توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448805
مشکل جدید دولت ترکیه در پی کودتای نافرجام
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۵
نخست وزیر ترکیه اعلام کرد زندانیانی که محکومیت های سبک تری دارند به زندان هایی بدون سلول های در بسته انتقال خواهند یافت تا فضا برای دهها هزار فرد دستگیر شده در پی کودتای نافرجام ماه ژوئیه، باز شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از آسوشیتدپرس، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد زندانیانی که محکومیت های سبک تری دارند به زندان هایی بدون سلول های در بسته انتقال خواهند یافت تا فضا برای دهها هزار فرد دستگیر شده در پی کودتای نافرجام ماه ژوئیه، باز شود.

بینعالی ییلدیریم در گفتگو با خبرنگاران گفت به علت مبارزه با تروریسم، در زندان ها ازدحام جمعیت وجود دارد اما این سیاست جدید در مورد جرایم مهم همچون تروریسم، جرایم سازمان یافته یا کودک آزاری، اعمال نخواهد شد.

وزارت دادگستری با اصلاح مقررات خود، امکان آن را فراهم کرد محکومانی که به کمتر از 10 سال حبس محکوم شده اند و دست کم یک ماه حسن رفتار داشته اند، به زندان های راحت تر بدون سلول های در بسته منتقل شوند.
ییلدیریم تاکید کرد این اقدام به معنای عفو نیست و مدت حبس محکومان تغییر نخواهد کرد.

بیش از 41 هزار نفر در چارچوب حالت فوق العاده در ترکیه در پی کودتا در این کشور دستگیر شده اند.
 
 
کلمات کلیدی : ترکیه ، دستگیری ، کودتا ، زندان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.