توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509268
چرا کدهای خدماتی مخابرات تجمیع شد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
چندی پیش در خبرها اعلام شد که کدهای خدماتی در تمام مناطق مخابراتی کشور با هدف یکسان‌سازی خدمات مخابراتی، تجمیع و یکپارچه شده است.

به گزارش ایسنا، به گفته مسوولان مخابراتی، مجموعه قوانین و آیین نامه‌ها باید در جهت ساده سازی تغییر کند تا مشتریان به ساده ترین و یکپارچه ترین صورت ممکن از تمام خدمات مخابرات بهره مند شوند. در این راستا طرح تجمیع کدهای خدماتی تمام مناطق مخابراتی کشور مطرح و قرار شد برای اطلاع آن دسته از مشترکانی که از کدهای قدیمی استفاده می‌کنند، پیامکی مبنی بر تغییر در وضعیت کدهای مخابراتی آنها ارسال شود.

بر این اساس کدهای ۲۰۲۰ برای مشترکان اینترنت خانگی، کد ۲۰۱۰ برای مشترکان تجاری و فیبر نوری مخابرات ایران، کد ۲۰۰۰ برای تمامی خدمات پرداختی، کد ۲۰۲۱ برای ارتباطات مردمی و ۲۰۱۱۷ برای خرابی تلفن در نظر گرفته شده است.

همچنین به گفته مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، براساس ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعرفه تلفن و ارتباطات رادیویی همانند سابق خواهد بود.

در هر صورت از مجموعه خدماتی که در سطح کشور پراکنده است، طرح  ساماندهی کدهای خدماتی در کشور برای کاهش کدها در حال اجراست تا مشتریان امکان دسترسی آسان را داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : کدهای خدماتی، مخابرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.