توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476562
درگیری میان پلیس و معترضان به نشست گروه هفت در ایتالیا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
شرکت کنندگان در راهپیمایی اعتراضی نشست گروه هفت که در شهر تائورمینا در شرق سیسیل ایتالیا برگزار شده بود با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اعتراضات در پایان نشست گروه هفت که در سیسیل برگزار شد، صورت گرفت.

راهپیمایی اعتراضی علیه گروه هفت توسط گروه‌های مختلف با دیدگاه‌های متفاوت از جمله آنارشیست‌ها،‌ کمونیست‌ها و طرفداران هم‌جنس‌گرایی برگزار شد. پرچم‌های حزب کارگران کردستان عراق نیز در بین جمعیت مشاهده می‌شد.

درگیری میان معترضان و ماموران پلیس درحالی صورت گرفت که گزارش شده معترضان ناگهان از مسیر تعیین شده تغییر جهت داده و به یکی از پاسگاه‌های پلیس نزدیک شدند.

گروه کوچکی از معترضان از صف اصلی خارج شده و تلاش کردند تا با دویدن در ساحل تائورمینا پاسگاه پلیس ضد شورش را دور بزنند اما پلیس در واکنش متوسل به شلیک گاز اشک‌آور شد.

شلیک گاز اشک‌آور ابر تیره‌ای را در آسمان پدید آورده بود و به گفته خبرنگار رویترز، یک آمبولانس دست‌کم یک مجروح را به بیمارستان منتقل کرد.

معترضان که با پلیس مواجه شده بودند تنها خواستار عبور آزادانه و آزادی تحرک بودند. با این حال معترضان فورا صف جدیدی تشکیل داده و بار دیگر با شعار "سیسیل نمی‌ترسد" به این پاسگاه پلیس نزدیک شدند.

معترضان پس از درگیری با پلیس نهایتا تغییر مسیر داده و به سمت ساختمان شهرداری تائورمینا حرکت کردند.

رسانه‌های ایتالیایی برآورد می‌کنند که حدود سه هزار تن در این راهپیمایی شرکت داشتند؛ اقدامی که از سوی مقامات منع شده بود.

یکی از معترضان گفت: آنها اعتراض ما را جنایی و کیفری جلوه می‌دهند. ما صلح طلب هستیم. ما در این راهپیمایی شرکت نکردیم تا پنجره‌ها را بشکنیم بلکه اعتراض ما به این موضوع است که سیسیل به یک ناو هواپیمابر بزرگ برای قدرت‌های نظامی جهان تبدیل نشود.
 
کلمات کلیدی : نشست گروه هفت + ایتالیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.