توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345106
قطعنامه چین و روسیه درباره حملات شیمیایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
روسیه و چین، پیش‌نویس یک قطعنامه پیشنهادی درباره استفاده گروه‌های تروریستی از حملات شیمیایی در سوریه را میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد توزیع کرده‌اند.

به گزارش فارس، چین و روسیه از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهند موارد استفاده معارضان سوریه از سلاح‌های شیمیایی در این کشور را گزارش کند.

طبق گزارش رویترز، این دو کشور روز چهارشنبه به توزیع پیش‌نویس قطعنامه‌ای در میان ۱۵ عضو این شورا پرداختند. ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد می‌گوید که این قطعنامه می‌تواند مانع استفاده گروه‌های تروریستی مانند داعش از سلاح‌های شمیایی شود.

چورکین در جمع خبرنگاران از اهمال کشورها در بررسی احتمال تلاش گروه‌های تروریستی برای توسعه و ساخت سلاح‌های شیمیایی انتقاد کرد. وی در ادامه گفت: «این قطعنامه، بسیار ساده است و این شکاف که ما آن را کشف کرده‌ایم را پر می‌کند.»

گروه تروریستی داعش، سال گذشته از گاز خردل برای انجام حملات شمیایی در سوریه و عراق استفاده کرده است.

پیش‌نویس قطعنامه چین و روسیه که به رویت رویترز رسیده از تمامی کشورها به ویژه کشورهای مجاور سوریه می‌خواهد « فوراً هر گونه اقدام بازیگران غیردولتی برای ساخت، تصاجب، تولید، حمل و نقل، انتقال و استفاده از سلاخ‌های شیمیایی و ابزارهای حمل آنها را به شورای امنیت گزارش بدهد.»
 
کلمات کلیدی : داعش+سلاح شیمیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.