نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364962
دادستان کل کشور: ما طرفدار اعدام نیستیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
دادستان کل کشور با اشاره به موضوع اعدام‌های قاچاقچیان مواد مخدر و گزارش‌های حقوق بشری ضد ایران، گفت: ما طرفدار اعدام نیستیم اما این افراد مفسد هستند و حیات جامعه را فدای حیات خود می‌کنند.

به گزارش فارس، منتظری دادستان کل کشور در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: امیدواریم این نشست‌ها بتواند در مبارزه عملی نیز تأثیر گذاشته و راهکارهای عملی بیشتری ارائه کند.

وی به مسئله مواد و گسترش روز افزون آن اشاره کرد و گقت: این نشان می‌دهد که یک اراده قوی استعماری و استکباری پشت آن است و هدف استکبار یک جلب منافع مادی و درآمدهای کلان مالی است و دوم از بین بردن سرمایه‌های انسانی، جوانان، اندیشه و فکر در کشورهای بخصوص در حال توسعه.

دادستان کل کشور درآمد ناشی از تجارت مواد مخدر را میلیاردها میلیارد دلار در جهان دانست و گفت: در ایران نیز مبالغ فوق‌العاده کلان است.

وی به میزان کشت مواد مخدر در افغانستان اشاره کرد و گفت: آمار و ارقام نشان می‌دهد کشت مواد مخدر از زمان اشغال افغانستان افزایش داشته و اشغالگران با همه دبدبه خود نتوانستند مانع این افزایش شوند. آنها اگر نمی‌توانند چرا ادعا می‌کنند و اگر می‌توانند چرا عمل نمی‌کنند.

منتظری تأکید کرد: این یک واقعیت تلخی است که گوش شنوا برای آن وجود ندارد و سازمان ملل چه پاسخی می‌تواند در این مورد به افکار عمومی بدهد؟ آنها که مدعی بودند افغانستان را گلستان می‌کنند این کار را کردند اما با گلهای خشخاش.

منتظری به عدم مساعدت سازمان‌های بین‌المللی به ایران در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: این سازمان‌های عریض و طویل که داعیه مبارزه با مواد مخدر را دارند چقدر کمک کرده و می‌کنند، انتظار است این مدعیان دروغین این است که دست ما را نمی‌گیرند، پایمان را نیز نگیرند.

وی به گزارش‌های حقوق بشری ضد ایران اشاره کرد و گفت: یکی از اخلاق‌هایی که آنها علیه ما سالهاست به کار می‌برند مسئله حقوق بشر است، از نظر اسلام حیات یک نفر حیات جامعه و مرگ یک نفر مرگ جامعه است. ما طرفدار اعدام نیستیم و از نظر ما اعدام هرگز یک امر مطلوب و پسندیده نبوده است اما انسانی که حق حیات دارد ولی حیات دیگران را فدای حیات خود می‌کند باید به مجازات برسد.

منتظری خاطرنشان کرد: در طول سال درصد زیادی از اعدام‌های ما مربوط به عناصر فاسد مواد مخدری است. ما تنها به خاطر مواد مخدر و قتل و جنایت اعدام می‌کنیم.

منتظری در بخش پایانی صحبت‌های خود به مسئله پیشگیری در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: هرچه هزینه کنیم در این بخش مفید خواهد بود. اقتدار دستگاه قضا تنها به مجازات نیست و ما آمادگی داریم با ستاد مبارزه با مواد مخدر هرطور که می‌خواهند همکاری کرده و توان مضاعف اختصاص دهیم.

دادستان کل کشور گفت: یک معاونت به مواد مخدر اختصاص داده‌اند چون ارزش زیادی دارد.

منتظری تاکید کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر نیاز به بازنگری دارد و این کار با تعیین یک کارگروه آغاز شده است.
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر ، قاچاق مواد مخدر ، اعدام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۴۲:۰۱
ما طرفدار اعدام نیستیم!!!!!!! اما این افراد مفسد هستند!!!!!! و حیات جامعه را فدای حیات خود می‌کنند. (3774717) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.