نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452766
اقدام قانونی 4 ایالت آمریکا علیه فرمان ضدمهاجرتی جدید ترامپ
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
به گزارش فارس، 3 روز پیش بود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، فرمان اجرایی ضدمهاجرتی 27 ژانویه خود که با مخالفت سیستم قضایی آمریکا به محاق رفته بود را با فرمان اجرایی جدیدی، احیاء کرد.

فرمان اجرایی جدید ترامپ از 16 مارس (26 اسفند) اجرایی می‌شود و تفاوت اصلی‌اش با فرمان پیشین، بیرون آمدن شهروندان عراقی از شمول تحریم است.

بر اساس این فرمان، علاوه بر ممنوعیت 90 روزه ورود شهروندان ایران، لیبی، سودان، سومالی، سوریه و یمن، ورود همه پناهجویان هم تا 120 روز ممنوع خواهد بود.

این بار هم مانند روزهای پس از صدور فرمان اجرایی پیشین، اهالی قانون عزم خود را برای مقابله در برابر رئیس‌جمهور جزم کرده‌اند.

آنطور که سایت خبری پالیتکو خبر داده، دادستان‌های کل چهار ایالت واشنگتن، هاوایی، نیویورک و اورگن برای بی‌اثر کردن فرمان جدید ترامپ، اقدام کرده‌اند.

این خبر را «باب فرگوسن» دادستان کل ایالت واشنگتن داده و گفته که خودش در مخالفت با فرمان اجرایی جدید، لایحه‌ای تنظیم کرده و برای یک قاضی ایالتی در سیاتل فرستاده است.
فرگوسن گفته که رمان جدید ترامپ فقط شمول محدودتری دارد و ضدیت آن با قانون اساسی آمریکا، برطرف نشده است.

دادستان کل واشنگتن به دستور قضایی قضات فدرال علیه فرمان اجرایی پیشین و قابل اجراء بودن آن برای فرمان جدید پرداخته و گفته: «نظر ما این است که حکم محدودیت (اجراء) موقتی که پیش از این گرفتیم، کماکان اجرایی است.»

دادستان فرگوسن گفته که مردان قانون در نیویورک هم به شکایت وی برای اجرایی کردن حکم منع اجرای سابق در قبال فرمان جدید ترامپ پیوسته‌اند و دادستان اورگن هم به زودی به این حرکت می‌پیوندد.

دادستان هاوایی هم پیش از این شکواییه خود را علیه فرمان جدید ترامپ، به دادگاه ارسال کرده بود.

یک قاضی ایالتی در جزیره هانولولو هم چهارشنبه آینده و ساعاتی پیش از اجرایی شدن فرمان جدید ترامپ، جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری در خصوص این فرمان ضدمهاجرتی خواهد داشت.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ،فرمان انتخاباتی، کاخ سفید
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۹:۵۸:۵۱
آیا در ایران ما این امکان را داریم که چنین کنیم (4195322) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.