توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443964
طراحی دوربین جدید گوشی با رم داخلی و توان ثبت هزار فریم در ثانیه
بخش دانش و فناوری الف،21 بهمن95
شرکت سونی موفق به طراحی و ساخت دوربین دیجیتال جدیدی برای نصب بر روی گوشی های هوشمند شده که از حسگری جدید با یک لایه دی رم و دقت ۱۹.۳ مگاپیکسل برخوردار است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
به گزارش خبرگزاری مهر، این دوربین می تواند به راحتی ویدئوهای فوق دقیق با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه تهیه کند.

این حسگر دوربین سی ام او اس، تا بدان حد پیشرفته است که انقلابی اساسی در زمینه عکاسی و فیلمبرداری با استفاده از گوشی های هوشمند به وجود می آورد.

حسگر یاد شده از امکانات و توانایی های حسگرهای پیشرفته دوربین های عکاسی حرفه ای برخوردار است و علاوه بر دو لایه حسگر از لایه سومی در قالب دی رم برخوردار است. این امر پردازش تصویر را با سرعتی بیشتر از حسگرهای عادی گوشی های هوشمند ممکن می کند.

مهم ترین مزیت استفاده از حسگر جدید، عکاسی با کیفیت مناسب از اشیایی است که با سرعت در حال جابجاشدن هستند. دوربین های گوشی های فعلی عموما چنین قابلیتی ندارند و تصاویر گرفته شده توسط آنها از افراد و اشیایی که به سرعت در حال حرکت هستند، عموما محو و مات هستند.

با استفاده از این حسگرها می توان تصاویر ویدئویی صحنه آهسته با دقت هزار فریم در ثانیه با دقت ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ تهیه کرد که در نوع خود بسیار جالب و چشم نواز خواهد بود. سرعت پردازش این حسگر حداقل چهار برابر بهتر از دیگر حسگرهای دوربین های به کار گرفته شده در گوشی های هوشمند است.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+گوشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته