نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495462
توزیع مواد مخدر دولتی، پاک‌کردن صورت مسئله است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران گفت: توزیع مواد مخدر دولتی به معنای پاک کردن صورت مسئله آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش ایلنا، مجتبی شاکری در سیصد و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی طبق آسیب‌شناسی صورت گرفته در شورا مسئله تولید، اشتغال و معیشت مردم در تشدید آسیب‌ها موثر است و تا زمانی که حل نشود از جمعیت معتادین نیز کاسته نمی‌شود و توزیع دولتی مواد مخدر نیز کاری از پیش نمی‌برد.

او در ادامه گفت: تضمین نتیجه‌بخش بودن رسیدگی به آسیب‌دیدگان و معتادان متجاهر لزوم همکاری دستگاه‌های دولتی مرتبط و قوه قضائیه را می‌طلبد، اما به جای اینکه پیشنهاد تخفیف مجازات و دولتی شدن توزیع مواد مخدر بررسی شود باید به موارد دیگری توجه کرد.

او با تاکید بر اینکه مسئولان با این ایده به جای حل مسئله تولید و اشتغال درصدد پاک کردن صورت مسئله هستند گفت: تصویب این طرح فقط دسترسی به عنصر آسیب‌زا را ساده‌تر می‌کند.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران خواستار عدم تصویب این طرح توسط مجلس شد و گفت: عدم تناسب 90 درصدی بودجه جاری و سهم 10 درصدی بودجه عمرانی ریشه حل نشدن تولید و اشتغال ملی است. این نسبت یعنی تعطیلی تولید جدید و شعله گرفتن آسیب‌های اجتماعی.
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر + اعتیاد + طرح توزیع موادمخدر دولتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۵:۴۷:۳۰
ابدا اینطور نیست که توزیع مواد مخدر رقیق شده پاک کردن صورت مسئله باشد اتفاقا کاملا حل مسئله است و بعضی از کشورهای اروپایی از جمله هلند این روش را اجرا کردند و الان کاملا جواب گرفته اند از مزایای این روش جلوگیری کردن از جاری شدن پول به جیب قاچاقچیان مواد مخدر و در نتیجه از رونق افتادن مسیر قاچاق مواد مخدر است ، مزیت دیگر آن امار دقیق و کنترل معتادان و امکان برنامه ریزی برای ترک اعتیاد آنهاست . (4488116) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.