نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189407
لبخند را به این ۳ عروس هدیه کنید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۵
السلام علیک یا رسول الله
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:
صدقه، خشم پروردگار را فرو می‌نشاند

خیریه همت نوشت: با توجه به درخواست و پیگیری اغلب دوستان و خیرین بزرگوار، به مناسبت ایام مبعث حضرت رسول اکرم صلی الله علیه  وآله فراخوان تهیه ۳جهیزیه ۳عروس نیازمند(که ۲نفر آنها فاقد نعمت پدر هستند)منتشر می گردد.
 
پرونده یک:
 در سن ۱۰ سالگی پدر ایشان به دلیل تومار مغزی فوت کرده است.  چند سال در منزل بستگان مستأجر بودند.  به همراه مادر و برادر خود زندگی می کند.  به سختی گذران زندگی می کنند و گاهی برای نیازهای اوّلیه مانند خوراک و پوشاک درمانده می شوند.  دچار کم خونی و مشکلات عصبی بخاطر وضعیت معده هستند و نیز دچار ضعف بدنی هستند.
 
بعلت نداشتن جهیزیه قادر به رفتن به خانه ی بخت نیست با وجودی که ۶ ماه است که عقد کرده اند و شرایط سر خانه رفتنشان مهیا است و منتظر جهیزیه هستند.
 
پرونده دوم:
 عروس خانوم زهراسادات خ. در سال ۷۱ در سن ۵ سالگی پدرشون رو بر اثر سکته قلبی از دست می دهند.  ایشان در حال حاضر ۲۶ ساله ودانشجوی سال سوم می باشند.  سرپرستی خانواده با مادرسیده ایشان می باشد.
 
خانواده زیر نظر کمیته امداد می باشد وماهیانه ۵۰ هزار تومان مستمری دریافت می کنند که البته مبلغ ۲۵ هزار تومان بابت قسط وام از این مبلغ کسر می شود.  به غیر از یارانه در امد خاص دیگری ندارند.  حدود ۸ ماه پیش دختر دیگر این خانواده پس از سه سال وهشت ماه به کمک وام یک میلیونی کمیته امداد وکمک بعضی از خیرین عقد می کند.
 
در حال حاضر خانواده داماد نیز اصرار دارند تا قبل ماه رمضان عروس خود را ببرند واین در حالی است که مادر عروس خانم عنوان می کنند که توانایی تهیه هیچ یک از وسایل جهیزیه را ندارند و واقعا به خاطر این موضوع درمانده شده اند.
 
پرونده سوم:
 این فراخوان از زبان مادر نگاشته می شود:
 
اینجانب ف.ع سرایدار دبستان … دولت آباد تهران با حقوق ماهیانه برای دو شیفت کار۴۰۰هزارتومان هستم.  فرزند بزرگتر دخترم دانشجوی حسابداری است.  پسرم در اثر تصادف رباط پای راست او آسیب دیده و دچار ۴۰درصد نقص عضو شده که خرج عمل او در سه سال پیش ۱۸میلیون تومان شده که ۶میلیون تومان آن را قرض و وام گرفتیم.
 
همسرم نیز در اثر تصادف در یازده سال پیش دو ماه به کما رفت و خون در سرش لخته شد و برای درمان عوارض کما ماهیانه ۹۰هزار تومان هزینه تهیه دارو او می باشد. اکنون که دخترم عقد کرده است و قرار است شهریور به خانه بخت برود اما متاسفانه قادربه جهیزیه برای او نمی باشم.

برای خواندن این مطلب در سایت همت اینجا کلیک کنید.
 
dr reza ganji
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۵:۴۳:۳۱
salam
dar in mored man amadehe komak hastam lotfan bef ba man tamass begered


mamnnon (1405322) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۸:۳۶:۲۶
خدايا، ما را به خودمان وا مگذار .... اين بدبختي ها را از ما دور گردان
آمين (1405721) (alef-10)
 
بهلول
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۲۳:۳۳:۳۵
شماره حساب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1406159) (alef-10)