نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442767
عربستان با پشتوانه آمریکا دچار توهم رویارویی با ایران شده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۹
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات مداخله‌جویانه عربستان درباره اعتراض به حمایت ایران از کشورهای منطقه را ناشی از دلگرمی عربستان به دلارهای نفتی‌اش و پشت گرمی به دولت جدید دانست و تاکید کرد که این پشت گرمی پایدار نخواهد بود و به زودی اقدامات ترامپ علیه عربستان نمود پیدا خواهد کرد.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به مواضع برخی از مقامات عربستان در برابر ایران، به اظهارات ضدایرانی اخیر ترامپ اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر در آمریکا شاهد یکسری موضع گیری‌های متناقض در حوزه سیاست خارجی هستیم، موضع گیری‌هایی که نه تنها دموکرات‌ها و جمهوری خواهان به آن انتقاد دارند که برخی از فرمان‌های رئیس‌جمهور این کشور توسط دادگاهی نقض می‌شود که همه نشان از سست بودن منطق این تصمیمات دارد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی عربستان به پشتوانه آمریکا اظهاراتی نسنجیده درباره ایران مطرح کرده است، دولتی با مشکلات داخلی که در مناسبات بین‌المللی جایگاهی ندارد و تنها به پشتوانه دلارهای نفتی می‌خواهد در منطقه عرض اندام کند حال اینکه خود در کشورهایی مختلف همچون سوریه و یمن مداخله‌گری می‌کند، مداخله‌ای که از جنس قدرت منطقه است و تنها به دلیل دلارهای نفتی اقداماتش را انجام می‌دهد.

گودرزی با تاکید بر این‌که «این نوع اقدامات و موضع‌گیری عربستان تنها یک فرافکنی است» گفت: عربستان با تهییج برخی از کشورهای منطقه به دنبال ایجاد موجی علیه جمهوری اسلامی است. حال اینکه همگان می‌دانند ایران هیچگاه در امور داخلی کشورهای منطقه دخالت نکرده است و همواره به دنبال ثبات در منطقه بوده است. موضعی که تمامی کشورها به آن اذعان دارند و راه‌های ایران برای حل مسائل منطقه را بسیار مطلوب ارزیابی کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : عربستان + آمریکا + ایران
 
mm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۳:۰۰:۳۲
امید به اقداماتِ آمریکا بر علیه عربستان بسته اید و اقدامِ ایران چه است (4153802) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.