نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457508
مصوبه دولت برای رفع مشکلات خوزستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰
هیات دولت وظایف دستگاه‌های مختلف را برای رفع مشکلات استان خوزستان تعیین کرد.


به گزارش ایرنا، هیات دولت وظایف دستگاه‌های مختلف را برای رفع مشکلات استان خوزستان تعیین کرد.

هیات وزیران با توجه به نام گذاری سال 1396 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بررسی راه های جهش در تولید داخلی و افزایش اشتغال را دستور اصلی جلسه روز چهارشنبه خود قرار داد.
 
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیرخانه شورای اشتغال در این جلسه که به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد در ادامه مباحث جلسه پیش، نتیجه مطالعات، بررسی ها و رویکرد پیشنهادی برای توسعه اشتغال را به هیات وزیران ارایه کرد که کلیات آن مورد تصویب قرار گرفت.
 
در این چارچوب مقرر شد با هماهنگی دستگاه های اجرایی، موضوع تقسیم کار ملی، تعیین اهداف کمی در سطح بخش های عمده اقتصادی، انتخاب رسته‌های دارای بیشترین ظرفیت رشد و اشتغال در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات و حوزه‌های زیر ساختی نهایی و ارایه شود.
 
* دولت وظایف دستگاه‌های مختلف را برای رفع مشکلات خوزستان مشخص کرد 
هیات وزیران با توجه به سفر رییس جمهوری به استان خوزستان در اسفند ماه سال گذشته و دستور وی به دستگاه های مختلف برای رفع مشکلات این استان در زمینه‌های آب و فاضلاب، مقابله با گرد و غبار، تکمیل طرح احیای 550 هزار هکتاری اراضی کشاورزی استان‌های خوزستان و ایلام، وظایف این دستگاه ها را مشخص کرد.
 
در بخش آب و فاضلاب، وزارت نیرو مکلف شد به منظور رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان در افق 1405 با برآورد هزینه 95 هزار و 417 میلیارد ریال، طرح هایی را به مدت سه سال اجرا کند.
 
در بحث تثبیت کانون‌های بحرانی ایجاد گرد و غبار در استان خوزستان با منشاء داخلی نیز دو طرح کوتاه مدت برای تثبیت کانون‌های بحرانی در شرق اهواز در سطح 42 هزار هکتار به مدت یکسال توسط وزارت جهادکشاورزی و بلند مدت در سطح 320 هزار هکتار در طول برنامه ششم تدوین و اجرا می شود.
 
سازمان محیط زیست و وزارت نیرو نیز مکلف شدند تامین حقآبه زیست محیطی تالاب های استان خوزستان را در سال 1396 در اولویت قرار دهند.
 
به منظور تکمیل و اتمام طرح احیا و اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام در سطح 550 هزار هکتار در برنامه‌ای چهار ساله مقرر شد که شبکه‌های اصل و فرعی آبیاری، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی و زهکش مورد نیاز در سطح 238 هزار هکتار شامل 229 هزار هکتار در استان خوزستان و 9 هزار هکتار در استان ایلام اجرا شود.
 
همچنین مقرر شد به منظور تسهیل در تامین تسهیلات مالی خارجی و داخلی برای اجرای این مصوبه، بررسی خارج از نوبت صدور مجوز استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای طرح‌های اولویت دار توسط شورای اقتصاد و تامین مالی خارجی برای طرح‌های این مصوبه در اولویت قرار گیرد.

* مجوز هیات دولت برای امضای موقت موافقت نامه همکاری قرنطینه گیاهی بین ایران و آفریقای جنوبی
 
هیات وزیران، وزارت جهادکشاورزی را مجاز کرد که نسبت به انجام مذاکره پیش امضا و امضای موقت موافقت نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آفریقای جنوبی اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۱:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۰۹:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۰۸:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۲:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۲۰:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۹ ۱۰:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۵ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۴ ۰۹:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۰۸:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : هیئت دولت+خوزستان+اقتصاد مقاومتی+اشتغال
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۰۲:۵۴:۱۱
هیچ کدام از دولتها برای حل مشکلات خوزستان قدم مهم و قابل توجهی برنداشته اند. (4222924) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.