توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450703
بازرسی خانه فیون توسط پلیس فرانسه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
در حالی که فرانسوا فیون با اتهامات جدیدی مواجه شده است، پلیس فرانسه خانه این کاندیدای جناح راست فرانسه را مورد تفتیش و بازرسی قرار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس، خانه فرانسوا فیون، کاندیدای جناح راست فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری را در پاریس مورد تفتیش و بازرسی قرار داد. این در حالی است که در ماه گذشته میلادی دفتر پارلمانی وی مورد بازرسی پلیس قرار گرفته بود.

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با فرانسه، این خبر را تایید کرد.

فیون به دلیل اتهامات مطرح شده علیه او درخصوص این که اعضای خانواده‌اش را در مناصب پارلمانی غیرواقعی منصوب کرده، تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفته است.

چند روز پیش دادستان مالی فرانسه اعلام کرد که یک قاضی ویژه را برای رهبری تحقیقات گسترده‌تر در این زمینه منصوب می‌کند و فیون اکنون با دورنمای یک تحقیقات قضایی کامل روبرو است.

پس از اتهامات وارده علیه این کاندیدای انتخابات فرانسه،‌ دومینیک دو ویلپن، نخست وزیر پیشین فرانسه از حزب جمهوری‌خواه این کشور گفت، اصرار فیون برای ادامه رقابت در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با وجود اتهامات وارده، جناح راست را به سمت پرتگاه سیاسی سوق خواهد داد.

اگرچه فیون با اتهامات گسترده‌ای مواجه شده است اما وی اعلام کرد: مردم فرانسه از من حمایت می‌کنند.

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که فیون با کسب 19 تا 20 درصد از آراء در دور اول انتخابات ماه آوریل در جایگاه سوم در میان کاندیداهای دیگر قرار دارد. البته محبوبیت وی در پی گرفتار شدن در تحقیقات قضائی کاهش یافته است.

با این حال فیون به رغم تحقیقات قضائی که علیه او به راه افتاده قصد انصراف از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد. او همه اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده و این تحقیقات را به دلیل انجام شدن در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، بی سابقه و ترور سیاسی خوانده است.
 
کلمات کلیدی : فرانسه + فرانسوا فیون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته