نظر منتشر شده
۶۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254964
نامه سرگشاده علی مطهری به رییس قوه قضاییه درباره حصر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۱
 علی مطهری در نامه ای به رئیس قوه قضاییه درباره آخرین سخنرانی او در خصوص حصر نامزدهای انتخابات ۸۸ اظهار نظر کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این نامه که در پایگاه اطلاع رسانی وی منتشر شده، به سخنان اخیر رئیس قوه قضاییه پاسخ داده است.

متن این نامه به این شرح است.
جناب آقای صادق لاریجانی دامت برکاته
رئیس محترم قوه قضائیه
با اهداء سلام و آرزوی توفیق الهی، در جلسه اخیرتان با مسئولان قضایی، بر قانونی بودن حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد برهان اقامه کرده‌اید اما متأسفانه این برهان، سست و دارای لوازمی است که بنیاد دموکراتیک جمهوری اسلامی را متزلزل و قانون اساسی را از حیّز انتفاع ساقط می‌کند. فرموده‌اید «حصر سران فتنه مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده و براساس مصالح نظام تصویب شده است.» گذشته از این که امضای این مصوبه توسط رئیس وقت شورای عالی امنیت ملی یعنی آقای احمدی‌نژاد که به گفته خودتان دو بار برای آزادی محصوران نامه نوشت مورد تردید است، شورای عالی امنیت ملی همان طور که از نام آن پیداست حداکثر این اختیار را دارد که در شرایط بحرانی مانند آشوبهای خیابانی و در حالت اضطرار که فرصت صدور حکم قضایی نیست رهبران یک حرکت اجتماعی را برای آنکه ارتباط آنها با اطرافیانشان قطع و آرامش حاکم شود، تا زمان رفع آشوبها در حصر قرار دهد و بعد آزاد کند یا به قوه قضائیه بسپارد. بر این اساس، ادامه حصر بدون حکم قضایی در چند سال اخیر خلاف اصول متعدد قانون اساسی بوده است. جناب عالی برای رد این حقیقت، فرموده‌اید «کسانی که می‌گویند حصر، غیرقانونی و خلاف قانون اساسی است، تنها نیمی از قانون اساسی را قبول دارند در حالی که باید همه قانون اساسی را دید و دانست که برحسب اصل ۱۷۶ قانون اساسی شورای عالی امنیت ملی وظایفی دارد.»

با این بیان خود در واقع مخالفت حصر با اصول سی و دوم تا سی و هفتم قانون اساسی را پذیرفته‌اید ولی می‌خواهید بفرمایید اصل ۱۷۶ که وظایف شورای عالی امنیت ملی را ذکر می‌کند حاکم بر این اصول است. اما وقتی به اصل ۱۷۶ قانون اساسی مراجعه می‌کنیم می‌بینیم در سه وظیفه‌ای که برای این شورا معین شده است مقولاتی مانند حصر افراد نمی‌گنجد.

برای تقویت برهان خود به اصل بیست و دوم قانون اساسی استناد کرده‌اید که می‌گوید: «حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.» و بعد فرموده‌اید «امنیت و مصالح ملی و مصلحت نظام که اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی است می‌تواند استثنا در قانون را تشکیل دهد.»

اولا در مواردی که در قانون اساسی عبارت «مگر قانون تجویز کند» آمده است، مقصود از «قانون» مصوبه مجلس شورای اسلامی است نه هر مصوبه‌ای. ثانیا همان طور که می‌دانید عناوینی مانند «امنیت»، «مصالح ملی» و «مصلحت نظام» مفاهیمی کشدار و قابل تأویل به چندین وجه هستند و اگر این شورا که وظیفه آن صرفا تعیین سیاستهای دفاعی - امنیتی کشور و هماهنگ کردن دستگاه‌های مختلف در مسیر این سیاستها و رصد نمودن امنیت داخلی و خارجی کشور است، ‌با تمسک به این مفاهیم افرادی را غیاباً و بدون تفهیم اتهام و شنیدن دفاعیات آنها به حبس‌های طولانی مدت و مانند آن محکوم کند، این امر یعنی زیر پا نهادن دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه حقوق ملت که در قانون اساسی تبلور یافته است.

اگر استدلال جناب عالی را بپذیریم، شورای عالی امنیت ملی می‌تواند هر متهمی را تحت عناوین مذکور بدون آنکه روند قضایی طی شود به حبس و حتی اعدام محکوم کند و این یعنی به بازی گرفتن قوه قضائیه و قانون اساسی.

گذشته از مصلحت خیالی توجیه وضع موجود، قطعاً اذعان دارید که این روش با روح قانون اساسی سازگار نیست و آغاز یک انحراف است.

فرموده‌اید «یکی از دلایل برگزار نشدن دادگاه عوامل فتنه این است که برخی از آنها گفته‌اند اصلا نتیجه محاکمه برایشان مهم نیست و آنان تریبونی می‌خواهند که حرفهای خود را بزنند.»

از جناب عالی که اهل منطق و استدلال هستید این بیان بعید به نظر می‌رسید. روشن است که این دلیل پذیرفته نیست زیرا طبیعی است که هر متهمی می‌خواهد حرفهایش را به گوش مردم برساند و این حق اوست، خصوصا در مورد متهمان مورد نظر که در چند سال گذشته از اظهارنظر محروم بوده‌اند و در مقابل، اتهامات فراوانی از قبیل براندازی و ارتباط با دشمن خارجی به آنها وارد شده است. و در نهایت فرموده‌اید «هرگاه مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص حصر سران فتنه تغییر یابد، دستگاه قضایی آماده برگزاری دادگاه سران فتنه است.»

مصوبه شورای عالی امنیت ملی حداکثر تا پایان دوره آشوبهای خیابانی نافذ بوده و بعد از آن خود به خود لغو شده و ادامه حصر نیاز به حکم قضایی داشته است. بنابراین می‌توانید دادگاه صالح علنی را برگزار کنید و هیچ ترسی هم از فتنه خیالی جدید نداشته باشید زیرا متهمان شما آن گونه که تبلیغ شده است ضد نظام نیستند و مصالح انقلاب را که خود در پدید آوردن آن شریک بوده‌اند در نظر می‌گیرند. طبعا اقدامات طرف دیگر فتنه مانند حمایت برخی نهادها از یک کاندیدا، مسئله مناظره، اعلام جشن ملی و تحریک معترضان، برخورد خشونت‌آمیز با معترضان و بستن فضای اظهارنظر برای معترضان، مورد توجه هر دادگاه صالحی خواهد بود. اگر تصمیم بر محاکمه است، چه محذوری امروز برای محاکمه وجود دارد که مثلا چند ماه بعد وجود ندارد؟ و اگر تصمیم بر محاکمه نیست پس زودتر به این غائله خاتمه دهید که هر روزی که با وضع موجود می‌گذرد از نظر سیاسی و اقتصادی به ضرر کشور است. پس فرصت را از دست ندهیم تا زودتر همای وحدت بر سر جامعه ما به پرواز درآید.

امیدوارم با تدبیر جناب‌عالی این معضل خودساخته که آینده انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند، رفع شود.

با تقدیم احترام

علی مطهری
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۶:۵۴
عالی (2584694) (alef-3)
 
ارغوان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۵۴:۱۴
متاسفم براي اقاي مطهري ... يعني ادم مثلا ايشان اينقدر از مسائل بي خبر است ..........اصلا حرفهاي ايشان ارزش بررسي و اظهار نظر ندارد (2584861) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۳:۵۹
منفی (2584946) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۹:۴۷
منفی (2584971) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۳۲:۳۸
فتنه گران رای 24 ملیون نفر قبول نداشتن ، حالا بیان رای دادگاه قبول کنند . همه این ها بازی است تا فتنه گرانی که از ذهن مردم رفه اند را به ذهن ها باز گردانند . خودشان هم می دانند که نتیجه دادگاه هرچه باشد ، فتنه گران قبول نمی کنند . ازموده را ازمودن خطاست . اقای مطهری در اطراف من کسانی که برای شهادت پدر شما جشن گرفتند الان همه شان برای شما دست می زنند . شهوت شهرت با بعضی ها چه که نمی کند . (2585006) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۳۹:۴۶
گیریم که تقلب شده ، فرض کنیم که حق آقایان موسوی و... غصب شده ، آیا آشوبهای خیابانی و کشته شدن چندین نفر از هموطنان راه اعتراض است . تحمیل این همه هزینه به کشور درست است ؟ من از احمدی نژاد هیچ وقت خوشم نیامده وهشت سال ریاست جمهوری ایشان را عذاب الهی بر کشور می دانم که دست آخر در مقابل رهبری هم با خباثت قرار گرفت . اما مگر ما شیعیان حضرت علی (ع) را مولای خود نمی دانیم ؟ ایشان وقتی حق الهی جانشینی پیامبر را غصب شده می بیند برای آرامش جامعه اسلامی سکوت می کند ودست رد بر سینه حامی دروغینی چون ابوسفیان می زند . بله احمدی نژاد وطرفدارانش مردم را تحریک کردند و حریم شخصی دیگران وارد شدند ، اما آیا آقایان مو ... وکر ...و... هیچ اشتباهی نکردند ؟ اگر بر فرض حق هم با آنها باشد ، به دلیل اتفاقاتی که پیش آوردند خاین هستند ومنفور اکثریت مردم . خدا را شاهد می گیرم هیچ وابستگی سیاسی به هیچ گروهی ندارم وحتی به آقای موسوی رای دادم اما می گویم وای بر امثال اینها که کشور ومردم را هزینه کینه وخودخواهی خود می کنند . البته هر کسی هم که نفت بر روی این آتش ریخت هم در پیشگاه الهی مقصر است . (2585034) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۸:۱۰
آقا مجید,وسط دعوا نرخ تعیین نکن , شما چکاره هستی که بگی فلانی منفور اکثریت مردم است؟ شما یک نفری و عوض همان یکنفر نظر داری و خریدار نظرت هم تعداد مثبتی است که دشت کردی . موفق باشی. (2586019) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۳۹:۵۴
دوست عزیز فکر کنم اصلا متوجه کلام اقای مطهری نشدی پس اول برو مطالعه کن بعد بیا اطهار نظر کن (2585035) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۰:۳۲
پس لطف بفرمایید و اظهار نظر نکنید!
به زعم بنده حرف های آقای مطهری طبق معمول بسیار منطقی و با متانت بیان شده است. ای مخاطبین نامه های سرگشاده ایشان توان مجادله منطقی با ایشان را داشتند ولی متاسفانه علی الظاهر ایشان جزو معدود افرادی است که ضمن رعایت اخلاق از منطق بالایی برخورداند. (2585085) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۸:۰۳
آقا یا خانم ارغوان: اظهار نظر شما کلی‌گویی است و ارزش خواندن ندارد. نامه‌ی مطهری به دلایل متعهد ارزش خواندن و فکر کردن دارد:
1. ایشان نماینده‌ی قانونی مردم در مجلس شورای اسلامی هستند و حداقل وظیفه‌ی نمایندگی عبارت است از دفاع از قانون اساسی و دفاع از آحاد ملت ایران که به نحوی حقوق‌شان رعایت نشده است.
2. ایشان با استناد به مواد قانون اساسی و استدلال در مورد روح قانون و فلسفه‌ی تشکیل جمهوری اسلامی و نیز سوابق محصوران در بنیان‌گذاری جمهوری اسلامی درخواست آزادی یا محاکمه‌ی آنها را کرده‌اند. چنین استدلال‌هایی همواره ارزش خواندن و فکر کردن دارند.
3. عمل‌کرد مطهری در دوره‌ی پس از انقلاب مشخص است. حتی نیازی به یادآوری سوابق خانوادگی و جایگاه خاص پدر ایشان در انقلاب و شکل‌گیری حکومت جمهوری اسلامی نیست. بنابراین صرف این که «ایشان از مسائل بی‌خبر است» مسموع نیست و دلالت بر مخالف بدون منطق و پایه‌ی شما دارد. (2585100) (alef-13)
 
امیر علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۲۵:۳۵
چرا بعنوان سندی تاریخی برای حمایت از عوامل فتنه ارزش داره!!! (2585155) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۳۴:۰۰
شما واسه خودت متاسف باش که همه را نادان و بیخبر فرض میکنی.افرین به خلف صالح مطهری (2585358) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۲۰:۳۲
اقای مطهری سلام
شورای امنیت با توجه به عدم وابستگی به قوه یا جناح خاص می تواند برای مواقع حساس، تصمیماتی فراتر از قانون بگیرد و حصر این دو نفر به دلیل این است که اگر آزاد باشند راه خود را ادامه می دهند و مردم را به حضور خیابانی دعوت می کنند و در آن نه ماه نشان دادند مصالح کشور برایشان مهم نیست فلذا کشور را به بحران کشاندند و یک بار به هواداران خود نگفتند اعتراض خیابانی را ادامه ندهید اما در مورد دادگاه ایشان قصد دفاع از خود ندارند بلکه می خواهند با فرافکنی مسائل، ذهن مردم را به کمک رسانه ها مشوش کرده و فتنه جدیدی بسازند و تا زمانی که نخبگان کشور همچون سال 88 به صراحت در مقابل دروغ و تزویر موضع نگیرند عده ای از مردم ممکن است فریفته تبلیغات شوند و اشوبی دیگر را رقم بزنند. (2585506) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۲:۰۶
هموطن گرامی - با سلام هیچکس یا هیچ مرجعی بالاتر از قانون نیست. لطفا برای به کرسی نشاندن نظرتان خلاف واقع و مهمتر از آن خلاف حقیقت مطلبی بیان ننمایید. اینقدر شهامت داشته باشید که ابراز دارید که آقایان محصور را دوست ندارید و نگران اعمال رویه های غیرقانونی نیز در حق این آقایان نیستید! ضمنا نمی توان قصاص قبل از جنایت کرد. بیان اینگونه پیشگویی ها فاقد کمترین ارزش اعتباری برای تعیین سرنوشت حق و حقوق انسانها نبوده ، نیست و نخواهد بود. از سایت وزین " الف " نیز جدا تقاضا میکنم در صورت انتشار مطالبی بسان مطلب جناب آقای دکتر علی مطهری اینقدر ظرفیت و پتانسیل سایت " الف " را محترم و قابل ارزش و ارزشمند بدانید که حاضر باشید تمامی نظرات را اعم از کاملا مخالف یا کاملا موافق آقایان محصورین درج نمایید وگرنه عدم درج نظرات موافق آقایان محصور خودش چه بسا ظلمی فراتر از اصل قضیه محصور باشد که ظاهرا به استناد آن مطالبی بسان مطلب بالا و یا دو یا چند مطلب درج شده در روزهای گذشته را بر روی سایت " الف " منتشر ساخته اید. و من الله التوفیق. (2585969) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۷:۳۰
موافقم! نخون و نظرم نده. (2585629) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۰:۵۰
سرکار خانم ارغوان , بنده با مدیر روزنامه کیهان زاویه هزاروبیکران دارم اما عمرا" به خودم اجازه ندهم بگم حرفهایش فاقد ارزش و بررسی است .
جنابعالی از چه مسائلی مطلع هستید که آقای مطهری بی اطلاعند؟ یا اینکه هر نظری بر خلاف نظر شما فاقد ارزش و بی اعتبار است؟ (2585990) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۴۸:۲۶
ایرلدی بر حرفهای مطهری نیست جنابعالی حرفهای ایشان را متوجه نشده اید (2586052) (alef-13)
 
امینی اموزگار
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۵۶:۳۲
ولی اقای ارغوان من بسیار خوشحالم و به خود می بالم به خاطر داشتن چنین نماینده ای واقعا که روح مرحوم ایت الله مطهری شاد با داشتن چنین فر زندی که اینچنین با دید وسیع بدون حب وبغض و با استدلال قا نونی اظهار نظر میکند (2586078) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۱۴:۲۱
انحراف زمانی بوجود می اید که ا زقانون فاصله بگیریم وقانون را بر طبق نظر شخصی تفسیر کنیم .اگر اینها مجرمند انان را محاکمه و به اشد مجازات برسانید ولی آنها را محاکمه کنید وبیش از این قضیه را کش ندهیدزیرا دانسته و یا ندانسته حیثیت نظام را زیر سوال میبریم. (2586137) (alef-13)
 
وطن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۱:۵۳
قابل توجه آقای همیشه مخالف :

هیلاری کلینتون نوشت: بعد از انتخابات سال ۸۸ ایران، پنج هزار نفر را علیه تهران آموزش دادیم. وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب "انتخاب‌های سخت" نوشت: دولت اوباما در سال‌های بعد از انتخابات ۸۸ ایران، با صرف ده‌ها میلیون دلار بیش از پنج هزار نفر از مخالفان تهران را در سراسر دنیا آموزش داد. (2585172) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۳۰:۴۱
بعد از انتخابات 88 یعنی کی؟ یعنی در فاصله 22 خرداد تا 25 خرداد(روز راهپیمایی میلیونی سکوت ) آنها 5 هزار نفر را آموزش دادند؟ (2586187) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۳۶:۱۹
مگه آمریکایی ها هم راست می گن ؟!!!!! (2586216) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۰:۰۰
خیلی هم عالی. صراحت و شجاعت سیاسی ایشان حرفی را برای گفتن باقی نگذاشته است. آقای توکلی شما هم .... (2585534) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۱۳:۳۸
اگر گفتند که در دادگاه تقلب شده چه کنیم؟! (2585949) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۲:۴۷
تنها فردی که به واقع داره با جون خودش از خون شهدا پاسداری می کنه همین آقای مطهری است که این هم ناشی از نون حلالیه که پدرش بهش داده . دعا می کنیم برای ایشان (2585972) (alef-13)
 
مصطفي
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۷:۱۴
ممنون از الف براي انتشار اين نامه وزين و مهم و ممنون از احمد توكلي مبارز حقيقي فساد و مدافع صديق قانونگرايي و البته ممنون از آزاد مرد اين روزهاي مجلس شوراي اسلامي! مدرس زمان ما! علي مطهري بزرگوار. (2584728) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۵۱:۱۷
علی مطهری به خدا سالاری تو (2584849) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۵۹:۱۷
جناب دکتر توکلی دوست و همکار دانشگاهی ام:
1- مناظره شما با اقای محجوب را در باب قانون گرایی در تلویزیون دیدم . و آنجا بحث این مسئله را مطرح نمودید که موسوی درست ترین ایرادی که به احمدی نژاد گرفت بی قانونی احمدی نژاد بود اما بیان کردید که موسوی خود دچار بی قانونی شد. و مثالی هم از فیفا اوردید. اما برادر عزیز دوست گرامی موسوی به کدام دلیل خلاف قانون کرد؟ موسوی قانونا و از نظر قانون اساسی باید شکایت خود را نزد شورای نگهبان می برد اما برادر من بدانید که بقول خودتان یکی از مشکلاتی که در این مملکت وجود دارد بی قانونی حاکمان است که آن را عین قانون جلوه می دهند. وقتی در جریان انتخابات 88 اعضای شورای نگهبان که خود نقش داوران و ناظران بی طرف انتخابات را داشتند و از قانون تخلف می کنند و به عنوان حامی و سخنران متینگهای انتخاباتی یک کاندیدا در می آیند و کارشان را هم قانونی می دانند چه انتظاری دارید که معترضان به نتیجه انتخابات این شورا را به عنوان فصل الخطاب بپذیرند؟ چه انتظاری دارید که شکایت در مورد انتخابات را به آنها بگویند؟ جالب تر اینجاست وفتی موسوی می گوید که این شورا را به عنوان داور بی طرف قبول ندارد و شکایت خود را پیش آنها نخواهد برد می شود ضد قانون و خلاف کن اما شورای نگهبانی که شرعا و فانونا بی طرفی خود را از دست داده است می شود مرجع حل اختلاف در صورتی که اصلا خود این شورای نگهبان شده بود محل اختلاف و عامل اختلاف ! برادر من چگونه شکایت باید پیش مرجعی برد که خودش خلاف قانون انجام می دهد. و عملکرد همین مرجع یکی از مهمترین عوامل خدشه دار شدن سلامت انتخابات است. دنیا جای گذر است و ما به فیامت اعتفاد داریم آن دنیا باید جوابگوی خداوند باشیم
2- جناب دکتر توکلی شما به صحبت های رئیس دستگاه قضا دقت کنید که چه می گوید. رئیس دستگاه قضایی تحت هیچ شرایطی نباید وارد مسایل سیاسی شود و در مورد اختلافات و حوادث کشور سیاسی صحبت کند و قبل از محاکمه افراد حکم برای آنها صادر کند. ببینید که عملکرد اینگونه رئیس دستگاه قضایی کشور همانند عملکرد شورای نگهبان در جریان انتخابات 88 است که این شورا با عملکرد خودش علنا از دایره مرجع اعتراضات بودن خارج شد. حال چگونه باید به این دستگاه قضایی برای رسیدگی بی طرف به حوادث سال88 اعتماد کرد. اگر یک قاضی بی طرف به حوادث سال 88 رسیدگی کند و موسوی و کروبی را محاکمه کند و به این نتیجه برسد که آنها بی گناه بوده و باید آزاد شوند و از آنها اعاده حیثیت شود آیا می تواند چنین حکمی را صادر کند؟ آیا جرات چنین کاری را دارد؟ اینگونه که رئیس دستگاه قضایی صحبت می کند احکام این افراد از قبل صادر شده و تنها محاکمه آنها به صورت صوری خواهد بود تا حکمشان را اجرا کنند. در این صورت آیا به این افراد حق نمی دهید که بی طرف بودن محاکم قضایی را همچون بی طرف نبودن شورای نگهبان در سال 88 زیر سوال ببرند؟ آیا خود این آقایان مسئولان قضایی نیستند که با صحبتهایشان و عملکردشان بی طرفی دادگاههای کشور را زیر سوال می برند؟ آقای دکتر توکلی اگر یک قاضی در مورد یک پرونده صحبت کند براساس قانون که شما از آن دم می زنید صلاحیت رسیدگی به آن پرونده راندارد . حال چگونه است که تمام مسئولان قضایی کشور که باید بی طرفی خود را حفظ کنند خودشان شده اند یک طرف مسئله و بدون محاکمه و بدون دادگاهی کردن افراد احکام این افراد را صادر کزده اند؟ آیا به نظر شما خود این مسئولان نیستند که بی طرفی دستگاه قضایی کشور را زیر سوال می برند؟ حال اگر موسوی و کروبی به این مسئله اعتراض کنند می شوند ضد قانون؟ برادر من انصاف داشته باشید و جواب قانع کننده بدهید.
3- جناب دکتر توکلی شما نماینده مجلس هستید . اتفاقا نماینده تهران و نماینده همین موسوی و کروبی هم هستید هرچند به شما رای نداده باشند. اما شما قانونا و شرعا موظف به دفاع از حقوق موکل خود هستید. شما بگویید که برکدام اصل قانون اساسی و در کجای اصل مورد اشاره رئیس دستگاه قضایی کشور آمده است که می شود افراد را سالهای سال در حصر و حبس بدون احکام قضایی نگه داشت. برادر من شما اگر جرات دارید با خلافهای حاکمان و قدرتمداران برخورد کنید وگرنه که خلافهای امثال ما براحتی بدلیل نداشتن پشتوانه قدرت با آنها برخورد می شود. شما جلوی این بی قانونی های صریح را بگیرید (2584885) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۱:۰۳
علی (ع) معیار است. با اینکه حق خلافت داشت و با اینکه بعد از عمر شورای تعیین خلافت خود فاسد بود باز هم برای شعله ور نشدن آتش تفرقه در جامعه سکوت کرد. قدرت نداشت؟ داشت اما برای حقش آتش در جامعه ای که از بیرون براش دندون تیز کرده بودند نینداخت. وقتی ابوسفیان دست یاری دراز کرد با صدای بلند ردش کرد.
در جامعه ای که تفرقه افتاد و دعوای سیاسی پا گرفت نه امیدی به اصلاح دستگاه قضا هست نه امیدی به حاکم شدن قانون هست نه امیدی به بر پا موندن اون جامعه.
استاد گرامی قانون قانونه حتی نیم بندش و با پایبندی به همین قانون نیمبند امید بیشتری به اصلاحش میره تا زدن زیر میز بازی. تخلفاتی که از سوی احمدینژاد و حامیانش در درون حکومت انجام گرفت غیرقابل کتمان ه اما کوتاه اومدن تو اون برهه و پیگیری قانونی شکایت نتایج مثبت تری هم برای شاکیان و هم برای ایران داشت.
اگر من هم فردا خودم بیفتم دنبال مجرم و بخوام خودم حکم رو صادر کنم و اجرا و شما هم دیگه سنگ بند میشه تو جامعه؟ اونوقت همین اتفاق تو ابعاد خیلی بزرگتر سال 88 اتفاق افتاد که هنوز آتش تفرقه ای که به پا کرد خاموش نشده. اونوقت شما با این تفاسیر مرجع شکایت رو ریش سفیدی جلوه میدید که نمیشه قبولش داشت و باید راساً اقدام کرد؟
آقای استاد دانشگاه اگر آقایان در حصر آن روز به مولای خود اقتدا میکردند امروز امید خیلی بیشتری به اصلاح رویه های غلط شورای نگهبان و قوه قضائیه بود و با جامعه ای که آتش تفرقه به جانش نیفتاده آینده خیلی روشنتری از امروز در پیش رو بود (2585992) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۲۷:۲۹
آقای مطهری حصر رو ولش کن، گوجه رو دریاب! (2584994) (alef-13)
 
اشناس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۳۲:۴۶
چو بشنوی سخن حق مگو که خطاست سخن شناس نئی جان من خطا اینجاست
ارغوان باید بداند که متاسفانه این خود ایشان است که از مسا ئل بی خبر است .وگرنه استدلال آقای مطهری بر اساس قانون اساسی و منطق است.حال اگر ارغوان از این مسایل سر در نمی آورد تقصیر کسی تیست. (2585008) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۵۰:۵۱
اگر حرف های آقای مطهری درست باشد و آقای لاریجانی بعنوان عالی ترین مقام قضایی کشور اینقد بدون توجه به قانون حرف می زند باید فکری اساسی به حال دستگاه قضایی کرد ولی اگر آقای مطهری خلاف می گوید چرا با ایشان برخوردی نمی شود. (2585055) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۴۳:۱۰
حرف حساب جواب ندارد (2586037) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۵۷:۵۳
جرف حق چواب ندارد، من به دکتر احمدی نژاد رای دادم ولی حرفهای علی مطهری خق است. از آیت ا... آملی می خواهم به این نامه توجه کنند. (2585079) (alef-13)
 
ابراهیمی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۳:۰۵
آقای مطهری
استناد شما برای موقتی بودن حکم شورای امنیت ملی چیست ؟
این که میگویید حکم شورای امنیت ملی فقط تا خوابیدن آشوب ها نافذ است آیا نظر و تفسیر شماست یا مستند صریح قانونی برای این بخش ادعایتان دارید و اگر هست آن را صراحتا اعلام فرمایید ؟
آقای مطهری !
آیا رئیس فعی شورای امنیت ملی ، یعنی دکتر روحانی حاضر است حکم حصر آنان را لغو کند ؟
جواب ، منفی است .
بحث حصر در تاریخ اسلام هم بی سابقه نیست . مگر امیرالمومنین برخی سران فتنه ی جمل را در حصر قرار ندادند ؟ و مگر تا زمانی که فتنه گران از غمل خود اظهار ندامت نکرد اجازه دادند که از حصر خارج شود؟
مگر امام خمینی (ره) کسانی را که حتی در حد مرجعیت بودند در حصر قرار ندادند و مگر حصر تا پایان عمرشان از ایشان برداشته شد ؟
حصر امام مستند به کدام حکم قاضی و دادگاه بود ؟!
این گونه حرکت های بی مبنای شما نه تنها وزنتان را بالا نمی برد ، بلکه این گمانه را تقویت می کند که گویا دل شما از جایی دیگر پر است و این را بهانه ی خالی کردن دق دلتان قرار داده اید . درست است که شما فرزند یکی از بی بدیل ترین پشتوانه های فکری انقلاب یعنی شهید مطهری هستید اما قرار نیست اعتبار و شان والای انقلابی و علمی استاد مطهری را هم همچون ارثیه ای برای شما هم در نظر بگیرند و برای شما هم چنان جایگاهی قائل باشند ....متاسفانه شما هرگز در چنین حد و اندازه ای نیستید .
ما امیدواریم آقای دکتر روحانی ، پست معاون وزیر یا مدیر کلی یا استانداری یا سمتی توی این مایه ها برای شما در نظر بگیرند تا بلکه در دفع عطش بهانه گیری های بی منطق سیاسی تان موثر واقع شود که احتمال قوی هم همین است که تاثیر خواهد داشت . (2585089) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۰۳:۱۹
شما انگار متن علی مطهری را درست نخوانده اید جناب ابراهیمی!
علی مطهری در همان متن نامه استنادات خود را بر اساس اصول مربوط به شورای امنیت ملی بیان کرده اند.
در ضمن آن مرجعی که جناب عالی می فرمایید در زمان امام حصر نشدند، بعد از امام ایشان حصر شدند، وقتی تاریخ انقلاب را که برای چند سال پیش است نمی دانید خود دلیل واضحی است که از تاریخ اسلام و جنگ جمل هم نباید اطلاع کامل داشته باشید و آشکار است که شما بازخورد کلاس های خاصی را بر زبان آورده اید که برای شکل دادن به افکارتان برای شما برگزار شده. (2585765) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۰۳:۱۷
جناب ابراهیمی، مطمئن هستم خودتان می دانید که تهمت اعتراض برای کسب قدرت تا چه حد بی اساس است. اصولا اگر آقای مطهری چنین تمایلاتی داشتند، هیچگاه موقعیت خوب فعلی خود رو فدای دفاع از کسانی نمی کنند که اکنون کسی جرات حرف زدن در موردشان را نیز ندارد. (2585915) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۵۸:۴۷
آقای ابراهیمی,امثال شما فقط و فقط بلدید برای فرار رو به جلو به این و آن تهمت و افترا بزنید ,2خط آخر نوشته شما فاقد تمام واجبات عرفی برای صدارت و پشت میز نشینی در مملکت ماست ,کافیست آقای مطهری برخلاف جریان شنا نکند تا از فردا تمام امکانات مملکتی تحت اختیار ایشان باشد و امثال شما برای ورود ایشان صلوات قراء بفرستید! (2586084) (alef-13)
 
یک جوان شیعه
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۸:۲۸
چه قدر حرف میزنه این بنده خدا...!!! (2585102) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۲:۱۹
ارغوان جان اگر ارزش اظهار نظر ندارد چرا پس اظهار نظر کردی. (2585177) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۴۱:۰۰
آقای مطهری حرف شما این است که فتنه ۸۸ غیر از افراد محصور کسانی دیگر در آن مشارکت داشته اند اولا باید حصر بر طرف شود ثانیا باید محاکمه شوند به نظر من شما تحلیل درستی ندارید و به شدت دچار سطحی نگری هستید حوادث تاریخی به خصوص حوادث سیاسی زمینه ها و ابعاد مختلف و ریشه های مختلف دارند چرا شما این همه سعی می کنید روی مسایل حقوقی آن هم طبق برداشت نارسایی که از مسایل حقوقی دارید و جز سران فتنه و حامیان فتنه آن را نمی کنند تکیه کنید پدر فقیه و حکیم و عظیم الشان شما به شما و همه ما یاد داد که نه تنها حوادث تاریخی بلکه گرایش های اعتقادی هم ممکن است زمینه های دیگری داشته باشد و علل گرایش به مادیگری را نوشت او کجا بود و شما کجایی؟! اگر تا روز قیامت هم نامه بنویسی و از رفع حصر دم بزنی گرفتار بیراهه شده ای چقدر سادگی است که می گویی این فتنه گران به دنبال فتنه دیگری نیستند اینها که نشان دادند به راحتی عروسک خیمه شب بازی امریکا و اسراییل شدند جناب آقای مطهری من جرب الجرب حلت به الندامه و چقدر ساده هستید که می گویید اگر اینها محاکمه شوند غیرت دارند و از تریبونی که در اختیار آنها قرار می گیرد مصالح نظام را حفظ می کنند اینها اگر شعور سیاسی و غیرت ملی و دینی داشتند که فتنه ۸۸ و آن قتل ها و این همه خسارت ها پدید نمی آمد برفرض اگر احمدی نژاد را نیز شریک در فتنه ۸۸ بدانیم که از جرم و مجازات اینها کم نمی کند وقتی رهبر معظم انقلاببه شما می فرماید اگر اینها محاکمه شوند مجازات اینها بیش آن چیزی است که شما را راضی کند آیا در باره محتوای سخن ایشان هیچ دقت کرده اید ؟! بسیاری از بزرگانی که هم دوره شهید مطهری بوده اند و در محضر آیت الله بروجردی و امام خمینی به خوبی فقه را آموخته اند از قبیل آیت الله جنتی و آیت الله خوشوقت تصریح کرده اند که سران فتنه محکوم به اعدام و مرتدند .اینها هم فقه را بهتر از شما بلدند و هم قانون اساسی را. بهتر است شما از این نامه پراکنی های غلط و سماجت و استبداد رای در مقابل نظر و رای صایب بزرگان خود داری کنید که امیرمنان ع فرمود پایان استبداد رای تباهی است من استبد برایه هلک. آقای مطهری گویا شما برای خود غیر از سخنرانی و نامه پراکنی هایی از این قبیل که امیدی به فتنه گران رسوا بدهد ندارید شما برای معیشت مردم چه کرده اید آیا شما که علاوه برحقوق مجلس از درآمد هنگفت مادی صدها جلد کتاب های شهید مطهری که هرسال در تیراژ بالا منتشر می شوند برخوردارید می دانید فرهنگیان و کارگران و پرستاران با حقوق ناچیزی که دارند چگونه زندگی می کنند؟! شما چه فکری برای آنها کرده اید کدام نامه را نوشته اید و درطی چند دوره نمایندگی کدام سخنرانی را درحمایت از آنها انجام داده اید آیا در قانون اساسی در این موارد اصل و ماده ای وجود ندارد؟! (2585202) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۰۲:۳۳
سعید جان، ملاک قانون اساسی است که با توجه به تعریف جمهوری اسلامی، بر پایه قرآن و عترت و اصول اولیه انقلاب تالیف شده و اعتبار آن هم به رای مردم این سرزمین هست! ما بجز 14 معصوم هیچکس را مبری از خطا نمیدانیم، برای همین مراجعه شما به نظرات شخصی افرادی که نام بردید فاقد اعتبار هست! برای جلوگیری از امثال این اشتباهات و جناه بازی ها هست که در تدوین قانون اساسی مساله دادگاه با حضور هیات منصفه مطرح شده....
اگر در نظر شما هرکس که به قانون گریزی حاکمین و مسولین اعتراض داره مجرم محسوب میشه، در نتیجه باید فرض کنیم که مجریان ما معصوم هستند... که بطور واضح رد میشه! مشکل امثال شما این هست به جای اینکه خودتون رو برای تفکر و تحلیل مسای به زحمت بندازین، به صحبتهای دیگران مراجعه میکنید و میفرمایید "آنها قانون و فقه را بهتر میدانند..."
به دلیل همین سطحی نگری شما هست که نمیتونید درک کنید ربط این بی قانونی به معیشت مردم چی هست! مشکل شما این هست که نمیفهمید مشکل در بند قانونی نیست! مشکل در دور زدن قانون و فرمایشی کردن اون هست که این مملکت و انقلاب و ... داره تلف میشه! (2585912) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۱۳:۲۷
آقای سعید: اگر طبق فرمایش شما حکم این افراد اعدام است چرا دستگاه قضا این همه مماشات می کند؟ نفرمایید رافت اسلامی که رافت شامل توبه کاران می شود نه به قول شما عناد ورزان (2585948) (alef-13)
 
منیره
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۰۵:۳۴
با خیلی از نظرهای مطهری درباره ی زنان و ... موافق نیستم ولی چون واقعا از روی ایمان حرف می زند همواره برایم بسیار محترم بوده است. (2585272) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۳۹:۲۸
علی هم از نام پدرش نان میخورد (2585381) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۸:۱۲
از دست اندر کاران سایت الف انتظار داریم برا موافقت یا مخالفت با نظر افراد هر دو گزینه مثبت و منفی را بذارید تا هر کسی آزادانه نظر مثبت یا منفی بده. بنده کاملا با نظر آقای دکتر مطهری موافقم و حرق های آقای لاریجانی را نوعی سفسطه می دانم.با توجه به اینکه آقای توکلی از آن دسته افرادی است که قائل به آزادی بیان در قالب چارچوب می باشدو نقد رئیس قوه قضائیه که به لحاظ مقام و درجه از رئیس قوه مجریه پایین تر است هیچ گونه منع قانونی ندارد که البته عدم انتشار نظرات مخالف قوه قضائیه خود نوعی مصونیت نادرست برای این قوه به وجود می آورد که قطعا عواقب بدی خواهد داشت همانطور که در 6سال اول دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد کسی جرات کوچکترین انتقادی را از دولت نداشت و نتیجه آن هم همه دیدیم لذا خواهشمند است نظر بنده را منتشر کنید و نظرات افرادی که با نظرات مقامات قوه قضائیه موافق نیستند. (2585465) (alef-13)
 
فرید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۲۴:۳۹
آقای مطهری می‌فرمایند: مصوبه شورای عالی امنیت ملی حداکثر تا پایان دوره آشوبهای خیابانی نافذ بوده است.

بنده سوال ‌می‌کنم: پایان دوره آشوبهای خیابانی دقیقا کی بوده است؟ آیا با گذشت بیش از یک سال از انتخابات 88 آشوبها تمام شدند؟ پاسخ روشن است: خیر. (25 بهمن 89 را به یاد بیاورید)

نکته این است: اقدام به حصر، که دقیقا به منظور پایان دادن به آشوبها وضع شد، چگونه می‌توانسته حداکثر تا پایان دوره آشوبها نافذ باشد؟! (2585514) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۸:۴۹
آقا فرید شما زیاد حرص نخور .فکر می کنی آقای مطهری باآن همه کمالاتش این مطلب را نمی داند ؟ چرا میداند اما خوانندگان را محجور فرض کرده وگرنه بچه های کوچک هم میدانند که حصر در اواخر سال 89 صورت گرفته و آن زمان امنیت برقرار شده بود ولذا محصور کردن عناصر مخل امنیت عمومی در همه جوامع اصلی پذیرفته شده می باشد و ناامنی ایجاد شده توسط این افراد و تلاش مستمر برای ادامه آن وضعیت نامطلوب مورد قبول هیچ فرد عاقلی نمیباشد اما آقای مطهری با لجاجت کودکانه می گوید اینگونه نبوده و شخص محصور الان هم باید حق داشته باشد حرفهای سال 88 را تکرار نماید و عده ای را ولو قلیل به خیابانها بیاورد و اگر هم ناامنی ایجاد شود به جان و مال و حیثیت ایشان که صدمه ای وارد نمی شود. (2586021) (alef-13)
 
قانون دان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۱:۱۶
آقای دکتر توکلی
سلام
برای چند مرتبه است که شما نظرات این آقا را سایت تون منتشر می کنید. بس کنید دیگر! یعنی شما واقعا نمی دانید ظلم این دو نفر در حق این مردم و نظام چیست؟ آبروی چند ساله این کشور را که بردند. تحریم ناجوانمردانه امریکا را آنها سبب شدند و دستور دادند. تعداد زیادی از شهروندان تهران را با تحریک اوباش به شهادت رساندند. دیگر چه می خواهید؟ آقای دکتر نکند مسئولین اجرایی سایت شما به این آقا بدهکارند! خدا رحمت کند علامه مطهری را. اگر در حیات بودن همانند آیت الله خزعلی در باره فرزندان خود عمل می کردند. ترا خدا نظر ما را هم منتشر کنید اگر ادعای بیطرفی دارید! (2585536) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۰۶:۲۷
شما از کجا مطمئن هستید که اگر علامه شهید مطهری بودند همانند آیت الله خزعلی در باره ی فرزندش عمل می کرد نام شما باید یک پسوند داشته باشد قانوندان غیب گو ! (2585776) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۰:۲۴
جناب قانون دان، با توجه به اتهامات سنگینی که شما به سران فتنه وارد کردید، حکم این افراد قطعا کمتر از اعدام نیست. پس چرا دستگاه به جای آقای مطهری دستگاه قضا و رئیس آنرا مورد عتاب قرار نمی دهید که عدالت را در مورد سران فتنه جاری نمی کند؟ نکند طبق فرمایش شما خدایی ناکرده مسئولین به این آقایون بدهکار هستند؟ (2585964) (alef-13)
 
ح
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۲:۲۴
فرمایش اخیر ریاست محترم قوه قضائیه ناظر بر این که افراد محصور می خواهند در دادگاه حرف های خود را بزنند و وضعیت موجود قضایی در مورد افراد محصور از نظر حقوقی در شان نظام جمهوری اسلامی و آمال آن نیست. مطالب آقای مطهری به عنوان نماینده مجلس نظر بسیاری از مردم بوده که باید مورد توجه قرار گیرد و به پاسخ حقوقی به آن داده شود.گر چه ممکن است این موضوع بحث تخصصی حقوقی ببرد اما از آنجا که مسئله ای مطرح در سطح جامعه می باشد پاسخ حقوقی برای همگان مفید خواهد بود.بی تردید بسیاری از طرفداران آقای موسوی به این نتیجه رسیده اند که ایشان و دیگر افراد مطرح حصار های قانون که می تواند اعمال آن برای همه مفید باشد را شکسته اند و به نظر آقایان کروبی و موسوی نیز به این امر اذعان دارند و این مسئله به راحتی در دادگاه قابل اثبات می باشد لذا تشکیل دادگاه در برایند به نفع جمهوری اسلامی خواهد بود.شرایط فعلی نیز به آنگونه بحرانی نیست که رهبری بخواهند از اختیارات خود برای ممانعت از برگزاری دادگاه استفاده نمایند.در عین حال چنانچه ایشان نظرشان تأخیر در تشکیل دادگاه باشد خوب است به اطلاع همگان برسد. (2585541) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۵:۵۵
احسنت بر آن تربيت كه نشان از عدالت علوي در گفتار دارد (2585554) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۴۲:۲۵
اظهارات تکراری آقای مطهری بسیار سست و غیر واقع بینانه است . ایشان خود را متخصص کلیه امور قضایی امنیتی سیاسی اجتماعی دینی اقتصادی فرهنگی و.... واین توهم همه چیز دانی باعث ایین گونه مکاتبات بی ربط است . والآخره خیر و ابقی (2585568) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۴۵:۰۴
اگه حرف های دکتری مطهری غیر منطقی است لطف کنید مثل خود آقای مطهری با برهان قاطع جواب دهید و گرنه بنا به فرمایشات ایسان بهتر است هر چه زودتر به این مساله پایان دهید. (2585574) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۰۳:۴۲
مطهری همه حرفهایش باقرض ومرض هست مگر جزمطهری کسی دیگری دراین مملکت ازقانون سردرنمی اورد؟؟؟قانون گرایی مطهرمثل همان قانون گرایی موسوی می باشدکه خودش حرف از قانون می زدولی بترین بی قانونی راانجام داد مرگ برفتنه گرمرگ برضدولایت فقی (2585768) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۳:۲۷
بابا این مطهری مرغش فقط یک پا دارد مثل موسوی که میگفت فقط انتخابات باید باطل شود چرا چون من رای نیاوردم (2585614) (alef-13)
 
ف. ع
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۱۰:۴۸
در برنامه های متعددی از سیما اعترافات افرادی از گروه های معاند با جمهوری اسلامی مثل منافقین، وهابی ها، بهایی ها و ... پخش شده که ما برای روز عاشورا برنامه داشتیم مثلا قران آتش بزنیم، عکس پاره کنیم و رقاصی کنیم و از این دست اعمال.
یک مسلمان هر جرمی ممکن است مرتکب شود ولی از این غلط ها نمیکند و این غلطها فقط از امثال منافقین و ... که بعضا دستگیر شده اند و اعتراف کرده اند بر می آید
با اینحال در برنامه های تحلیلی سیما، هنوز این اعمال زشت و ناروا را به این سه محصور نسبت میدهند (2585638) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۱۲:۱۹
آقاي لاريجاني اميدوارم پيغام مردم ( اكثريت مردم ) رو بشنويد.
شعار ما روشنه.... (2585944) (alef-13)
 
عليرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۰:۱۲
با سلام به نظر من آقاي مطهري بسيار تيزبينانه براي حفظ نظام در آينده اي که هيچکدام از آقايان دلواپس و راحت وبي خيال و ساکت و غضبناک و .... حضور ندارند دلش شور مي زند. روزي کّ اولينانحراف هاي امروز شکافي عظيم شده و ديگر دير خواهد بود. بنابراين آقايان محترم رگ گردنتان بيخود بيرون نزند اينجا زندان نيست اينجا ايران است ايران آزاد يادمان نرود مردم ايران با اعراب در صدر اسلام.برخورد نکردند چون تغيير مي خواستند. (2585989) (alef-13)
 
علیرضا میم
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۵۱:۰۰
جناب مطهری
در بند 3 اصل 176 قانون اساسی در باره ی وظایف شورای عالی امنیت ملی آمده است :
"بهره‏ گیری از امکانات مادی و معنوی کشور برای مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی"
با توجه به جامعیت و شمول بسیار وسیع این بند ( بهره گیری از امکانات مادی و معنوی کشور) به نظر می رسد که شورای امنیت ملی در مواردی که بحث تهدید ملی مطرح است ، می تواند از اختیارات و وظایف قوه ی قضائیه (به عنوان تنها بخشی از امکانات مادی و معنوی کشور) برای دفع و یا کنترل تهدیدات ، (تحت عنوان مصوبات خود) استفاده نماید و هیچ ایرادی هم به آن وارد نیست . در واقع شورا همچون یک قاضی می تواند در شرایط استثنایی مندرج در بند فوق ، حکم صادر نماید و این اختیار و وظیفه ی خاصی است که قانون اساسی برای این شرایط ویژه استثنائا برای شورای عالی امنیت ملی قائل شده است .
به عبارت بهتر حصر فتنه گران ، خودش یک تصمیم قضائی در حوزه ی وظایف شورای عالی امنیت ملی به استناد بند 3 اصل 176 قانون اساسی است .
شورای امنیت ملی در شرایطی که خود ، به عنوان تهدید داخلی یا خارجی تشخیص می دهد ، می تواند در شرایط خاصی مانند فتنه ی سال 88 تصمیمات قضائی نیز بگیرد . هیچ قید زمانی هم برای این مصوبات وجود ندارد مگر این که خود شورای عالی امنیت ملی ( و نه جنابعالی یا اشخاص غیر عضو ! ) مصلحت دیگری را تشخیص دهند .
جناب آقای مطهری
ساده ترین راه آن است که شما نظریه ی تفسیری شورای نگهبان را در مورد این اصل قانون اساسی و قدرت تام و تمامی که تجت شرط خاص یعنی وجود تهدید داخلی یا خارجی به شورای عالی امنیت ملی می دهد را جویا شوید ؛ البته اگر باز هم دبّه در نمی آورید . (2586064) (alef-13)
 
احمدی از تبربز
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۰۱:۳۷
مطهری یک بعد مسایل را نگاه می کند به عبارت دیگر. همه جانبه. به قضایا. نگاه نمی کند آدم ساده و زود باور است. از پیچیدگی سیاست وحیله دشمن غافل است وحرفهای ساده واز روی سادگی می زند (2586095) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۲:۴۳:۵۴
درود بر روح شهید مطهری که چنین پسری را به انقلاب هدیه نمود. مطالب ایشان کاملا منیقی و قانونی است منتظر پاسخ منطقی و قانونی قوه قضاییه هستیم (2587733) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.