توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388065
آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده مازندران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: توفان و سیل بامداد جمعه( دیروز) طبق آخرین گزارش به یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی شهرستان های قائمشهر و آمل در مازندران خسارت وارد کرد.

به گزارش ایرنا، علی اصغر احمدی در گفت و گویی اظهار کرد: براثراین حوادث بام منازل مسکونی ۱۰۹ روستای این دو شهرستان خسارت دیدند و برق و آب اکثر این مناطق به خصوص شهر قائمشهرقطع شد.

وی اضافه کرد: پس از وقوع طوفان و خسارت ناشی از این حوادث در دو شهرستان استان، نیروهای مدیریت بحران برای امداد و نجات و کمک های اولیه به مناطق آسیب دیده اعزام شدند و خدمات رسانی به مردم این مناطق همچنان ادامه دارد.

*** تامین آب و قطع برق تا ظهر امروز در مناطق آسیب دیده

مدیرکل مدیریت بحران مازندران افزود : برای تسریع در خدمات رسانی به سیل و توفان زدگان مازنی گروه های کمکی از استان های همجواربه منطقه اعزام شدند که بیشترین نیروها برای پاکسازی سطح شهراز آثار توفان و برق رسانی به کار گرفته شدند.

احمدی افزود : هم اکنون آب تمام مناطق خسارت دیده ناشی از توفان و سیل وصل است و برق این مناطق نیز تا ظهرامروزوصل می شود.

*** توزیع ایرانیت و نایلون برای پوشش مناطق آسیب دیده

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت که روز گذشته افزون بر هفت تن نایلون برای پوشش سقف واحدهای مسکونی حادثه دیده در مناطق شهری و روستایی شهرستان های قائمشهر و آمل توزیع شد.

احمدی افزود : ازبامداد امروز نیزایرانیت به میزان مورد نیاز به مناطق آسیب دیده ارسال شد و تمام روستاییان و شهرنشینانی که سقف واحدهای مسکونی آنها براثر توفان خسارت دید می توانند از این ایرانیت برای پوشش استفاده کنند.

*** تکذیب مرگ و تایید زخمی شدن ۲۵ نفر در سیل و توفان

مدیرکل مدیریت بحران مازندران کشته شدن یک نفر در حادثه ناشی از توفان و سیل را در شهرستان های قائمشهر و آمل تکذیب کرد.

احمدی افزود : در این حوادث ۲۵ نفر در شهرستان های آمل و قائمشهر مصدوم شدند که ۱۷ نفر در بیمارستان قائمشهر و هشت نفر در بیمارستان آمل تحت مداوا قرار گرفتند و تمام این مصدومان به جز پنج نفر از بیمارستان مرخص شدند.

به گفته وی وضعیت این حادثه دیدگان نیز رضایت بخش است و احتمال می رود تا ساعات آینده از بیمارستان مرخص شوند.

وی در مورد مرگ تعدادی از شهروندان در مناطق آسیب دیده ناشی از سیل و توفان گفت که هیچ فردی به صورت مستقیم براثر توفان و سیل در این دو شهرستان کشته نشد.
وی گزارش مرگ یک شهروند را در این حادثه ناشی از سقوط از بلندی پس از وقوع توفان و سیل عنوان کرده است.

***عادی شدن مناطق خسارت دیده ناشی از سیل و توفان

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت که هم اکنون وضعیت اجتماعی مناطق خسارت دیده ناشی از سیل و توفان به صورت عادی برگشت و در ساعت های آینده با پاکسازی آثار برجای مانده، مشکل خاصی برای تردد نیز به خصوص در شهر قائمشهر وجود نخواهد داشت.

احمدی اظهارداشت : کارشناسان مدیریت بحران برای برآورد میزان خسارت های وارده نیز به مناطق آسیب دیده اعزام شدند تا بتوانیم با برآورد میزان خسارت ها کمک های احتماعی را به خسارت دیدگان داشته باشیم.

براثروقوع توفان ۱۳۰ کیلومتری در شهرستان های قائمشهرو آمل و وقع سیل بامداد روز جمعه به یک هزار واحد مسکونی در این مناطق بین ۲۰ تا ۹۰ درصد خسارت وارد شد.

اداره کل هواشناسی مازندران پیش بینی کرد تا ناپایداری جوی همراه با بارش های پراکنده تا ظهر فردا ۱۴ شهریورماه در این خطه شمال کشور ادامه داشته باشد.

در۱۷ مهرماه سال گذشته سیل و توفان در مازندران بیش از پنج هزار میلیارد ریال به واحدهای مسکونی و تاسیسات زیربنایی این خطه شمال کشور خسارت وارد کرد.

در این حادثه نیز افزون بر دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در پنج شهرستان مازندران خسارت وارد شده بود.
 
کلمات کلیدی : مناطق سیل زده+مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.