نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 270768
حفاظت نیروی دریایی ارتش از کشتی ایران شاهد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۴
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این نیرو بصورت ویژه از کشتی ایران شاهد حامل کمک های بشر دوستانه ایران برای مردم یمن حفاظت می کند.

به گزارش فارس، کشتی ایران شاهد روز دوشنبه پس از بارگیری کمک های بشردوستانه، بندر شهید رجایی بندرعباس را به مقصد یمن ترک کرد. این کشتی حامل یکهزار و ۷۰۰ تن مواد غذایی، یکهزار عدد چادر، یکهزار عدد چراغ والر، هزار دست ظروف آشپزخانه، دو هزار تخته پتو، آرد، دارو و هفت هزار بسته آب معدنی است.

در نتیجه حمله ائتلاف به رهبری عربستان از ششم فروردین ماه به یمن تا کنون، هزاران نفر از مردم این کشور شهید و تعدادی زیادی نیز مجروح شده اند.

امیر دریادار حسین آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا افزود: ناوگروه سی وچهارم ارتش جمهوری اسلامی ایران که اکنون در منطقه خلیج عدن و تنگه باب المندب حضور دارد، بصورت ویژه کار حمایت از کشتی کمک های بشر دوستانه ایران را بر عهده دارد.

ناوگروه سی وچهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی بوشهر از نوزدهم فروردین ماه برای یک ماموریت ۹۰ روزه راهی شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب المندب شد.

امیر دریادار حسین آزاد گفت: این ناوگروه در راستای سیاست جمهوری اسلامی و برای نمایش اقتدار دریایی ایران، تامین امنیت خطوط بین المللی کشتیرانی، دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران و عمق دهی به دستگاه دیپلماسی راهی این ماموریت شده است.

وی ادامه داد: ناوگروه سی وچهارم اکنون در تنگه باب المندب و خلیج عدن استقرار یافته و ضمن انجام ماموریت های عملیاتی، در راستای تامین امنیت خطوط کشتیرانی بین المللی تلاش می کند.

دریادار آزاد افزود: این ناوگروه علاوه بر اسکورت کشتی های تجاری و نفتکش ایرانی، اسکورت کشتی های سایر ملت ها را نیز برعهده دارد به نحویکه یک کشتی هنگ کنگی را از چنگ دزدان دریایی نجات داده است.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت، ناوگروه سی وچهارم ارتش توان انجام عملیات های سطحی، زیر سطحی و هوایی را دارد
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۲۰:۱۹:۴۰
نباید اجازه بازرسی از کشتی رو بدین (2886053) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۰:۵۳:۴۵
باید ناوهای ایرانی از کشتی محافظت کنند (2886455) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۰:۵۴:۰۸
درود بر ارتش قدرتمند وسپاه شجاع (2886456) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۰۰:۵۴:۳۴
نیروهای نظامی باید نشان دهند شوخی باکسی نداریم (2886458) (alef-3)