توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505504
فرمانده آمریکایی: از دریای چین جنوبی عقب‌نشینی نخواهیم کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
یک ژنرال آمریکایی اعلام کرد، آمریکا عملیات‌هایش را در دریای چین جنوبی متوقف نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،  ژنرال  ترنس اوشاگنسی، فرمانده نیروهای هوایی آمریکا در اقیانوس آرام اعلام کرد، با وجود حوادثی نظیر حادثه برخورد کشتی‌های جنگی آمریکا، ارتش آمریکا  در سرتاسر جهان هنوز اعتبار دارد. 

در جدیدترین  حادثه، ناوشکن "جان اس. مک کین" در اوایل روز دوشنبه گذشته با یک نفت‌کش در ساحل سنگاپور برخورد کرد که ایجاد یک حفره بزرگ در بدنه کشتی، کشته شدن دو ملوان و مفقود شدن هشت تن دیگر را به همراه داشت. این چهارمین حادثه در اقیانوس آرام در سال جاری بود.

ناوشکن جان اس. مک کین پس از اجرای ماموریت "دریانوردی آزاد" که هدف از این عملیات نشان دادن قدرت آمریکا در به چالش کشیدن ادعای ارضی پکن در دریای چیم جنوبی است، به سوی این جزیره عازم بود.

همزمان با ادعاهای فزاینده چین نسبت به کل دریای جنوبی با وجود ادعای متقابل سایر کشورهای همسایه آسیایی، آمریکا در سال‌های اخیر تعداد زیادی از این چنین عملیاتهایی را انجام داده است.

فرمانده نیروهای هوایی آمریکا دراقیانوس آرام گفت، این اتفاق مانعی برای عملیات" دریانوردی آزاد" نیست.

وی افزود: ما محکم می‌ایستیم و در جایی که قوانین بین‌المللی اجازه دهند ادامه می دهیم. هر روز در دریای چین جنوبی و مناطق اطراف این دریا عملیات خواهیم داشت. من فکر می‌کنم نباید اجازه دهیم که یک حادثه بر  توانایی بزرگی که آمریکا به تمام بخش‌های ارتش وارد کرده است، سایه افکند.

پیش از حادثه روز دوشنبه که دومین حادثه مخرب بود،  ناو "فیتز جرالد" آمریکا  با یک کشتی برخورد کرد و هفت ملوان آمریکایی جان خود را از دست دادند.
 
کلمات کلیدی : چین + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.