توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493761
ریابکوف: آمریکا باید بدون پیش‌شرط دارایی‌های مسکو را بازگرداند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳
معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که آمریکا می‌بایست بدون هرگونه پیش‌شرطی، دارایی‌های ضبط شده مسکو را بازگرداند.

به گزارش فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه روسی «کامرسانت» تصریح کرد که آمریکا می‌بایست دارایی‌های دیپلماتیک روسیه را که ضبط کرده، بدون هرگونه پیش‌شرطی بازگرداند.

وی تصریح کرد: «این دارایی‌های ما است و آنها باید بدون شرط و بدون هرگونه تقاضا و شرط اضافی، آنها را بازگردانند».

وی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها مبنی بر این را رد کرد که روسیه می‌بایست در قبال بازگشت دارایی‌های دیپلماتیک، یک قطعه زمین در «سنت پترزبورگ» دومین شهر بزرگ روسیه برای ساخت یک ساختمان جدید برای کنسولگری آمریکا تخصیص دهد.

وی ادامه داد: «هرگونه شرط‌گذاری یا شراکت؛ خواه درباره یک قطعه زمین برای ساخت و ساز، دیگر دارایی‌ها یا هرچیز دیگر غیرقابل قبول است.

اواخر دسامبر 2016، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه وضع کرد و اعلام کرد که 35 نفر از اعضای سفارت روسیه در واشنگتن و کنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو غیر قابل پذیرش هستند و دو مجتمع روس‌ها در ایالت نیویورک و مریلند را ضبط کرد و مانع دسترسی روس‌ها به این مجتمع‌ها شدند اما روسیه تاکنون اقدامات متقابل علیه آمریکا انجام نداده است.

خبرگزاری تاس گزارش کرد که موضوع بازگشت دارایی‌های دیپلماتیک روسیه محور اصلی رایزنی‌های روز دوشنبه (دیروز) ریابکوف و «توماس شانون» همتای آمریکایی وی در واشنگتن بود.
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا+مسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.