توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494661
بیشترین حجم کالاهای قاچاق کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه البسه بیشترین حجم کالاهای قاچاق کشور را تشکیل می‌دهد، از افزایش کشفیات داروی قاچاق در سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش تسنیم، امین دلیری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از کاهش قاچاق کالا و به‌ویژه میوه خبر داد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد کاهش 90 درصدی قاچاق میوه نسبت به قبل از سال 92 بودیم. با توجه به اینکه میوه جزء کالاهایی است که می‌تواند آفات را تسری بدهد، امحا میوه‌های قاچاق شده انگیزه قاچاق این کالا را کم کرد.

دلیری با بیان اینکه بیشترین میزان قاچاق در استان‌هایی مانند بندرعباس، بوشهر و تهران انجام می‌شود، گفت: برخی استان‌ها مانند آذربایجان غربی نیز قاچاق‌های مخصوص خود را دارند که برخی کالاهای ممنوعه به علت هم مرز بودن با برخی کشورها به این استان‌ها وارد می‌شود.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ابراز کرد: در سالهای اخیر که میزان کالاهای قاچاق کشف شده بیشتر شده حجم انبارهای ما 9 برابر شده است.

وی با بیان اینکه منسوجات و البسه بیشترین حجم کالاهای قاچاق کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: لوازم یدکی خودرو، لوزام آرایشی و بهداشتی و دارو از دیگر کالاهایی هستند که نسبت به سایر کالاها به میزان بیشتری در کشور قاچاق می‌شوند.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در پاسخ به این سوال که آیا قاچاق دارو در کشور افزایش یافته است؟، گفت: قاچاق دارو افزایش نیافته، بلکه کشفیات قاچاق دارو در کشور افزایش یافته است.
 
کلمات کلیدی : قاچاق کالا + نیروی انتظامی + گمرگ + قاچاق پوشاک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.