيونيستي باشند؟ مردم فلسطين هرگز تن به اين ذلت نمي‌دهند.
وي با بيان اينکه در آستانه عاشورا قرار داريم، گفت: مکتب امام حسين (ع) مکتب هيهات من الذله است و شيعه حقيقي امروز در غزه اين فرياد را سر مي‌دهد.

محتشمي‌پور افزود: همان شعاري که ابا عبدالله حسين در مقابل يزيد داد، امروز مردم و جوانان فلسطين در مقابل المرت، بوش و سردمداران کفر جهاني در حال سر دادن آن هستند.

دبيرکل کنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين با بيان اينکه خواستار ياري تمامي مسلمانان هستند، گفت: ملت‌هاي مسلمان همراه ملت فلسطين بوده و حاضر به ايثار جان، مال و همه چيز خود هستند تا اين ملت آزاد شوند، اما سران اين کشورها وابسته و مزدور آمريکا هستند و اجازه نمي‌دهند ملت‌هاي بزرگ اسلام در اين حماسه‌ بزرگ شرکت کنند.

محتشمي‌پور پيشنهاد کرد که هيات‌هاي مذهبي و مساجد طورمارهايي را براي حمايت از مردم غزه در حاشيه‌ حسينيه‌ها و مساجد قراردهند تا مردم نظرات و آمادگي‌شان را براي حمايت از مردم غزه و شکستن اين محاصره اعلام کنند.

وي افزود: در اين صورت معلوم خواهد شد که ده‌ها ميليون جوان، زن و مرد ايراني از آمادگي‌شان در رفتن به غزه و مقابله با رژيم صهيونيستي و شکست محاصره غزه خواهند گفت.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته