نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455708
بازار آشفته میوه در آستانه نوروز/قیمت سیب به ۱۱۵۰۰تومان رسید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
هنوز هم برخی خانوارها در خرید میوه شب عید خود با معضلی بزرگ مواجه هستند و آن، کیفیت پایین میوه در بازار و قیمت ۱۱۵۰۰ تومانی سیب است.

به گزارش مهر، گشت و گذاری در بازار میوه حکایت از گرانی بی سابقه برخی انواع میوه همچون سیب و پرتقال دارد. به نحوی که قیمت سیب در مغازه ها به ۷۳۰۰ تا ۱۱۵۰۰ تومان هم رسیده است. البته در مغازه های شمال شهر تهران گاه سیب با نرخ ۱۵ هزار تومانی هم مواجه می شود.

در عین حال، نرخ پرتقال هم به طول متوسط از ۴۳۰۰ تومان تا ۸ هزار تومان در نوسان است؛ البته تفاوت بازار سیب و پرتقال در این است که کیفیت پرتقال به مراتب بالاتر از سیب است؛ اما نرخ سیب اگرچه بالا است اما کیفیت هم چندان رضایت بخش نیست و اگر هم قرار است مردم پول بالاتری نسبت به حداقل هفته گذشته بدهند، باید کالای بی کیفیت تری را هم به منازل خود ببرند.

اکنون میوه مرغوب تنها سر از مغازه های گرانفروش درآورده است و به غیر از آن، کمتر جایی را می توان یافت که در  آن سیب و پرتقال حداقل آبرومند بتوان پیدا کرد. حتی دیگر خبری از دستفروش ها و وانت بار ها هم که پای همیشگی خیابان ها بودند نیست. حتی اگر معدود دستفروشانی جلوی میادین میوه و تره بار بساط کرده اند، کالایشان را تنها به صورت صندوقی و با نرخ کمتر از هفت هزار تومان نمی فروشند.

در این حال، همچون سالهای گذشته گویا بازرسان به تعطیلات عید رفته اند و مردم هم سرگردان در خرید میوه از این مغازه به آن مغازه و میدان میوه و تره بار می روند. در عین حال، گاه صف های طولانی برای خرید میوه جلوی غرفه های سازمان میادین میوه و تره بار شکل می گیرد که به برخی ها هم البته، میوه ای نمی رسد که به خانه ببرند.

گزارش های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که هم اکنون قیمت سیب با کیفیت متوسط به بالا از ۷۳۰۰ تا ۱۱۵۰۰ تومان، پرتقال از ۴ هزار تومان تا ۸ هزار تومان، کیوی از ۵ هزار تومان تا ۷ هزار تومان و خیار بین ۳۵۰۰ تا ۵ هزار تومان است. قیمت هر کیلوگرم موز هم از ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان متغیر است.
 
کلمات کلیدی : میوه، بازار میوه، شب عید
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۶:۱۰:۴۲
سلام من سیب خوب وپرتقال خوب از تنظیم بازار خریدم سیب با ۳۰۰۰تومان وپرتقال شیرین ۳۵۰۰تومان بود الحق میوه خوبی بود وهرکس هر قدر می خواست میدادند البته شیراز تهران نمیدانم البته در بازار همین میوه شاید با قیمت ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰تومان باشد (4211617) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۹:۱۵:۱۳
فقط مقامات دست در دست دلالان دارند یا خود دلال هستند همین هست چرا در کشورهای دیگر در اعیادشان اینگونه نمی شود و برعکس قیمتها ارزان می شوند؟ (4211790) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۷:۵۴:۰۲
مشكل از بى انصافي ما مردم است ، چرا اين كاسبها كه زماني حبيب خدا بودند اينقدر
بي مروت و بي انصاف شده اند . (4211714) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۲۱:۴۰:۵۴
میگه از ماست که بر ماست ،امسال همه مردم تصمیم میگرفتند که میوه نخرند میدونی چی میشد . (4211947) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته