توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453700
هشدار پدر اینترنت به تأثیر سیاست‌های ترامپ
بخش دانش و فناوری الف،23 اسفند95
پدر اینترنت می‌گوید قطع کمک‌های دولتی می‌تواند ایده‌های فناورانه را نابود کرده و به پروژه های توسعه اینترنت ضربه بزرگی بزند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
وینتون سرف درباره برنامه‌های دولت ترامپ هشدار داد که می‌تواند مانع عمده‌ای برای ایده‌ها و فناوری‌های جدید باشد.

وی که در فستیوال SXSW2017 در آستین صحبت می‌کرد افزود این یک مشکل جدی است که بروز کرده و کمپانی های بزرگ را با عدم نوآوری و خلاقیت روبرو می‌کند.

به گفته پدر اینترنت قطع کمک‌های دولتی می‌تواند به پروژه توسعه اینترنت ضربه بزرگی بزند. وی تاکید کرد تفکر سودآوری آنی در پروژه‌هایی مانند توسعه اینترنت باعث شده تا دولت کمک‌های خود را به این‌گونه پروژه‌ها را قطع کند.

«وینتون سرف» که قائم‌مقام گوگل شده، عضو کرسی ملی علوم آمریکا نیز هست که در دهه 1960 بر اساس پروژه آرپانت که توسط دارپا توسعه یافت، اینترنت را به دنیا آورد و لقب پدر اینترنت را از آنِ خود کرد.

دولت ترامپ ضمن قطع کمک‌های مالی به سازمان‌های آی تی، با لغو ویزای سریع برای مهندسان عملاً در برابر فناوری گام برداشته که در درازمدت می‌تواند به ابداعات و نوآوری‌ها در حوزه علم و فناوری ضربه بزند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ پدر اینترنت+ ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته