توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442504
پلاسکونشینان هنوز به "نور" نرفته‌اند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
در حالیکه رئیس اتاق اصناف از اسکان پلاسکونشینان در مجتمع "نور" از پنجشنبه هفته گذشته خبر داده بود، هنوز هیچ یک از این کسبه آسیب دیده مستقر نشده‌اند و بر اساس مشاهدات خبرنگار ایسنا از مجتمع نور و اظهارات برخی از کاسبان ساختمان پلاسکو، مشکلات هنوز حل نشده و آنها هنوز مغازه‌ای تحویل نگرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، از همان صبح پنجشنبه‌ای که ساختمان پلاسکو پس از چند ساعت آتش سوزی، فرو ریخت و همه چیز بر سر ساختمان و مالکان واحدهای تجاری آن خراب شد، مسئولان، وعده‌های بسیاری برای ساماندهی مشکلات و اسکان این کسبه آسیب دیده در آینده ای نزدیک دادند تا آنها بازار شب عید را از دست ندهند اما علی رغم گذشت بیش از دو هفته، نهایی شدن مذاکرات با مالک مجتمع تجاری "نور" برای استقرار پلاسکونشینان و وعده رئیس اتاق اصناف برای آغاز این استقرار از پنجشنبه هفته گذشته، هنوز مشکل حل نشده و مشاهدات خبرنگار ایسنا و اظهارات کسبه پلاسکو گویای مشکلاتی است که مانع اسکان کسبه شده است.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا از مجتمع "نور" و اظهارات برخی مدیران این ساختمان تجاری، هنوز مشکلات بین مالک این مجتمع و اصناف درباره برخی مسائل وجود دارد، چرا که در این بازدید از مجتمع "نور" هیچ یک از کاسبان ساختمان پلاسکو مستقر نشده بودند و کسبه مجتمع "نور" و برخی از پرسنل واحد مدیریت این مجتمع اعلام کردند که "قرار است در صورت حل مشکل بین اصناف و مالکان این مجتمع، از روزهای آینده استقرار پلاسکونشینان آغاز شود. ولی هنوز هیچ یک از کسبه پلاسکو واحد تجاری را دراین مجتمع تحویل نگرفته است".

همچنین یکی از کسبه ساختمان پلاسکو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد که پیگیری‌های صورت گرفته او از دفتر ساماندهی پلاسکونشینان در مجتمع تجاری "نور"، حاکی از آن است که "مشکلات بین اصناف یا مالکان این مجتمع بر جای خود باقی است و هنوز حل نشده است".

به گفته وی "مسئولان این دفتر به کسبه پلاسکو اعلام کرده اند که مالک سرقفلی مجتمع "نور" که یکی از ارگان های نظامی است، هنوز این مجتمع را به بانک پارسیان واگذار نکرده است و یکی از مشکلات عدیده در این زمینه، صاحب سرقفلی است که باید مشخص شود و پس از آن تکلیف استقرار پلاسکونشینان مشخص خواهد شد. البته مسئولان دفتر ساماندهی در این زمینه نیز اعلام کرده اند که جانمایی واحدهای پلاسکونشینان در مجتمع "نور" نیز انجام شده است اما هنوز برخی مشکلات بر جای خود باقی است و آنها باید منتظر حل آن بمانند".

در این میان کسبه مجتمع "نور" از آمدن و مستقر شدن کاسبان پلاسکو استقبال کرده و می‌گویند " حضور کسبه پلاسکو در این مجتمع که بسیاری از واحدهای آن خالی است، موجب رونق بازار این مجتمع خواهد شد و از آنجا که تعداد واحدهای پوشاک در این مجتمع کمتر از ۱۵ مورد است، مشکلی برای کسی ایجاد نمی‌شود".

حال باید پلاسکونشینان منتظر بمانند تا ببینند در چهل و چند روز باقی مانده از سال، چه روزی نوبت به استقرار آنها می‌رسد و می‌توانند از بازار شب عید پوشاک امسال بهره‌مند شوند یا خیر.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + مجتمع تجاری نور + ساختمان پلاسكوی تهران + واحدهای صنفی پلاسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.