نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489063
سردار منتظر‌المهدی: داخل خودرو حریم خصوصی نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: طبق ماده ۵ قانون حمایت از آمرین به معروف داخل وسایل نقلیه به هیچ وجه حریم خصوصی نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سعید منتظر‌المهدی سخنگوی نیروی انتظامی در نشست خبری که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضاییه اظهار داشت: تمام اعضای یک باند جعل و کلاهبرداری در پرداخت وام توسط پلیس امنیت ناجا دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متأسفانه این افراد با بهره‌گیری از نرم‌افزار‌های کامپیوتری مبادرت به تهیه برگه‌های موافقت اصولی وام با سربرگ وزارت تعاون می‌کردند و در سایه اعتمادسازی اوراق جعلی را در اختیار متقاضیان وام قرار می‌دادند و بابت ضمانت و کارمزد هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کردند.

دستگیری مروجان شایعه در مورد هزینه تعویض پلاک
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به شایعه‌هایی مبنی بر واریز مبالغی جهت تعویض پلاک خودرو به حساب برخی مدیران ارشد ناجا اظهار داشت: ۵ نفر از کسانی که این شایعات را رواج دادند و کارمندان دفاتر اسناد رسمی در چند استان بودند توسط پلیس امنیت ناجا شناسایی، احضار و تحویل مراجع قضایی شدند که در حال حاضر با قرار قضایی پرونده در حال پیگیری است. بدیهی است هر گونه واریزی جهت تعویض پلاک خودرو مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود.

سردار منتظر‌المهدی ضمن اشاره به قانون شیشه‌های دودی خودرو‌ها تصریح کرد: استفاده از شیشه دودی برابر مصوبات هیئت وزیران به نحوی که راننده و سرنشین داخل آن معلوم نباشد ممنوع است و پلیس در مواجه با آن‌ها اعمال قانون می‌کند. رانندگان برای استفاده از برچسب‌های دودی آن را به گونه‌ای انتخاب کنند که امکان رویت داخل خوردو از فاصله 3 متری مهیا باشد.

سردرگمی برای اجرای قانون اعطای گواهینامه به مشمولان
وی در خصوص دریافت گواهینامه بدون شرط سربازی تأکید کرد: تناقض روایی و تزاحم میان قوانین دست پلیس را برای اجرای این قانون بسته است. از قانون‌گذاران استدعا داریم ابهام را برطرف کنند تا از طریق ستاد کل نیرو‌های مسلح به پلیس ابلاغ شود و این تسهیلات در اسرع وقت برای مشمولان انجام شود.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: طبیعتا اگر پلیس بخواهد این قانون را اجرا کند مشمولینی که برای دریافت گواهینامه مراجعه می‌کنند و غیبت سربازی دارند باید دستگیر شوند.

داخل خودرو حریم خصوصی نیست
سردار منتظر‌المهدی با اشاره به قوانین حمایت از آمرین به معروف و ناهین از منکر گفت: اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می‌گیرد از جمله وسایل نقلیه مشمول حریم خصوصی نیست و طبیعتا رعایت هنجار‌ها و الزامات باید در آن‌ها رعایت شود.

وی تصریح کرد: ۸۷۵۵ کیلومتر مرز در پهنه جغرافیای کشور ما وجود دارد که حدود ۸۵۰۰ کیلومتر توسط مرزبانان غیرتمند نیروی انتظامی نگهداری می‌شود.

سخنگوی نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: مرزبانان با چشمان باز و آمادگی کامل از هر گونه تعرض به مرز‌های ایران جلوگیری می‌کند و شاهد این مدعا نیز شهدایی هستند که در این درگیری با اشرار و معاندین به درجه شهادت می‌رسند و آخرین آن چند روز پیش در مرز پیرانشهر بود.

کولبران با خیال راحت در مرز‌ها تردد کنند
سردار منتظر‌المهدی گفت: در پایانه‌های مرزی محل‌هایی برای تردد کولبران توسط وزارت کشور ایجاد شده است و آن‌ها می‌توانند بر اساس ضوابط در این محل‌ها که تحت نظارت مستقیم پلیس است تردد کنند.

وی ادامه داد: طبیعتا هر گونه تردد از اماکن مشخص شده تحت هر عنوانی ممنوع است و مرزبانان در دل تاریکی شب در مواجه با هر گونه ورود از مبانی غیر رسمی مداخله می‌کنند هیچ بعید نیست افرادی که قصد ورود از مبادی غیر رسمی را دارند قصد اقدام تروریستی داشته باشند و پلیس ناگزیر به مداخله است.

داعش ویروسی که با هماهنگی از بین می‌رود
سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص تهدیدات داعش افزود: طبیعتا داعش مانند ویروسی است که وارد بدن می‌شود سلول‌های مدافع به سرعت بسیج می‌شوند و با ویروس‌ها درگیر شده و آن‌ها را از پای در می‌آورند.

سردار منتظر‌المهدی ادامه داد: استرس برای بدن و جامعه نیاز است، میزان کم استرس آمادگی را افزایش می‌دهد هماهنگی‌ها را افزون می‌کند و در صورت تهدید سریعا عمل می‌کند.

خرید سربازی ادامه دارد
وی ضمن اشاره به ادامه‌دار بودن ثبت‌نام خرید سربازی برای مشمولانی که ۸ سال از غیبتشان می‌گذرد، ادامه داد: هم شرایط پرداخت نقدی و هم اقساطی مهیا است و از ابتدای سال ۹۶ تا به حال حدود ۱۷ هزار نفر مبادرت به ثبت‌نام کرده‌اند که مراحل صدور کارت در حال انجام است.

سخنگوی نیروی انتظامی اظهار داشت: مشمولان متولد سال 72 به بعد که فاقد غیبت سربازی هستند می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین خود استفاده کنند در صورتی که بیش از 6 ماه در جبهه حضور و درصد جانبازی آن ها کمتر از 5 درصد نباشد.

مشمولان دارای فرزند معلول  از خدمت سربازی معاف هستند
منتظر‌المهدی گفت: مشمولانی که دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان هستند، می‌توانند از معافیت خدمت سربازی استفاده کنند منوط به ارائه گواهی از سازمان بهزیستی و تأیید شورای پزشکی وظیفه عمومی که شرط لازم برای استفاده از این قانون نگهداری فرزند نگهداری او در خانه است همچنین عدم غیبت در مورد این افراد استثنا است و غایبین می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : سردار منتظر المهدی ، سخنگوی ناجا ، خدمت سربازی ، غایبان مشمول
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۵:۵۸
بالاخره نفهمیدیم حریم خصوصی داریم یا نه؟ یا فقط برای مردم عادی حریم خصوصی نداریم (4458669) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۲:۵۰
قبول!!! ديدن داخل خودرو توسط آمران قبول و حق آنهاست ولي حق و حقوق مردم كجاهاست... خودروهاي كم كيفيت با قيمت بالا ؟؟؟ جاده هاي كم كيفيت و پر از حادثه ؟؟؟ (4458769) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.