نظر منتشر شده
۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373907
جلسه دوم دادگاه معترضان به «سفارت عربستان»
متهم: از روی کانال تلگرامی فکر کردم تجمع مجوز دارد/ پلیس می توانست، اما جمعیت را متفرق نکرد
بخش سیاسی الف، 29 تیر 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴
دومین جلسه رسیدگی به پرونده تعرض کنندگان به سفارت عربستان به پایان رسید.

در دومین جلسه رسیدگی به پرونده متعرضان به سفارت عربستان که در شعبه ۱۰۶۰ کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی فرشید دهقانی برگزار شد به اتهامات سایر متهمان این پرونده رسیدگی شد.

قاضی دهقانی پس از پایان جلسه در جمع خبرنگاران گفت: طی این دو روز به اتهامات ۱۹ متهم این پرونده رسیدگی شد زیرا از تعداد ۲۱ متهم این پرونده یک نفر غایب بود و یک نفر هم طلبه بود و پرونده‌‌اش به دادگاه ویژه روحانیت ارسال می‌شود.

وی یادآور شد: ظرف مهلت قانونی و طی ۱۰ روز حکم پرونده صادر خواهد شد.

دهقانی افزود: این پرونده ۲۳الی ۲۴ متهم دیگر دارد که پرونده شان در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی خواهد شد.

جلسه اول این دادگاه روز دوشنبه با بررسی پرونده ۱۴ نفر برگزار شد.

یکی از متهمان: ما از آمریکا بگذریم از آل سعود نمی‌گذریم
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متعرضین به سفارت عربستان صبح روز سه‌شنبه به صورت علنی در شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی فرشید دهقانی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی دهقانی مواد ۱۹۳، ۱۹۴، ۱۹۵، ۳۵۴ و ۳۵۸ قانون آیین دادرسی کیفری را قرائت کرد و خطاب به متهمان متذکر شد: در صورت تغییر آدرس محل اقامت خود، مراتب لازم را به دادگاه اعلام کنید و مراقب اظهارات خود باشید.

پس از آن، مصطفی شعبانی وکیل مدافع یکی از متهمان که موکلش روز گذشته دفاعیات خود را بیان کرده بود، در دفاع از موکلش گفت:‌ دیروز موکلم در اظهاراتش گفت که حضورش در آن تجمع با ‌انگیزه انقلابی، مذهبی و حمایت از انقلاب بوده است. به دلیل فشارهای دولت عربستان و اتفاقاتی نظیر حادثه منا، ‌فرودگاه جده و اعدام مرجع تقلید آیت الله نمر در آن تجمع حضور یافته و انزجار خود را به این شکل نشان داده است.

وی از نماینده دادستان سوالی را در مورد یکی از مطالبی که در کیفرخواست ذکر شده بود، طرح کرد که میرسلیم نماینده مدعی العموم به آن پاسخ نداد و قاضی دهقانی خطاب به شعبانی وکیل مدافع متهم گفت:‌ کیفر خواست صادر شده و شما موظف هستید از موکل‌تان دفاع کنید.

شعبانی ادامه داد: موکل من مسئول موسسه‌ایست که بیش از ده هزار نوجوان و جوان را پرورش داده است. یکی از اتهامات موکلم اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تجمع غیرقانونی بوده در حالی که مشکلی در آن تجمع نبوده است. شاید بسیاری از جوانان قبل از انقلاب متولد نشده بودند ولی ما و شما می‌دانیم که تجمع هایی وجود داشته که خودجوش بوده و به این صورت نبوده که مجوز داشته باشند. در تمام ایران در مورد آیت الله نمر تجمع هایی حتی در جلوی قوه قضاییه و مجلس صورت گرفت و هر روز اعتراض‌هایی هم می‌شد و کسی هم اعتراض نمی‌کرد که تجمع ها غیرقانونی است.

وی با طرح این سوال که «حرکت‌های خودجوش باید از کجا مجوز بگیرد؟» گفت: این‌گونه حرکت های خودجوش در کشور ما عرف شده است. این افراد سینه چاک انقلاب و اسلام اند. موکلم از سوریه برگشته است و بر حسب تکلیف شرعی احساس کرده باید از انقلاب حمایت کند. مرز ما ایران نیست وقتی در سوریه می‌جنگیم مرز ما آن‌جاست. سران مملکت ما گفته‌اند که حکومت عربستان، حکومتی کودکانه است. هم‌چنین جلوی دفتر رئیس قوه قضاییه بارها تجمع صورت می گیرد که این گونه حرکت ها مجوزی نمی گیرند و ما قانونی نداریم که حرکت های خودجوش باید مجوز بگیرند.

شعبانی ادامه داد: در بحث اتهام دیگر موکلم که مشارکت در تخریب عمدی اموال سفارت عربستان است، باید یادآور شوم که طبق قانون آیین دادرسی کیفری، خسارت نیاز به شاکی خصوصی دارد. عربستان به عنوان صاحب مال نیامده بگوید که اموال من برده شده است و هیچ شکایتی را مطرح نکرده است زیرا سناریویی بوده که خود عربستان طراحی کرده و ایران را در مخمصه انداخت و بچه‌های ما را متهم کرد. این سناریو از قبل طراحی شده بود. موکل من اعلام کرد که بر اساس فشار روحی و روانی که بر او وارد شده، اقرار کرده است.

وی افزود: موکلم گفت که وارد سفارت نشده و در صد متری سفارت ایستاده بوده است.

قاضی دهقانی در این هنگام مکالمه موکل وی را قرائت کرد که گفته بود فیلمی را از داخل برایم بفرستید، از آتش سوزی‌ها فیلم خوب بفرستید تا من ببینم.

شعبانی خطاب به قاضی گفت:‌ کار موکل من فقط پرورش نوجوانان است. این آدم به آقا می‌گوید مولای من. دیروز ابراز پشیمانی کرد که اگر آقا ناراحت اند ما پشیمانیم. موکلم آدم راستگویی است نه قصد ورود داشته و نه قصد تخریب. وی کنار مقر نیروهای انتظامی بوده؛ لذا اتهامات به وی قابل انتساب نیست.

وکیل مدافع متهم مورد اشاره با بیان این‌که لایحه دفاعی خود را تقدیم دادگاه کرده است، گفت:‌چگونه است که در کشور ایران برای کشوری خارجی اقامه دعوا می‌شود.

در ادامه جلسه قاضی دهقانی اتهامات مشارکت در تخریب عمدی اموال سفارت عربستان و اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تجمع غیرقانونی را به متهم دیگر این پرونده تفهیم کرد و از وی خواست که از خود دفاع کند.

متهم خودش را ۲۵ ساله، داروساز، شیعه ، ایرانی، مجرد و ساکن کرج معرفی کرد و گفت: زمانی که از طریق کانال‌های تلگرامی متوجه چنین تجمعی شدم برای نشان دادن انزجار خود از جنایات آل سعود به آن تجمع رفتم. کانالی که من این خبر را در آن دیدم حدود ۴۰ هزار نفر عضو داشت و به همین دلیل فکر کردم که تجمع قانونی است و از غیرقانونی بودن آن اطلاعی نداشتم. حدود ساعت ده و نیم شب به آن‌جا رسیدم و ماموران نیروی انتظامی هم برخورد خوبی با ما داشتند. همانند بقیه افراد همراه جمعیت بودم ولی نه شعار دادم و نه چیزی را پرتاب کردم. حدود ساعت یازده و نیم شب هم به خانه برگشتم. شناخت خاصی نسبت به پرتاب کنندگان سنگ به سفارت عربستان نداشتم و داخل سفارت هم نرفتم. در کوچک سفارت سه پله در پیاده رو دارد که من پله اول را رفتم آن هم به دلیل این که مامور آتش نشانی از من تقاضای کمک کرد تا مردم را از داخل سفارت که آتش گرفته بود نجات دهیم ولی بعد دیگر نتوانستم و نرفتم.

قاضی دهقانی خطاب به متهم گفت:‌ در مورد آتش زدن پرچم سفارت عربستان چه دفاعی داری؟

متهم گفت: من در بازجویی‌ها گوشت قربانی شدم. گفتند شما محارب بین‌المللی هستی. من هم اظهاراتم تحت فشار بود.

قاضی از متهم پرسید : چه کسی پرچم سفارت عربستان را پایین آورد؟

متهم گفت: نمی‌دانم. برادران عزیز ما را ترغیب می‌کردند که به جلو برویم و لفظ بی‌غیرت را به کار می‌بردند. من حاضرم دست روی قرآن بگذارم و بگویم که اظهاراتم تحت فشار بود. می‌توانستند به راحتی موضوع را جمع کنند. اگر پنج هزار نفر داعشی هم باشد می‌توانند آن را جمع کنند. دست‌های پشت پرده را شما می‌دانید. من بعد از سخنرانی آقا، توبه و طلب مغفرت کردم و پشیمانم. ما از آمریکا بگذریم از آل سعود نمی‌گذریم.

قاضی دهقانی اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تجمع غیرقانونی را در تفهیم اتهام متهم دیگری عنوان کرد و از او خواست از خود دفاع کند.

متهم خود را ۲۳ ساله، دبیر تربیتی، مجرد و ساکن تهران معرفی کرد و گفت: از طریق اینستاگرام و برخی رفقایم خبر تجمع را دیدم. حدود ساعت دو بعد از ظهر آن روز ۵۰ نفر از طلاب بیانیه‌ای را مقابل سفارت خواندند و ذهنیت من از فضای تجمع این بود که قرار است فقط یک تجمع صورت گیرد و تخریبی در کار نیست. سن زیادی ندارم و از تجمعات هم ذهنیتی ندارم. نزدیک به ۵۰ الی ۶۰ نفر بودیم که جلوی سفارت رفتیم. شعارهایی نسبت به جنایات آل سعود داده می‌شد و زمانی که جمعیت حدود ۳۰۰ نفر شد پلیس مانع از نزدیک شدن ما به سفارت شد و زمانی که جمعیت زیادتر شد پلیس راه را باز کرد تا نزدیکی‌های سفارت هم رفتم و حتی هیچ نیروی پلیسی دستم را نمی‌گرفت که جلو نرو. انگار زمان ایستاده بود؛ نیروی پلیس که در ابتدا برخورد شدیدی داشت، بعد از مدتی ممانعتی از ورود ما نکرد. تربیت خانوادگی هم ایجاب می‌کرد که اموال سفارت ، بیت‌المال است و نباید به آن دست زد.

قاضی دهقانی پرسید: در مورد تهیه مواد آتش‌زا چه دفاعی داری؟

متهم گفت:‌من چند نفر از افراد را دیدم که مقداری مواد آتش‌زا به سمت سفارت پرتاب می‌کردند. ساعت دو بعد از ظهر همان روز چنین تجمعی در مقابل کنسولگری مشهد صورت گرفته بود و برای ما جای سوال دارد که چرا به آن اشاره نشده است. چرا در مورد این تجمع ممانعتی نشد که مشابه آن در مشهد هم رخ داده بود.

قاضی دهقانی خطاب به متهم گفت: شما در صفحه ۳۶۲ جلد دوم پرونده گفته‌اید که یک شیشه بنزین به صورت شخصی آورده و چند شیشه را هم شما پر مواد و آماده کردید. چه دفاعی داری؟

متهم گفت: به هیچ عنوان اظهاراتم را قبول ندارم و کمک هم نکردم.

قاضی مجددا به او گفت : یکسری اسامی را آوردی که آن افراد وارد سفارت شده‌اند.

متهم پاسخ داد: من حدود ۱۵۰ متری سفارت بودم یک تعدادی از دوستان من آن‌جا بودند.

قاضی دهقانی از متهم پرسید: آیا مهر سفارت را برداشته‌ای؟

متهم پاسخ داد:‌ یک مهر را برداشتم و تحویل فرد دیگری دادم . قصدم از تجمع صرفا بیزاری از عربستان بود.

قاضی مجددا به متهم گفت: شما بارها اقرار کرده‌اید که در ساخت مواد آتش زا همکاری داشتید.

متهم گفت:‌اظهارات صورت گرفته تحت فشار بود. من در جریان ساخت کوکتل نبودم. پلیس به راحتی می‌توانست با دو باتوم زدن جمعیت را متفرق کند ولی این کار را نکرد. وظیفه پلیس پیشگیری از ارتکاب جرم است. این کار را نکرد.
 
کلمات کلیدی : حمله به سفارت عربستان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۴۱:۳۴
تحمیل هزینه های سنگین به کشور توسط خودسرها (3832440) (alef-13)
 
محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۴۲:۰۲
هر کدام حداقل 180 سال زندان (3832441) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۴۳:۵۹
پس کو رئیس پلیس پیشگیری وقت ؟
چرا دادگاه نسیه برگزار میشود ؟ (3832446) (alef-13)
 
سعید
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۴۷:۲۲
"کار موکل من فقط پرورش نوجوانان است"

دیدیم جوانانی رو که امثال شماها پرورش دادین، نه دین دارین، نه وجدان (3832452) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۵۲:۱۹
قطعاً پليس مى توانست جلوى اينها را بگيرد اما چرا نكرده؟!... باز هم يك دسته عوامل دسته چندم را مجازات مى كنند و مشخص نميشود چه كسانى در بالادست اين هزينه هاى جبران ناپذير را به كشور وارد مى كنند... (3832459) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۵۳:۳۹
صدور حکم رو تا مشخص شدن نتیجه احکام مامورین خطاکار سعودی در جده به تعویق بندازید.
اینطور نباشه که ما اینها رو به زندان بندازیم و عربستان به مامورانش پاداش بده! (3832463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۵۶:۲۰
یه بچه 23 ساله به خودش اجازه میده از دیوار سفارت بره بالا .
متاسف ام (3832469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۰۰:۳۸
توره خدا دادگاه رو جدی برگزار کنید (3832475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۰۱:۲۴
چند تا نکته جالب هست
1-تلاش برای اینکه این جریان رو دوستان بندازن گردن تلگرام!!
2-تلاش برای بی اهمیت نشان دادن ماجرا
3- تلاش برای اینکه بگن تحمع ساعت 1 شب مجوز داشته!
4-تلاش بری موجه جلوه دادن حمله به سفارت عربستان
بنده سوالم اینه که اگر حمله به سفارت عربستان جرمه چرا حمله به سفارت انگلیس و امریکا جرم نبوده؟ (3832477) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۲:۵۸
و همچنین
5- همه اظهارات تحت فشار بوده و هیچکس در تجمع وارد سفارت نشده بوده! (3833510) (alef-13)
 
صفار هرندی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۰۴:۵۴
سفارت هر کشور خاک اون کشوره .
کار پلیس دیپلماتیک چیست ؟
اینکه بایستد و نظاره گر حمله و تخریب یک عده نوجوان 20 و 21 و 22 ساله به سفارت یک کشور باشد ؟! (3832483) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۰۵:۳۸
به اتهام پلیس که از وظیفه قانونی خود در مورد جلوگیری از حمله کنندگان به سفارت ، کی رسیدگی میشود؟ (3832484) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۹:۳۳:۰۳
وقت گل نی (3832668) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۰۶:۲۴
آقای دبیر 23 ساله تربیتی رو باید از آموزش و پرورش اخراج کرد (3832488) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۰۸:۳۱
اینا با این کاراشون آبروی ایرانی ها رو در دنیا میبرن (3832491) (alef-13)
 
خ خ خ خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۱۲:۰۱
برادران عزیز ما را ترغیب میکردند جلو برویم ........ (3832496) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۱۳:۲۹
جالبه میگه من 150 متری سفارت بودم
بعد میگه یه مُهر ورداشتم
لابد مُهر داشته پرواز میکرده ، ایشون گرفتنش (3832498) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۳:۵۷
رفته بوده موز برداره پیدا نکرده مهر برداشته (3833511) (alef-13)
 
ولی دانش آموز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۱۴:۲۲
این دبیر تربیتی !!! 23 ساله قرار است فرزندان ما را تربیت کند .
کدوم مدرسه درس میده که خدای نکرده مبادا فرزند من در همان مدرسه باشد .
اطلاع رسانی کنید . (3832500) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۱۶:۲۱
کاش عدالت اجرا میشد؛ کاش!!! (3832503) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۱۷:۳۰
این‌جا ایران است: مجرمان درباره عملکرد پلیس و این‌که چه باید می‌کرد و چه نباید می‌کرد حرف می‌زنند. همه می‌خواهیم تقصیرها را گردن دیگران بیندازیم. هیچ کس نمی‌خواهد مسئولیت کاری را که کرده گردن بگیرد. کار غلطی می‌کنیم. لااقل نردانه گردن بگیریم و اگر اشتباه می‌دانیم عذرخواهی کنیم. خیلی بد است وقتی مجرمی برای پلیس شاخ و شانه بکشد و بزند زیر همه چیز و قاضی نگوید آقای محترم از خودتان دفاع کنید. به دیگران کاری نداشته باشید. (3832505) (alef-13)
 
جامعه شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۲۰:۵۴
پلیس راه را بازکرد تا جلوی سفارت رفتیم و حتی دست مان را هم نگرفت که جلو نرو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این بنده خدا ها رو بدون مکاکمه باید آزاد کرد
قضیه از جای دیگه آب میخوره . اونا رو باید محاکمه کنید نه 4 تا جوون 20 ساله رو (3832512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۲۵:۵۵
پلیس دیپلماتیک را باید به علت قصور در انجام وظایف دادگاهی کرد نه بچه 23 ساله رو (3832519) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۲۶:۳۴
اجتماع خود جوش ؟ یک بچه ی کم سن و سال هم از شنیدنش می خندد.

برخورد با این افراد به همین دادگاه های نمایشی محدود خواهد ماند و نتیجه ی این دادگاه ها هم از پیش قابل پیش بینی است.
از این قبیل اجتماعات خودجوش!!! در آینده باز هم خواهیم دید. (3832520) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۹:۴۴:۵۵
شما بگو چرا در مقابل جنایات عربستان سعودی در مقابل ملت کسی اعتراضی نمی کند ؟؟ حالا این افراد اعدام شوند امثال شما خوشحال می شوید؟؟ حتما فردای اعدام آنها عربستان می آید و با ایران دوست و صمیمی می شود و رفیق شفیقی میشود که داعش را با کمک ایران از بن ببرد واقعا متاسفم که این قدر کوتاه فکری را ترویج می کنند (3832693) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۷:۳۷
شما اصلا متوجه حرف ایشون نشدید. اعتراض روش و قاعده داره. این کار با حمله به خاک یک کشور هیچ فرقی نداشت. کوته فکری؟!!! (3833517) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۴۵:۴۹
وكيل ميگويد ، كار موكل من پرورش نوجوانان است !! جالب است (3832542) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۴۸:۴۴
یکی از عوامل کندی رفع تحریمها اینگونه حرکات احساسی و هزینه تراش است, دیگری هم مانورهای بی موقع و پر سر و صدای دوستان نظامی است, میخ آخر را هم دوست دیگرمان زد که فرمودند ایران سلاح و پول ما را می دهد (3832548) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۴:۵۵
منتظر نتیجه رای دادگاه متهمان میمانیم (3832559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۵:۳۸
مشکل از اینجا نشأت میگیره که بسیاری از مردم نسبت به وظایف بین‌المللی خود ناآگاه هستند و مقصر اصلی مسئولین هستند که با آموزش وظایف ملی و بین المللی به مردم آگاهی و شناخت شایسته نداده اند.
طبق قانون اساسی باید تجمع و اعتراض جمعی به مسائل ملی و بین المللی آزاد باشد مثل کشورهای اروپایی و نباید آزادی های اجتماعی را به بهانه ی مجوزهایی که ثابت شده صادر نمی شود ، سلب کرد .
اگر مردم نسبت به وظایف فردی و اجتماعی خود آگاه باشند مسئول رفتارهای خود خواهند بود و اعتراضات اجتماعی در محیطی بدون تنش برگزار و تخلیه ی روانی در جامعه انجام و تعادل روانی و آرامش را برای جامعه به ارمغان می آورد.
یک معلم دل پخته (3832562) (alef-13)
 
خسرو گاری چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۸:۲۶
حالا مگه عربستان اون 2 تا متجاوز به کودکان ایرانی رو دادگاهی کرد که شما دارید این عزیزان سروقامت و جوانان غیور در مبارزه با کفر و الهاد را دادگاهی میکنید ؟ (3832566) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۹:۳۲
ضربه ای که شماها و تفکرتون و حامیانتون به حیثیت کشور و توسعه و پیشرفت کشور وارد کردند و میکنند بزرگترین خیانت است. (3832570) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۹:۰۰:۰۳
فرض کنیم درست فکر کردید و تجمع مجوز داشته، از دیوار سفارت بالا رفتن و آتش زدنش هم مجوز داشت؟ (3832572) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۹:۰۳:۱۹
چه دروغگوییه این آقا
بنزین با خودت بردی جلوی سفارت برای سیزده بدر؟؟؟
خوب کعلومه از قبل برای خرابکاری رفته و پلیس هم نمیتونسته جلوی اینها رو بگیره. (3832583) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۹:۰۳:۲۱
ماموران برخورد خوبی با ما داشتند!!!!!!!!!!!!!!!
دیگه حرفی ندارم! (3832584) (alef-13)
 
رضايي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۸:۲۳:۱۸
سلام
احسن و مرحبا ، تا ميتوني از اين تجمعات انجام دهيد كي به كي ، تا متوني دولت را زير سوال ببريد ، وجهه بين اللي كشور را خراب كنيد و اين همه هزينه سنگين را بر كشور تحميل كنيد ، كي است از شما جوانان حزب الهي و خود جوش و قانونمدار و.....................بپرسد انشاله خدا عاقبت ملت و مملكت و نظام را با اين خودسر هاي قانون شكن ، متحجر بخير كند اين جاده صاف كن دشمنان هستند و تيشه به ريشه اين نظام خواهند زد و از اينها هيچ خائني بالاتر نداريم (3833593) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
متهم: از روی کانال تلگرامی فکر کردم تجمع مجوز دارد/ پلیس می توانست، اما جمعیت را متفرق نکرد