نظر منتشر شده
۶۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458002
افشاگری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛
پول طرح تحول را به برخی افراد در وزارتخانه و دانشگاه دادند و گفتند در مناطق محروم هزینه شده
بخش خبری الف، ۱۲ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۰
علی حقیقت نوبخت، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و از چهره های نزدیک به دولت یازدهم به وضعیت بحرانی حوزه سلامت اشاره کرده و به تشریح اوضاع عجیب سلامت در دوره حضور قاضی زاده هاشمی در وزارت بهداشت و درمان پزشکی پرداخته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که با خبرگزاری مجلس (خانه ملت) گفت و گو کرده، تأکید نموده است: در سال 89 در اعتراض به گروگانگیری جسد مردم در بیمارستان ها از تمام سمت ها کناره گرفتم و با صدور بیانیه ای اعلام کردم من این انقلاب را طور دیگری شناختم؛ ضمن آنکه من معاون درمان این کشور بودم و مردم را رایگان در بیمارستان ها درمان می کردم، لذا تحمل این فضاحت را نداشتم و آن را گناه بزرگی می دانستم و بر این باور بودم و هستم که این کار به نوعی استقبال از آتش جهنم است؛ بنابراین، حاضر نبودم دیگر در این عرصه فعالیت داشته باشم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بعد از استعفای خود، در بیمارستان مهر تهران مسئول بخش دیالیز بودم، افزود: اکنون هم در این بخش فعالیت می کنم اما در آن زمان ترجیح به فعالیت در بخش خصوصی را دادم و دولت را ترک کردم.

دعوت روحانی برای همکاری
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، ادامه داد: در سال 91 روزی آقای روحانی (رئیس جمهور فعلی) از من و دکتر فاضل دعوت کرد تا در جلسه ای حضور پیدا کنیم؛ ایشان بنده را با توجه به سوابقی که در انجمن های علمی تخصصی و انجمن پیوند اعضا داشتم و مراوداتی که ایشان با برادرم داشت، می شناختند که در این جلسه عنوان کردند که تصمیم به ورود در انتخابات سال 92 را دارند که من گفتم همکاری با شما باعث افتخارم است؛ اما من به دلایلی از فعالیت هایم در عرصه دولتی استعفا کردم لذا من تنها تجربیاتم را در اختیار قرار خواهم داد و آن این است که در بیمارستان های دولتی در نخستین گام باید به روی مردم باز باشد، چون در گذشته یک بار خدمات درمانی رایگان در طول تصدی وزارت بهداشت به ملت ارایه دادیم و اکنون نیز باید این روند بار دیگر اجرایی شود.

وی تأکید کرد: بعد از نام نویسی دکتر روحانی در اردیبهشت ماه 92 بنده در صدا و سیما به مردم عزیز اعلام کردم اگر جناب آقای روحانی انتخاب شوند درمان برای شما رایگان خواهد شد و دیگر شاهد گروگان گیری جسد عزیزانتان در بیمارستان ها نخواهید بود.

نوبخت تصریح کرد: پس از انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری، معاون اجتماعی ایشان از من درخواست کرد تا مسئولیت کارگروه بهداشت و درمان را بپذیرم که بنده دو ماه همه گروه های پزشکی را با اطلاعات به دست آمده جمع آوری و تمام وزرای سابق را اعم از خانم وحید دستجردی و آقایان فاضل، ملک زاده، ظفرقندی، نمکی، لاریجانی، زالی، طباطبایی، واعظ مهدوی، حریرچی و نوربخش را نیز جهت مشورت دعوت کردیم.

وی با تأکید بر اینکه آغاز به کار طرح تحول سلامت از ابتدا با پشتکار و تلاش تعدادی از همکاران ما آغاز شد، افزود: سُکان کِشتی این طرح به دست همکارانی داده شد که متوجه شدیم این کِشتی را به این طرف و آن طرف می کوبند و نتوانستیم به آنچه مدنظر بود دست یابیم.
 
طرح تحول سلامت تنها در چند ماه اولیه اجرا بدون مشکل بود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه اصل طرح تحول سلامت انسانی و از افتخارات دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: درمان امری استراتژیک است؛ اما دوستان وزارت بهداشت به دلیل کم تجربگی این طرح را بدون انجام پایلوت و با عجله در سراسر ایران و برای افراد فقیر و غنی به طور یکسان به اجرا درآوردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه چند ماه ابتدایی اجرای طرح تحول سلامت، ماه عسل وزارت بهداشت بود، افزود: در این مدت مسئولان این وزارتخانه هرکاری دلشان خواست انجام دادند که یکباره متوجه شدیم اگر با همین روش پیش بروند، طرح تحول نظام سلامت با مشکل مواجه خواهد شد؛ لذا دو ماه بعد از اجرای این طرح، مقاله ای را در روزنامه سپید منتشر کردم و گفتم، این خزانه تحمل چنین فشار مالی را ندارد و ادامه چنین روندی ما را به سرنوشت یارانه ها مبتلا می کند.

نوبخت افزود: اینکه به تمام ایرانیان اعم از دارا و فقیر یا ساکن ایران ودیگر کشورها اعلام کنیم هرکاری دلتان خواست در مرکز فوق تخصصی انجام دهید و اگر هم نیاز به وسایل مصرفی گران بود وزارت بهداشت اعتبارات آن را در اختیار قرار خواهد داد، کار نادرستی بود.

اعلام خطر هزینه های بالا به مسئولان

وی افزود: من در صحبت با مسئولان ذی‌ربط، اعلام خطر اجرای این طرح را عنوان کردم و در پاسخ اعلام شد که به این امر اشراف داریم و رئیس جمهور نیز دستور داده همه بودجه این وزارت را در اختیار آن قرار دهید؛ پرسیدم اکنون آیا می توانید ماهیانه 100 هزار تومان بر حقوق یک استاد بازنشسته دانشگاه ـ که یک میلیون و 800 هزار تومان می گیرد ـ اضافه کنید؟ الان وضعیت به گونه ای است که شاگرد آن استاد در فلان بیمارستان کاری که انجام می دهد 60 میلیون تومان پول می گیرد، در حالی که اگر خزانه پول زیادی در اختیار ندارد، باید پول را به استاد بازنشسته بدهد و این اقدام نوعی بی عدالتی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم افزود: آنچه به صلاح بود از جمله نبود راهنماهای بالینی را به وزیر بهداشت گفتم؛ اما واقعیت آن است که در زمان شروع این طرح، همه نکات مثبت آن را می دیدند و این طرح شیرینی داشت لذا کمتر توجهی به این تذکرات می شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بعد از اجرای طرح تحول سلامت بسیار تأمل کردم که به راستی اکنون باید چه کنم. این انقلاب به همه ما مربوط است و برای آنکه به عذاب الیم دولت قبلی گرفتار نشویم باید چاره ای اندیشیده شود و از دولت تدبیر و امید حمایت شود لذا تلاش کردم در حد توان کمک کنم تا این کِشتی به گل نشسته را به جلو حرکت دهیم و کسری بودجه هزاران میلیارد تومانی را جبران نماییم در آن زمان به دلیل حجم زیاد بدهی اطبا و واحدهای تولیدی و توزیعی از عدم دریافت طلب های خود اعلام نارضایتی می نمودند و مسئولان ذی ربط مسئولیت این عدم توازن دخل و خرج را به گردن یکدیگر می گذاشتند که دردی از طلبکاران دوا نمی کرد.

وی با انتقاد از اینکه در دولت قبلی با انحلال سازمان برنامه و بودجه مغز مملکت متلاشی شده بود، افزود: در این فاصله با تلاش و همت مسئولان کنونی، سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد و کمکی که در این زمینه می توانستم انجام دهم آن بود که آقای نمکی را به معاونت اموراجتماعی سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد نمودم، چون وی را فردی کاردان می دانم.

برای کمک به حوزه سلامت وارد مجلس شدم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه در سازمان برنامه و بودجه به عنوان مشاور عالی فعالیت می کردم، افزود: در این میان تصمیم گرفتم برای کمک به این وضعیت به مجلس ورود پیدا کنم و درقسمت تقنینی بتوانم خدماتی را ارایه دهم که یکی از این برنامه ریزی ها تلاش برای ریل گذاری در حوزه سلامت بود که با تدوین مواد قانونی لازم و انجام صرفه جویی امکان ادامه طرح فراهم شود.

وی تأکید کرد: موضوع دیگری که عامل محرکه اینجانب برای نمایندگی مجلس شد، نگرانی ناشی از وسعت آسیب های اجتماعی بود که با توجه به سوابق و تجربه می توانستم در رفع هرچند اندک آن کمک نمایم مشکلی که نگرانی رهبر فرزانه انقلاب و دیگر مسئولان عالی رتبه کشور را به همراه داشت.

برای ریاست کمیسیون بهداشت هیچ تلاشی نکردم

نوبخت درباره حضور در کمیسیون بهداشت و بر عهده گرفتن سمت ریاست این کمیسیون افزود: برای ریاست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هیچ تلاشی نکردم، چون سوابق کاری من نشان می داد، تا چه اندازه با حوزه سلامت آشنا هستم و به خودم گفتم اینکه نیت خدمت رسانی را دارم رسالتم را به سرانجام رساندم و اگر قرار باشد به عنوان رئیس کمیسیون رأی نیاورم به عنوان یک نماینده وظیفه خود را انجام خواهم داد که با وجود همکاران فهیم عضو کمیسیون بهداشت توانستم ریاست کمیسیون را بر عهده بگیرم.

نوبخت با یادآوری فعالیت بیمه سلامت ایرانیان، افزود: سازمان بیمه سلامت در گذشته به عنوان بیمه خدمات درمانی فعالیت می کرد.
گفتنی است، در گذشته و زمانی که تصمیم به آغاز رایگان کردن درمان برای مردم گرفته شد، سازمان بیمه تأمین اجتماعی را از وزارت کار گرفتیم؛ در آن زمان به پزشکان و پرستاران حداکثر معادل یک ماه حقوق و مزایای بیشتر پرداخت می شد و بعد از این پرداخت، سقف را می بستیم و این کار در سال های 72 -69  بدون به وجود آوردن کسر بودجه انجام پذیرفت.

گمان می شد تأمین اجتماعی همه بودجه، «نُه بیست و هفتم» را هزینه نکرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: با این تجربه همواره بر این باور بودیم که می توانیم طرح تحول سلامت را به درستی پیش ببریم، در حالی که وزارت بهداشت اقدام به سطح بندی خدمات و نظام ارجاع و استفاده از پزشک خانواده نکرد و سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت را نیز نداشت.

وی تأکید کرد: اگر بیمه ها تجمیع می شد، منابع را می توانستیم بهتر مدیریت کنیم و در این شرایط وزارت بهداشت نیز بر اساس پول در اختیار هزینه می کرد؛ تا جایی که وزیر بهداشت اعلام کرد، من نمی دانستم تأمین اجتماعی تا چه اندازه پول در اختیار دارد و حتی تا یک ماه پیش گمان می کردند تأمین اجتماعی «نُه بیست و هفتم» را مخفی کرده و به دانشگاه ها نمی دهد؛ لذا یکی از دلایلی که بیمه سلامت را به وزارت بهداشت دادیم به دلیل بروز چنین مشکلاتی بود که مدیریت منابع صورت پذیرد.

نوبخت گفت: با توجه به اینکه لازم بود سازمان بیمه سلامت و «نُه بیست و هفتم» تأمین اجتماعی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، رییس جمهور دستور داد که این منابع باید در حسابی متمرکز شود؛ در اصل تلاش داشتیم هم به وزارت بهداشت کمک کنیم و هم وزیر بهداشت در دوره های بعدی بداند که بر اساس چه مقدار منابع می تواند خرج و برنامه ریزی کند.

تزریق 8 هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت برای سرپا نگه داشتن این سازمان

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در مجلس اعلام کردم اکنون به هر دلیل، طرح تحول سلامت با کمبود اعتبار روبه رو شده و باید برای آن چاره اندیشی شود لذا در اصلاحیه بودجه 95، مجلس 8 هزارمیلیارد تومان به بیمه سلامت اختصاص داد و «نُه بیست و هفتم» تأمین اجتماعی نیز نشان دار شد تا وزارت بهداشت با توجه به آن منابع هزینه کند.

وی تأکید کرد: شانسی که آوردیم هم اصلاحیه بودجه 95 در زمان مجلس دهم آمد و هم لایحه برنامه ششم در این مجلس بررسی شد؛ در قانون برنامه پنجم توسعه قوانینی در حوزه سلامت وجود داشت که اجرا نشد، چون معتقد به فراهم نبودن زیرساخت ها بودند.

اتمام حجت

نوبخت افزود: با همکارانم در کمیسیون مشورت کردم که در دولت دوازدهم هیچ کاندیدای وزارت بهداشت نمی تواند رأی اعتماد از کمیسیون بهداشت مجلس اخذ کند، مگر آنکه تعهد دهد از طریق اجرای احکامی که در برنامه ششم توسعه برای بخش سلامت تصویب شد، فعالیت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه وزاری کار و بهداشت عدم هماهنگی داشتند، افزود: در این شرایط هزاران پزشک و پرستار، داروساز و شرکت های توزیع کننده دارو و تجهیزات پزشکی مطالبات خود را دریافت نکرده اند تا جایی که شرایط به گونه ای پیش آمد که دانشکاه های علوم پزشکی تصمیم به اخذ پول از بیمه شدگان تأمین اجتماعی در ازای ارایه خدمات را داشتند که در جلسه ای با حضور مسئولان وزارتخانه های بهداشت و تعاون و دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد که به هیچ وجه چنین کاری به صلاح نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سوی دیگر، جریاناتی نیز به راه افتاده بود که اقدامات غیرضروری در بیمارستان ها از جمله آن بود، به عنوان مثال مطالعات نشان داد پزشکی که در سه ماه در یک بیمارستان سه زانو عوض می کرد حال با توجه به نظارت ناکافی در بیمارستان ها در مدت یک ماه هشت زانو عوض کرده بود که پول این پروتزهای گران باید از خزانه ای پرداخت می شد که نمی توانست 100 هزار تومان به حقوق یک بازنشسته علوم پزشکی اضافه کند.

تأمین اجتماعی به ما ثابت کرد که «نُه بیست و هفتم» را پرداخت کرده است

وی تأکید کرد: وزارت تعاون پولی را مخفی نکرده بود، سازمان تأمین اجتماعی به ما ثابت کرد نه تنها «نُه بیست و هفتم» را پرداخت کرده، بلکه به جهت هزینه های زیاد مجبور شد از جاهای دیگر این کسری ها را جبران کند.

نوبخت با یادآوری تلاش عده ای از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از اجرای طرح تحول وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، افزود: من به عنوان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مرکز پژوهش ها اطلاعاتی به دست آوردم که بر اساس آن اعلام شد 15 درصد اعتبارات طرح تحول سلامت در پرداخت به پزشک و پرستار و 85 درصد آن صرف واردات و تجهیزات پزشکی و دیگر کارها شده است، به رغم آنکه سال اقتصاد مقاومتی است و تولیدات داخلی نیز وجود دارد.

تشریح روند تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: یکی از علت هایی که برخی از نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص بودند خریدهای سازمان غذا و دارو و هیأت امنای ارزی بود؛ ما در مجلس به دنبال مدیریت این تحقیق و تفحص بودیم لذا کمیته ای متشکل از برخی اعضای کمیسیون بهداشت، برخی طراحان سؤال، تعدادی از بسیج جامعه پزشکی را تشکیل دادیم؛ اما متأسفانه این باور به وجود آمد که کمیسیون بهداشت تحت تأثیر وزارت بهداشت است؛ لذا نمایندگان درخواست کننده تحقیق وتفحص خواستار اعمال ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شدند که بسیار سخت گیرانه بود.

وی افزود: برای مدیریت چنین وضعیتی، پیشنهاد شد تا اعضای درخواست کننده از تحقیق و تفحص اجازه دهند اعمال ماده 236 هم در این کمیته بررسی شود و ریاست این کمیته به آقای قاضی پور نماینده ارومیه سپرده شد تا بی طرفی کمیسیون ثابت شود که البته در آخرین جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعضای محترم کمیسیون در یک رای گیری با اعمال ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس موافقت نکردند اما رأی به انجام تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو دادند.

هزینه های تحمیل شده پشتوانه لازم مالی نداشت

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، گفت: اکنون وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر هزاران میلیارد تومان کسری بودجه دارند، به گونه ای که سازمان تأمین اجتماعی پُرپول این مملکت به جهت هزینه های زیاد درمانی مستاصل مانده است که خوشبختانه قبل از پایان سال 95 با تأمین قسمتی از بودجه مورد نیاز از مشکلات کاسته شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تأکید کرد: طرح تحول سلامت باید در یک تا دو استان به صورت پایلوت اجرایی می شد یا در نهایت افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و دیگر افراد تهیدست را پوشش خدمات می داد و بعد از رفع نواقص به صورت گسترده شکل اجرایی به خود می گرفت.

وی افزود: امید است با ابلاغ راهنماهای بالینی و اعمال نظارت و رعایت قانون و انجام خرج متناسب با دخل، دیگر شاهد کسری وسیع بودجه نباشیم.


لابی گری برای افزایش تعرفه های حوزه سلامت در برخی رشته های خاص

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: تعبیه استنت و انجام ام آر آی و سونوگرافی ها هزینه زیادی را به نظام سلامت تحمیل کرد که پس از آن با ارزش گذاری نسبی خدمات، تعرفه برخی حوزه های پزشکی افزایش چشمگیری داشت که به نفع برخی رشته های خاص بود.

900 میلیارد تومان سوبسید داروی وارداتی در یک سال ابتدایی طرح تحول سلامت

نوبخت تأکید کرد: در بررسی ها معلوم شد که در سازمان غذا و دارو در یک سال اول طرح تحول سلامت 900 میلیارد تومان سوبسید دارو داده شد که در سال بعد با نظارت سازمان برنامه و بودجه به 60 میلیارد تومان تقلیل یافت.

پرداخت حقوق های غیرمتعارف به برخی افراد در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه ها

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، ادامه داد: در طرح تحول سلامت به پزشکان غیرشاغل در بیمارستان ها حقوق های زیادی پرداخت و اعلام شد این پرداختی ها به پزشکان در مناطق محروم صورت گرفته، در حالی که برخی افراد در ستاد دانشگاه و ستاد وزارتخانه این پول ها را دریافت کردند که ممکن است دو سال دیگر خود را نشان دهد. البته اکنون دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور ورود پیدا کرده تا به این موارد رسیدگی کنند.

ضرورت صرفه جویی در اجرای طرح تحول نظام سلامت

وی افزود: هرچند باید در برخی از زمینه ها به فکر پزشک بود تا خدمت خوبی از وی دریافت شود، با ادامه روش موجود دولت بدهکار و پزشکان و پرستاران طلبکار می شوند و بر ارایه خدمت اثر مطلوب دارد لذا با مدیریت منابع و صرفه جویی از طریق استفاده از کارت الکترونیک بیمه سلامت و بهره جویی از راهنماهای بالینی می توان ادامه کار داد.

نوبخت درباره پیش بینی خود از ادامه طرح تحول سلامت، ادامه داد: ما به دنبال اصلاح طرح تحول سلامت هستیم و بر این باوریم که قطار طرح تحول سلامت در حرکت باید تعمیر شود، چون معتقدیم طرح تحول نباید متوقف شود اما نیاز به اصلاحات جدی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، درباره منابع پایدار طرح تحول سلامت، افزود: مجلس تلاش کرد با اختصاص یک درصد از ارزش افزوده و 10 درصد هدفمندی یارانه ها و مالیات بر کالا و مواد آسیب رسان منابع پایداری را برای طرح تحول سلامت در نظر بگیرد.

وی با یادآوری برخی انتقادها نسبت به عدم پرداخت منابع مالی از هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت، افزود: من این موضوع را پیگیری کردم که اعلام شد ما آنچه از افزایش حامل های انرژی دریافت می کردیم، به یارانه اختصاص می دادیم لذا با اینکه از هدفمندی یارانه ها اعتباری به وزارت بهداشت داده نشد، این اعتبارات به نحو دیگری تزریق شد تا جایی که در برخی موارد به جای آنکه تخصیص اندکی داده شود 110 درصد تخصیص اعتبار شد و بدین ترتیب بدهکاری خود را به شیوه دیگری جبران کردیم.

تأمین اجتماعی باید گزارش «نُه بیست و هفتم» را زودتر به رییس جمهور ارایه می کرد

نوبخت با تأکید بر اینکه منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محدود بود، افزود: سازمان تأمین اجتماعی باید گزارش 9 بیست و هفتم را به مسئولان ارایه می کرد تا این شائبه ها ایجاد نمی شد حال اکنون وضعیت به گونه ای نیست که بتوان از طرح تحول سلامت عقبگرد کرد چراکه مردم نباید ناامید شوند اکنون طرح تحول ضرورتی است که همگان می بایست به آن کمک کنیم.

با وجود داشتن تولید داخل، صدور مجوز واردات صافی دیالیز، خلاف اقتصاد مقاومتی است

وی با یادآوری واگذاری بخش های دیالیز به واحدهایی که صلاحیت علمی لازم را ندارند و صدور مجوز واردات صافی از سوی وزارت بهداشت، تأکید کرد: این موضوع با تخصص من در ارتباط است لذا اعلام می کنم اکنون با وجود داشتن تولید داخل، صدور مجوز واردات صافی دیالیز، خلاف اقتصاد مقاومتی است و انجمن علمی ذیربط اعلام نموده که ممکن است جان بیماران دیالیزی با خطر روبه رو شود، در نتیجه نباید در مقابل آن سکوت کرد.

نوبخت افزود: وظیفه خود می دانم از همراهی همکاران ارجمندم عضو کمیسیون بهداشت و درمان و خدمات شبانه روزی مسئولان وزارت بهداشت، تعاون، هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی و همکاران گرانقدر پزشکی و پیراپزشکی قدردانی نمایم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است ضمن تبریک به مناسبت سال جدید، گفت: سلامتی، شادی و عزت روزافزون برای آحاد ملت ایران آرزومندم.
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+طرح تحول سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۳۳:۴۷
اسم واقعی این طرح تحول جیب است (4225645) (alef-13)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۳۲:۳۲
بهترین راه کمک به مردم افزایش پزشک متخصص از محل یارانه هاست امری که تابوی منافع صنفی است تا مردم همیشه دنبال پزشکان باشند و مافیای نظام پزشکی مانع ان است (4226109) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۲۳:۴۰:۴۱
این خبر کلا دروغ است (4226478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۲۳:۴۱:۱۷
وزارت بهداشت باید از سایت الف به دلیل نشر اکاذیب شکایت بکنه (4226481) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۰:۵۹:۴۳
صحبت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس اکاذیب است ؟! (4226761) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۳۹:۲۳
چشم امیدمون تو وزرای آقای روحانی به آقای هاشمی وزیر بهداشت بود که اونم با این افساگری هایی که صورت گرفته و توهین هایی که به مجری های منتقد و فرماندار بیچاره کرده نا امیدمون کرد.... (4225650) (alef-13)
 
قاضی زاده هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۴۱:۵۹
آقای رییس کمیسیون بهداشت اگه گذاشتم یک روز دیگه سر کارت بمونی...تو نماینده دولتی یا مردم؟!بی ش ع و ر (4225652) (alef-13)
 
ایلامی
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۵:۳۰
چرا وزارت بهداشت با دیگر وزارت خانه ها از پرداخت حقوق فرق داره؟چرا پزشکان و دندانپزشکان شدن عزیز و باید دریافتی چند ده میلیونی داشته باشن و مابقی افراد یکی دو میلیونی؟به ولله بغیر از پزشکای جراح معروف، که یه درصدم نمیشن،مابقی شون فقط پشت میز نشینن. (4225658) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۹:۱۵
واقعاً خيلي تعجبه ! ... بهتر بگويم : " دو تعجبه " !! يكي تعجب كوچيكه ، ديگري تعجب بزرگه !!
تعجب كوچيكه آنجاست كه پولي را كه بايد مثلاً در مناطق محروم هزينه مي شده ، داده اند به
تعدادي و آن تعداد پول را به راحتي خورده اند !! و تعجب بزرگه آنجاست كه اين موارد ديگر براي
هيچ كس تعجب آور نيست !!!! :
-- خدا پدر ت بيامرزه برادر ! اين مورد كه چيزي نيست !! من با همين دو گوشم موارد ي چون
" سه هزار ميليارد تومني " شنيده ام ، مگر قضاياي شهرام و بابك يادت رفته .قربونتم .؟ !. يا مثلاً همين صندوق ذخيره فرهنگيان كه دل آدم را كباب ... !! حالا برادر ! از اين مقوله ها بگذر كه
سخن تكراري است .حرف جديد و تازه بگو ،!! شاعر هم فرمود : " سخن نو آر كه در آن حلاوت ديگر است " ... ببينم برادر ! به نظر شما دولت عوض بشه ، يارانه ها را اضافه ... !!! (4225660) (alef-13)
 
ایمان
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۰۱:۵۰
من به عنوان پزشک خانواده در شهرستان جیرفت کار میکنم و از بهمن حقوق نگرفتم به علاوه 30 درصد حقوق از ماه های تیر تا بهمن را هم نگرفتم.و خبر هایی مبنی بر وقوع اختلاس چند میلیاردی تو دانشگاه جیرفت شنیدم(صحت و سقم خبر رو نمیدونم).البته یک فقره از این اختلاس تایید شد که حدود 2 میلیارد بوده. (4225662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۰۰:۲۴:۵۱
غصه نخور دکتر. حقوق سه ماهتا با هم بریزن 200-300 میلیونی میشه (4226522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۰:۰۵:۱۰
پسرم حقوق پزشک خانواده ماهانه زیر ده میلیونه (4226723) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۰۸:۵۶
چپ و راست بزنید روحانی بنده ی خدارو! خدا به همه چیز آگاه است.و متاسفانه تفکر شما همیشه همینطور بوده (4225666) (alef-13)
 
mehran
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۵:۰۲:۲۰
عزیز من بهتر است شما این قدر به روحانی تعصب نداشته باشید و کورکورانه ازش حمایت نکنید

چون ایشون بدجوری خراب کرد (4226010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۱۷:۰۱
چند چندی با خودت؟!!! داداش طرف اینوریه انتقاد میکنه از خود روحانیه . (4226091) (alef-13)
 
مطلع به امور جاریه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۲۱:۲۴
یه تحقیق و تفحص اساسی باید در بودجه وزارت بهداشت انجام شود . (4225680) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۲۳:۲۹
بودجه وزارت بهداشت در قالب طرح تحول ، در حال هاپولی شدن میباشد و متاسفانه ناظری وجود ندارد . (4225683) (alef-13)
 
پرستار بیمارستان دولتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۲۶:۰۷
بودجه وزارتخونه بهداشت ؛ به نام طرح تحول سلامت و به کام پزشکان همیشه غایب در بیمارستان های دولتی در قالب کارانه های نجومی ده ها میلیونی (4225685) (alef-13)
 
خادم المله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۲۸:۴۱
طرح تحول سلامت کمر بیمه ها رو شکوند و همه رو ورشکست کرد و فقط پول را سرازیر جیب پزشکان کرد .
در واقع نام این طرح را باید طرح تحول جیب کاسبان و تاجران سلامت نامید (4225686) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۴:۵۱:۲۹
عوضش پزشکان هم در در حال خوشگذراني در بهترين نقاط جهان هستند (4225983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۲۹:۰۸
چطوره اين افشاگري ها همش در زمان نزديك به انتخابات صورت مي گيره؟........ (4225687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۴:۴۹:۱۱
آقای نوبخت ، نه از جبهه پایداری است ، نه از اصول گرایان است ، نه از اصول گرایان اعتدالی است که به لیست امید پیوسته باشد ، آقای نوبخت برادر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت است و از اعتدالی های لیست امید است، وقتی ایشان گزارش میدهد از حیف میل و چپاول بیت المال توسط دولت حسن روحانی، معنایش این است که دیگر نمی توان گفت ، دولت روحانی دست پاک و صادق است. و مشخص است این دولت منشور حقوق شهروندی اش فریبکاری است، ونتیجه کار این دولت جز فقر و عقب ماندگی برای کشور نیست، و این دولت نشان داد دولت نجومی ها و سرمایه داران است نه دولت عموم مردم. (4225977) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۳۰:۴۶
تا مشخص شدن وضعیت هزینه کرد بودجه در وزارت بهداشت ؛ بودجه این وزارت خانه باید به کلی قطع شود . (4225690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۳۲:۴۱
روحانی کِر = صفر مطلق (4225695) (alef-13)
 
کارگر خدماتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۳۵:۲۹
اضافه کار و کارانه ما پرسنل غیر پزشک ِ بیمارستان های دولتی 7 ماه است عقب افتاده .
اونموقع میان و به هر پزشک کارانه ای 80 - 90 میلیونی میدن (4225698) (alef-13)
 
متخصص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۰۹:۴۸:۴۴
کارانه اردیبهشت 95 حدود 6.7 و خرداد (اخرین کارانه که پرداخت شده ) 7.5 بوده است. بهترین کارانه در گروه های داخلی حدود 11 ت بوده (4226709) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۳۷:۳۸
وقتی یک شبه تعرفه ها را تا ۴۰۰ درصد به طور میانگین افزایش می دن، وقتی یک شبه کارانه ها یک شبه چندین برابر می شود، وقتی کارانه ها چند ده میلیونی پرداخت میشه، وقتی یک پزشک عمومی که قبل از طرح تحول ماهی ۲ میلیون می گرفت ولی بعد از طرح تحول حداقل ماهی ۱۵ ملیون میگیره، با این وضعیت مشخص است که بیمه ها ورشکسته و خزانه دولت خالی می شود و پولی دیگه نمی مونه که به اشتغال و تولید اختصاص داده بشه.
آقای قاضی زاده و پزشکان مجلس و مدیران بیمه که همه پزشک هستند با زیرکی خاصی و البته با غفلت و کوتاهی وزیر رفاه و هیئت وزیران و دیگر نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کردن که اگر برای مردم آب نداشت برای قشر پزشک نان خیلی خیلی خوبی داشت، با همین زیرکی توانستند تعرفه را تا ۴۰۰ درصد افزایش دهند و در حال حاضر تمام پزشکان با اتحاد خاصی از این طرح تعریف می کنند چون پول مفت بد مزه داده به دهان آنها.
باید هرچه سریعتر این طرح من دراوردی لغو و حقوق وکارانه و تعرفه ها به مقدار قبل از این طرح برگردد. (4225699) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۴۳:۳۶
حق با علی نوبخت است . از بودجه این وزارتخونه باید تحقیق شود . (4225706) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۵۱:۴۷
جای تاسف است. چرا در مملکت ما این همه ریاکاری و دروغ است. بیخود نیست مناطق محروم محروم تر میشوند و عده ای فربه تر. این ناعدالتی را چه کسی میخواهد پاسخ گو باشد. به خدا پناه میبریم و بر انان که بیت النمال را برای مقاصد شخصی و گروهی استفاده میبرند لعنت میفرستیم. (4225713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۱:۰۰:۰۰
چهارسال دروغ
اون از 100روز اولش
از طرح سلامتش
از برجامش
از حقوق شهروندی
خدا ازشون نگذره (4225715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۱:۰۲:۰۷
طرح تحول از همون روز اول رفت توی باقالی ها (4225719) (alef-13)
 
زالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۱:۰۴:۱۱
نمره طرح تحول

برای مردم - 3 -
برای پزشکان 20 (4225723) (alef-13)
 
باباعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۱:۲۶:۵۰
قطعا یکی از بهترین و باارزشترین کارهای دولت روحانی همانا بیمه 11 میلیون نفر از مردمی است که هیچ پشت و پناهی نداشتند که باید از دکتر هاشمی وزیر مومن و باسواد و زحمتکش بهداشت تشکر گردد و صددرصد هر طرحی به این بزرگی در ابتدا اشکالاتی دارد که باید کم کم اصلاح گردد ، لذا انتقادهای این مدلی فقط جنبه ضد تبلیغاتی دارد و شدیدا محکوم است و قطعا درست نیستند و جای تاسف دارد . (4225735) (alef-13)
 
mehran
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۵:۰۵:۵۲
بله منتقدان باید دهانشان رو ببندند و فقط از دولت روحانی تعریف و تمجید شود

وگرنه با افراطی بودن متهم می شوند (4226016) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۱۸:۱۳
داداش تو باور کردی؟ کدوم یازده ملیون ؟ کی گفته بیمه نداشتند ؟ کی گفته الان بیمه هستند؟! (4226092) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۰۹:۴۸:۵۴
من فوق لیسانس بیکارم و اگر این بیمه نبود نابود میشدم
درود بر دکتر هاشمی
شماها هم یکعده کارمند دولتی پشت میز نشین هستید که حق ما را میخورید با بیست دقیقه کار و انتظار حقوق کلان دارید ام المشکلات کشور شماهایید
باید مثل دولت یونان همتون را اخراج کنن تا گشئر از این ورشکستگی و هزینه بالای شما ازاد بشه (4226710) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۰:۱۵:۰۰
رفتی یه آزمایش چک آپ ساده بدی ببینی حتی با بیمه چقدر ازت میگیرن؟ متاسفم برای وزیر بهداشت با این طرح خیالی. (4226736) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۱:۳۲:۱۶
خزانه خالی بود اما این طرح با این حجم سنگین از اعتبارات پرداخت شده؟!!
از نکات بسیار جالب این مصاحبه اینست که حتی در این افتضاح بزرگ بازهم دولت قبل را محکوم و متهم کرده اند.واقعا جای تاسفه (4225744) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۰۱:۱۷
خدایا این مملکت چه خبره. مملکته یا گوشت قربونی؟ (4225764) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۰۵:۰۸
خیلی حرفای دیگه هم زده ایشون، ولی خوب بالاخره نزدیک انتخاباته و الف هم برداشت موافق جناح خودش رو از صحبتهای این نماینده انجام داده. (4225766) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۰۵:۴۸
از وزیر دکترها انتظار دارید به فکر مریض باشه یا بفکر هم صنفی هاش؟ (4225768) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۱۵:۴۳
آیت الله جوادی آملی:
در جامعه جهنمی، این به او ناسزا می‌گوید و بدگویی می‌کند / برخی روزنامه ها، تمام تلاششان در بدگویی است/ با سخنرانی و سفارش نه اقتصاد مقاومتی حاصل می‌شود نه با اختلاس می‌شود برخورد کرد
بخش خبری الف، 11 فروردین

خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی. (4225778) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۱۹:۱۲
جامعه جهنمی!!! (4225780) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۳۱:۰۳
به به! هر دم از این باغ بری می رسد.مگر گناه مردمان مناطق محروم چیست؟ (4225791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۴۰:۴۶
در گوشه ای از ایران به بهانه باروری ابرهامردم را از نعمت باران محروم می کنند ور در گوشه ای دیگر به شکلی دیگر (4225803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۵۸:۱۸
همین یک طرح هم که در این دولت دلمون بهش خوش بود دارن زیرآبش رو میزنن.. (4225820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۳:۰۹:۰۶
به خدا قسم ما که در ایلام مجبور شدیم برای تعویض مفصل زانو به بیمارستان خصوصی مراجعه کنیم. و حتی یک تخت بیمارستانی و یک متخصص هم اضافه نشده . البته جدیدا فرماندار ما هم توسط وزیر بیشعور خطاب شد.
پول مالیات و یارانه و فروس تفت ما کو؟ (4225830) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۳:۱۳:۰۷
بالاخره چند نفر آدم خدا ترس در میان قبیله اصلاح طلبان و اعتدالی ها مانند ، خانم راستگو و آقای نوبخت پیدا می شوند که حقیقت مدعیان اصلاحات و اعتدال را آشکار کنند ، گرچه واقعیت های بیشتری وجود دارد که پس پیان کار روحانی به زودی آشکار خواهد شد و مردم متوجه خواهند شد که روحانی چه خسارات بزرگی به کشور وارد کرده است. و چگونه حتی در تجهیزات پزشکی تولید کننده ایرانی را کنار می زنند و اشتغال برای تولید کنندگان آلمانی و کره ای ایجاد می کنند. (4225832) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۰:۱۷:۰۶
آقای نوبخت خودش از عوامل طرح تحول است و باید بجای مظلوم نمایی پاسخگو باشد و از مردم عذرخواهی کند. (4226739) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۳:۱۵:۱۱
آثار طرح تحول سلامت را توی مناطق محروم حس کردیم . اگه کسی دزدی کرده خودشو پیگیری کنید کاری به طرح نداشته باشید . اگه محروم ماییم آثارشو به عینه دیدیم (4225836) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۱۹:۲۱
من هم کذلک مثل تو درآمدم زیر یک ملیونه ... این طرح کجاست که من هم ببینم ولی بدون عینک؟! (4226094) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۰۹:۵۰:۰۶
تو بیمه تامین اجتماعی هستی نه سلامت
کسانی که بدبخت و بیکارن اثر این بیمه را دیدن
دانشجوها جوانان بیکار (4226712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۳:۲۴:۲۸
طرح تحول کارگران به جای طرح جیب پزشکان در دولت بعد (4225844) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۳:۳۵:۴۳
خواهشمند است به جای این بحثها و برای تنویر افکار عمومی، فیشهای بدون نام حقوق و مزایای یک سال استادیار دانشگاه صنعتی شریف، فارغ التحصیل از دانشگاه های برتر آمریکا را با حقوق و مزایا و کارانه یک سال یک پزشک متخصص فارغ التحصیل از دانشگاه مثلا همدان در سایت قرار دهید. همه دریافتی ها باید دیده شود تخت هر عنوانی مانند پروژه های صنعتی، پایان نامه ها، کارانه ها و ...
در این صورت مشخص خواهد شد که وضعیت چگونه است...مشخص خواهد شد چرا حدود 600 هزار نفر از 960 هزار داوطلب کنکور میخواهند پزشک شوند و در کنکور تجربی شرکت کرده اند...باید به حال 20 سال آینده مملکت تاسف خورد... (4225859) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۲۲:۳۸
نتیجه عملی فعالیت این دو نفر هم مقایسه شود مثلا تعداد بیماران درست درمان شده یا اشتباه درمان شده در مقابل تعداد پروژه های موفق یا ناموفق صنعتی که عملا در حال اجرا باشد صرف فارغ التحصیلی آمریکا یا همدان بودن ملاک کارآمدی نیست (4226098) (alef-13)
 
راه حل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۴:۵۴:۱۸
این صحبتها رد گم کردن است مشکل اساسی سیستم بهداشتی کشور تعداد کم پزشکان و متخصصان است که وزارت بهداشت و مجلس تا کنون فکری بحال ان نکرده است اگر تعداد به اندازه کافی (مانند مهندسان و معلمان و غیره ) باشند مطمئن افراد کافی برای خدمت با حقوق متعادل وجود خواهد داشت و این مشکلات و بقیه موارد هم خودش حل خواهد شد
با ادرس غلط دادن فقط مشکل ا را به تعویق میاندازند مطمنا اگر پزشک به اندازه کافی وجود داشت اصلا نیازی به طرح تحول و اینجور طرحها وجود نداشت (4225991) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۴:۵۹:۰۷
من نمیدونم این طرح تحویل جیب را چرا بر نمی دارند (4226005) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۵:۴۴:۴۵
چرا درمان وآموزش پزشکی خصوصی نمی شود خسته شدیم بس که همه پول نفت را دادند به پزشکان ومعلمان وپرستاران بقیه ملت چی ایرانی نیستند؟ (4226053) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۲۳:۱۴
یاداوری می کنم که دلیل اصلی اجرای این طرح این بود که خود وزیر گفت پزشکان زیر میزی میگیرند و برا اینکه دیگه نگیرن تعرفه ها رو میبریم بالا و باز یاداوری می کنم که زیر میزی همان رشوه و پول خرام است. (4226099) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۲۱:۲۰:۵۹
و جهت یادآوری باید بدونید که زیر میزی ها هم حذف نشده (4226351) (alef-13)
 
کریم
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۲۱:۳۰:۲۸
مطمنا اگر پزشک به اندازه کافی وجود داشت اصلا نیازی به طرح تحول و اینجور طرحها نبود متاسفانه وزارت بهداشت موضوع را انحصاری کرده و در واقع مردم و کارمندان دولت و افرادی که در بخش های دیگر هستند شاهد این بی عدالتی هستند و به همین دلیل است که اکثر خانواده ها با هر بدبختی هم که شده فرزندان پشت کنکور را جهت رشته پزشکی به کشور های بلاروس -فیلیپین -روسیه -اکراین و هند و جاهای دیگر میفرستن در حالیکه در ایران همه جور امکانات از نظر فضای آموزشی و امکانات و استاد وجود دارد ولی وزارت بهداشت با دید انحصاری مانع ادامه تحصیل این قشر علاقمند شده اند تا بازار آنها از رونق نیفتد . (4226358) (alef-13)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۰۰:۱۸:۱۳
در روز های اخیر چند تا کامنت گذاشتم متاسفانه به علت واقعی بودن و تعریف و تمجید نکردن از مسولان منتشر نشد دوستان واقعیت این است که ما مردم که در اکثریت هم هستیم حامی و پشتیبان نداریم مجلس و دولت اکثرا حامی افراد مرفه هستند چون انهایی که پول ثروت دارند می توانند در انتخابات هزینه کنند نه مردم که هشتمان گرو نهمان است همیشه از طره سلامت می گویند ولی از سلامت خبری نیست همیشه از خدا می خواهیم که مریض نشویم ولی مریض هم می شویم و باید ساعتها در مطب دکتر و بیمارستان علاف شویم وقتی در کشور یک متخصص روزانه سی و یا چهل بیمار را ویزیت کند ایا می شود از طرح سلامت صحبت کرد تازه ما که در شهر بزرگ و مرکز استان هستیم وای به حال افرادی که از روستا های دور و نزدیک و یا شهرستان می ایند خدا به دادمان برسد کسی در این کشور به فکر مردم نیست الف می خواهی منتشر کن می خواهی نکن من ذره ای از درد دلم را نوشتم حقیقت تلخ است و خریدار ندارد هر کس هم می گوید حقیقت را بگو شعار است (4226514) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۰۹:۰۴:۲۷
امروز رفتم انسولین قلمی بگیرم ، گفتند که باید دوباره پرونده تشکیل بدهی و کلی مدارک خواستند. البته قبلا هم پرونده تشکیل داده بودم.بعد از 13 هم باید برگردم.
گفتند که برای جلوگیری از سوءاستفاه است. الان خواندم که در یک سال دولت 900 میلیارد تومن سوبسید دارو داده ولی سال بعد 60 میلیارد. فکر مکینید که این اختلاف عجیب و غریب از دست مردم عادی بر میاید ؟ شما باید داخل خود سازمان جلوی فساد را بگیرید وگرنه با تسخه چند دکتر که نمیشود چنین حجمی از دارو را جعل کرد. (4226680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۲۱:۳۶
برخلاف ماههای قبل پزشکان درکامنتها به این صحبتهاجواب ندادند زیرا عموما درتعطیلات خارج تشریف دارند پس ازفرصت استفاده کنید وتاپزشکان محترم از هاوایی وپاریس ولندن برنگشتن نظرتون رو بنویسید !!!
الف جون مادرت منتشرش کن تالااقل دلمون به یه انتقادخوش باشه! (4227952) (alef-11)
 
جمشید
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۲:۲۲:۳۳
نکاتی که من در طول ده سال خدمت در دانشگاه علوم پزشکی به آن رسیده ام را به عرض میرسانم
1) هنوز شرح وظایفی برای هیچ کدام از کارکنان داده نشده البته یک چیزهایی نوشته اند که اصلا مربوط به کاری که ما میکنیم ندارد و شرح وظایف همه کارکنان با عوض شدن رئیس عوض میشود -یعنی مدیریت سلیقه ای -، اگر ارایه دهنده خدمت دلش خواست خدمتی ارایه میدهد و اگر نه قانون مدون و دستورالعمل الزام آوری وجود ندارد .
من چک لیست و شرح وظایف کارکنان خدمات بهداشتی و درمانی ژاپن رو دیدم که واقعا عالی بود و نکته ای رو از قلم نیانداخته بود اما شرح وظایف ما در ده سطر خلاصه شده که اونم نه سطرش نکات اخلاقیه که الحمدالله با سوء مدیریت آقایان الان در بیمارستانها و مراکز بهداشتی از حسن برخورد خبری نیست.
2) وزارت بهداشت در امر آموزش خیلی کوتاهی میکند نمونه آن رزیدنتها هستند که در طرح تحول بار اصلی بیمارها بر گردن آنها افتاده و در برخی رشته ها با ماهی 28 کشیک نوعی برده داری نوین در بیمارستانها به راه افتاده که اعضا محترم هیئت علمی پول بیشتری از زحمات رزیدنتها و پرستاران به جیب بزنند
در این حالت رزیدنتها که دریافتی از بابت وزیتهای زیاد ندارند و پرستاران که حقوقشان بابت افزایش یا کاهش بیمار فرقی نمیکند در برخورد با ارباب رجوع زیاد خوب نیستند . و فقط این اعضا محترم هیئت علمی هستند که از افزایش بیمار سود میبرند و به اصطلاح بابت خواب در پاویون شیکشان پول خوبی میگیرند(البته این قانون کلی نیست و من اتندها و رزیدنتها و پرستاران خوب هم در بیمارستان دیده ام
اما سیستم در جهت دلسرد کردن آنهاست )
نمونه دیگر آموزش ضعیف تربیت پرستاران و پزشکانی است که یک برانول ساده را بعد از فارغ التحصیلی هم نمیتوانند بزنند.
3) عدم استفاده از افراد مدیر در پست های مدیریتی و وجود قانون نانوشته ای که حتما پزشک باید رییس باشد. من در طول دوران خدمتم دیده ام که با وجود همکارانی حتی با مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و با دو دهه سابقه ،پزشکی را که تازه دوران تحصیلش تمام شده و برای دوران طرح جذب شده است را به عنوان رئیس انتخاب میکنندکه متاسفانه کوچکترین اطلاعی از امور مدیریتی نداشت و برای کوچکترین سند و درخواستی روزها طول میکشد تا یاد بگیرد و خیلی از کارها یا از وقتشان میگذشت و یا اصلا انجام نمیگرفت( به دلیل اینکه ایشان اصلا نمیدانستند کارمند برای بیرون رفتن از اداره باید مرخصی بگیرد و یا مثلا مثل پادگان مرخصی تشویقی میداد و اقدامات مسخره دیگری که به دلیل حفظ شان اداره مطبوعم از گفتنش امتناع می ورزم)
4) مشکلات قانونی مثل عدم اجرای سیستم مالیاتی برای اضافه ویزیت و همچنین نظارت بر درمان توسط سیستمهای بیمه (4228962) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.