توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489701
اسرائیل: محدودکردن نفوذ ایران در سوریه مهمتر از شکست داعش است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰
رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل دور ساختن ایران از سوریه را مهمتر از شکست گروه داعش دانست.

به گزارش عصرایران به نقل خبرگزاری سپوتنیک روسیه، "گادی ایزنکوت" رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در سخنرانی خود در کمیته خارجی کنیست (پارلمان) اسرائیل گفت: محدود کردن نفوذ ایران و دور کردن ایران از سوریه برای اسرائیل وامنیت آن از شکست داعش مهمتر است.

وی در ادامه اتهاماتی را نیز به حزب الله لبنان نسبت داد و گفت: حزب الله لبنان در مناطق مسکونی جنوب لبنان فعالیت نظامی انجام می‌دهد و با این کار قطعنامه 1701 سازمان ملل را نقض می‌کند.
 

عالی ترین مقام ارتش اسرائیل، نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد در مرز لبنان و اسرائیل (یونیفل) را به شانه خالی کردن از مقابله با نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل از سوی حزب الله لبنان متهم کرد و گفت: نیروهای بین‌المللی پاسدار صلح اقدامات لازم برای افشای نقض قوانین از سوی حزب الله را انجام نمی‌دهند.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در پایان تاکید کرد: تلاش‌هایی که برای منع حزب الله از به روز رسانی سیستم موشکی خود در حال انجام است در رأس اولویت‌های اسرائیل قرار دارد.

اسرائیل پیش از این بارها خواستار کاهش نقش ایران در سوریه شده و حضور ایران در سوریه را تهدیدی برای خود دانسته بود.

اسرائیل همچنین ایران را به تاسیس کارخانه‌های تولید سلاح برای حزب الله در لبنان متهم و اعلام کرده بود که اجازه نخواهد داد چنین اتفاقی به سرانجام برسد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+ایران+داعش+خاورمیانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.