توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504966
افزایش ۴ میلیاردی فروش در سینمای ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی گفت: اخباری مبنی بر افزایش چند برابری فروش سینما در پنج ماه امسال نسبت به سال قبل منتشر شده درست نیست.

جلیل اکبری‌ صحت شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: سینمای ایران در پنج ماه امسال به نسبت پنج ماه نخست سال گذشته چهار میلیارد تومان افزایش فروش داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل میزانی از رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از خبرها این رقم بسیار بالاترعنوان شده است، افزود: به دلیل اینکه منبع اصلی این شایعه ها را نمی دانیم از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام می کنیم که رقم های دیگری که منتشر شده صحیح نیست.

مشاور رییس سازمان سینمایی وزارت ارشاد ادامه داد: مجموع فروش سینمای ایران در سال گذشته نزدیک به 200 میلیارد تومان بوده است که امیدواریم امسال هم با رشد پنج درصدی مواجه شویم.

اکبری صحت افزود: در نیمه دوم امسال به دلیل حضور فیلم های موثر و پر فروش پیش بینی ما این است که نسبت به 6 ماه نخست سال افزایش فروش داشته باشیم.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی درباره اینکه اضافه شدن فیلم های توقیفی به چرخه اکران به رونق گیشه کمک خواهد کرد نیز گفت: ما معتقدیم که فیلم توقیفی نداریم اما آثاری که با مشکل در اکران مواجه هستند اگر به چرخه نمایش وارد شوند به دلیل هیجانی که برای تماشاگر دارند به افزایش مخاطب سینما کمک خواهند کرد چون این فیلم ها هم متعلق به بدنه سینمای ایران هستند.
 
کلمات کلیدی : فروش سینما، اکران،سینما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.