توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493365
قاضی مقیسه: «بابک زنجانی» برای روشن شدن ادعای متهمان پرونده احضار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
قاضی مقیسه با بیان اینکه فقط بابک زنجانی و آن هم برای روشن شدن موضوع مورد ادعای متهمان احضار شده بود، گفت: با این فرد هیچ کاری در رابطه با پرونده نداریم مگر ادعایی که افراد مطرح می کنند.

به گزارش ایسنا، قاضی مقیسه در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه چهارم رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در خصوص روند رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده گفت: این پرونده بعد از تایید حکم اعدام بابک زنجانی و نقض احکام دو متهم دیگر به شعبه 28 دادگاه انقلاب ارجاع شد. وی افزود: رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده آغاز شده و هم اکنون مشغول استماع دفاعیات متهمان هستیم. حکم مقتضی را بعد از رسیدگی به دفاعیات صادر می کنیم.

مقیسه تصریح کرد: مورد به مورد کیفرخواست را متهمین باید دفاع کنند، بعدا تصمیم لازم گرفته می شود. وی درباره احضار بابک زنجانی به شعبه 28 دادگاه انقلاب و اینکه آیا زیبا حالت منفرد هم به دادگاه احضار شده است؟ گفت: فقط زنجانی و آن هم برای روشن شدن موضوع مورد ادعای متهمان احضار شد و گرنه مساله خاصی نیست و حکم این فرد تایید شده است.

رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ابراز امیدواری کرد که زنجانی در راستای پرداخت مبالغ همکاری کند و اموال بیت المال بازگردد. وی اضافه کرد: با این فرد هیچ کاری در رابطه با پرونده نداریم، مگر ادعایی که افراد مطرح می کنند. مسئولان امر باید در مورد این فرد تصمیم بگیرند و امیدواریم در بازگرداندن اموال کمک کنند.

وی در خصوص غیرعلنی شدن جلسات آینده طبق خواسته متهم ردیف دوم، گفت: این موضوع بررسی می شود.
 
کلمات کلیدی : قاضی مقیسه، بابک زنجانی، متهم نفتی، دادگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.