توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284169
بارش باران امروز در ۷ استان کشور شدت می‌یابد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۶
امروز بارش باران در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمدف لرستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس شدت می‌یابد.

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز بعدازظهر در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی مناطق جنوب شرق و شرق کشور، رگبار و باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: این وضعیت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به برخی مناطق غرب کشور نیز گسترش می‌یابد.

همچنین شدت بارش امروز در جنوب و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق لرستان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان و نیمه شمالی فارس و روز چهارشنبه در غرب و جنوب اصفهان، لرستان، فارس و غرب کرمان خواهد بود.

این کارشناس همچنین افزود: در روز پنجشنبه در جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و شمال فارس باران شدت می‌گیرد. گودرزی در ادامه تصریح کرد: طی ۳ روز آینده در ارتفاعات البرز مرکزی نیز افزایش ابر و در بعدازظهر بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: ضمن اینکه در شرق، شمال‌شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که در شمال سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل با طوفان گرد و خاک همراه است.

کارشناس سازمان هواشناسی برای تهران آسمانی کمی ابری پیش‌بینی کرد و گفت: بعداز ظهر امروز در شهرهای شمالی استان تهران افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

گودرزی ادامه داد: امروز شهر همدان با دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور و اهواز با دمای ۴۶ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.
 
کلمات کلیدی : باران، سیل، سیلاب، طوفان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.