نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481600
تدابیرامنیتی فرودگاه مهرآباد تشدیدشد/ استقبال مردم ازافزایش بازرسی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: با توجه به اینکه پروازها از ۵ بامداد آغاز می شود، صف بازرسی ورود به ترمینال پروازهای خروجی تنها در یکی دو ساعت اولیه صبح ایجاد می شود.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد در گفت وگو با مهر درباره تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه مهرآباد گفت: این موضوع که یک تصمیم گیری ملی و کلان بوده، از ساعت ۵ صبح امروز و با حضور و نظارت فرمانده کل حفاظت فرودگاه های ناجا، فرمانده سپاه حفاظت فرودگاه ها و مدیرکل فرودگاه مهرآباد انجام شد.

این مقام مسئول در فرودگاه مهرآباد ادامه داد: آنچه در برخی کانال های خبری و فضای مجازی مبنی بر ماندن مردم در صفوف طولانی و در گرما و زیر آفتاب مطرح شده، صحت ندارد؛ چون پیک مسافرت های هوایی مهرآباد از ساعت ۵ بامداد شروع می شود و مردم نیز عموما در یکی دو ساعت ابتدایی صبح به فرودگاه مراجعه می کنند؛ اما در ساعات بعدی به هیچ وجه شاهد این صف نبودیم.

وی با بیان اینکه هر نفر حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در صف منتظر مانده است، تصریح کرد: مسافران نیز از تشدید تدابیر امنیتی فرودگاه مهرآباد در پی وقایع تروریستی اخیر تهران استقبال کرده و کسی به این موضوع اعتراض نکرد؛ تنها ۲ نفر که دیر به فرودگاه رسیده بودند و می ترسیدند پرواز خود را از دست بدهند، به مأموران بازرسی ناجا مراجعه کردند که آنها نیز خارج از نوبت و پس از بازرسی بدنی و اموال آنها، آن دو نفر را به داخل ترمینال پروازهای خروجی راه دادند.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد در پاسخ به پرسشی درباره امکان افزایش گیت های ورودی به داخل ترمینال برای کاهش معطلی مسافران در صف تأکید کرد: فرآیند اداری فرودگاه به گونه ای نیست که بتوان یکباره درب های دیگر ترمینال پروازهای خروجی را باز کرد یا درب دیگری که کاربری باری یا اداری دارد را به عنوان درب ورود و خروج مسافران به ترمینال تغییر داد؛ ضمن اینکه تهیه گیت های ایکس ری نیز مستلزم اخذ مجوزهای خاص از نهادهای ذی ربط و امنیتی است که همه این کارها زمان بر است.

وی در خصوص زمان پایان تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه مهرآباد و بازگشت وضعیت ورود و خروج مسافران به ترمینال ها به حالت عادی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تصمیم گیرنده اجرای تدابیر سخت‌تر امنیتی برای ورود به فرودگاه، مسئولان فرودگاه مهرآباد نبوده اند، بنابراین تصمیم گیری در خصوص اتمام روند جاری نیز در حوزه کاری مدیریت فرودگاه نیست و نهادهای تصمیم گیر در این حوزه باید اعلام نظر کنند.

رستمی در پایان تأکید کرد: به دنبال اجرای روش هایی هستیم تا ورود به ترمینال پروازهای خروجی روان سازی شود.
 
کلمات کلیدی : فرودگاه + فرودگاه مهرآباد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۳:۲۱
لطفا اون طرح هیجان زده و بی منطق ...د مبنی بر اینکه در فرودگاه به توریست ها ویزا بدیم رو هم ملقی کنید. (4422040) (alef-11)
 
بهرام
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۶:۲۶
مگر تا حالا انجام نمی شد کارهای ما برعکس است یا زیادی انور می غلطیم و یا
اینور (4422105) (alef-11)
 
محمد/
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۶:۴۰
در استانبول به خاطر افزایش امنیت بیشتر پاساژ های بزرگ و حتی هتل های مهم مجهز به گیت شده اند. اما اینجا برای افزایش گیت در فرودگاه چنین بهانه هایی مطرح می شود. اگر تروریست ها دقیقا قبل از گیت مسافرانی را که در صف ایستاده اند را به رگبار ببندند یا انفجار ایجاد کنند چه کسی پاسخگوست. سیستم امنیتی باید به گونه ای باشد که قبل از آن جمعیت انبوه وجود نداشته باشد و افراد به صورت منفرد با سرعت کنترل و وارد شوند. اگر سیستم انیتی مجلی قبل از نرده ها و به شکل مناسب و مکانیزه بود کسی نمیتوانست اینگونه کشور را به سخره بگیرد و پنجاه نفر را لت و پار کند. کافی بود در جای به این مهمی قبل از نرده ها ، محافظان در اتاقک ضد گلوله بتنی مستقر شده و پس از عبور افراد از گیت درب الکترونیک برای عبور یک نفر باز کنند. در چنین شرایطی کسی امکان حمل سلاح به داخل را نخواهد داشت و محافظان هم در جای امن قرارداشته و کسی نمیتواند آنهارا هدف قراردهد (4422132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۷:۴۵:۲۲
دوست عزيز صف رو خودت ديدي
من امروز پشت صف صد متري با عرض حدود نفره مواجه شدم
نيروي انتظامي و سپاه چنانچه قصد بازرسي بيشتري دارن بايد تعداد نفراتشون رو بيشتر كنن نه اينكه صدها نفر پشت گيت ورودي منتظر باشن كه تفتيش بشن
در ضمن سوال بنده از عزيزان نهاد مسوول امنيت فرودگاه هاي كشور:
اگر تامين امنيت پرواز ها ميبايست بدين صورت انجام بگيرد پس تا كنون پروازها به حال خود رها شده بودند ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4422309) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.