نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415361
دردسر دوباره عربستان برای فوتبال ایران!
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
با مشخص شدن سهمیه تیم‌های ایران و عربستان به احتمال زیاد چهار نماینده این دو کشور در رقابت‌های باشگاهی آسیا مقابل هم قرار خواهند گرفت که به این معنای انجام هشت مسابقه بین نمایندگان دو کشوری است که به دلیل تنش کم سابقه در روابط سیاسی سال گذشته از سفرهای ورزشی به کشورهای هم اجتناب کردند.

با مشخص شدن سهمیه تیم‌های ایران و عربستان به احتمال زیاد  چهار نماینده این دو کشور در رقابت‌های باشگاهی آسیا مقابل هم قرار خواهند گرفت که به این معنای انجام هشت مسابقه بین نمایندگان دو کشوری است که به دلیل تنش کم سابقه در روابط سیاسی سال گذشته از سفرهای ورزشی به کشورهای هم اجتناب کردند.
 
البته ایران مشکلی برای سفر به عربستانی یا میزبانی از تیم‌های باشگاهی این کشور نداشت اما با توجه به اتفاقات سیاسی عربستانی‌ها موکدا از حضور در ایران سرباز زدند و کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا را نیز با خود همراه کردند.

اگرچه در موضوع ایران و عربستان حق نمایندگان ایران تضییع شد اما به هرحال رفتارهای دیپلماتیک فدراسیون در مواضع ذیرربط خوب پیش نرفت و ایران به تصمیم نهایی ای اف سی احترام گذاشت و در کشورهای بی‌طرف به مصاف عربستانی‌ها رفت.
 
این چالشی است که امسال نیز وجود دارد و بنابراین فدراسیون فوتبال ایران پیش از جلسه مهم کمیته مسابقات ای اف سی با ارسال نامه ای از این نهاد مسئول درخواست کرده تکلیف بازی های مابین نمایندگان دو کشور را روشن کنند. در نامه ایران به کمیته مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تذکر داده شده که ایران آماده میزبانی از نمایندگان عربستان است و مانعی در این زمینه وجود ندارد. همچنین از کمیته مسابقات خواسته شده اگر به هر دلیلی دوباره تصمیم مثل سال گذشته به برگزاری بازی در کشورهای بی طرف گرفته شد، علت این مساله به صورت رسمی به ایران گزارش شود چراکه ایران تمایل دارد این مسابقات را میزبانی کند.

تصمیم کمیته مسابقات چمپیونزلیگ آسیایی بحث‌برانگیزترین خبر فوتبال آسیا در هفته آینده خواهد بود، چراکه ظاهرا عربستان کماکان علاقمند نیست در ایران حضور یابد. البته هنوز در این زمینه اظهارنظری رسمی از سوی مقامات این کشور انجام نشده اما به نظر نمی رسد به نسبت سال گذشته چیزی تغییر کرده باشد.

برگزار نشدن بازی خانگی مقابل نمایندگان کشور عربستان علاوه بر هزینه‌های مالی بیشتر برای تیم‌های ایرانی آنها را از یک بازی خانگی نیز محروم می‌کند. در صورت اینکه پاسخ ای اف سی قانع‌کننده نباشد ایران ممکن است به دادگاه دی ای اس شکایت کند.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال عربستان+تیم ملی فوتبال ایران
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۱:۴۲:۳۴
ایران باید به فیفا شکایت کنه. این یک جور دخالت دادن سیاست در ورزش توسط عربستانه. برای میزبانی عربستان در ایران و یا برعکس هیچ مشکل امنیتی وجود نداره و این یک مساله سیاسیه. (4023330) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.