توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508204
طرح اولیه ۲ شرکت خودروسازی؛
فرمان خودروهای آینده از خودرو مراقبت می کند
بخش دانش و فناوری الف،13 شهریور96
دو خودروساز طرح اولیه فرمانی برای خودروهای خودران ارائه کرده اند که می تواند به طور هوشمند از خودرو مراقبت کند و اطلاعات کاربر را ذخیره کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳
به گزارش خبرگزاری مهر، فرمان خودرو در آینده نزدیک حذف خواهد شد! درحقیقت با ورود خودروهای خودران به بازار اثری از آن به جا نمی ماند. درهمین راستا به نظر می رسد دو شرکت جاگوار و لندروور ایده هایی برای حفظ فرمان خودرو دارند. این خودروسازان از یک طرح اولیه فرمان به نام Sayer برای خودروی خودران و اشتراکی طراحی کرده اند.

 این فرمان مجهز به سیستم هوش مصنوعی خود است و کاربر خود را از خودرویی به خودروی دیگر دنبال می کند. به عبارت دیگر اطلاعات هر کاربر در آن ذخیره می شود.

درحقیقت هوش مصنوعی مانند کارمندی عمل می کند که مسئولیت مراقبت از خودرو را برعهده دارد و به کاربر اجازه می دهد در زمان و مکان مورد نظر خود از خودرو استفاده کند. به عنوان مثال اگر کاربر باید در جلسه ای حاضر شود، هنگامیکه در اتاق پذیرایی است، به فرمان خودرو دستور می دهد. در مرحله بعد خودرو به تنهایی تصمیم می گیرد چه زمان باید حرکت کند تا فرد به موقع برسد.

این فرمان هوشمند احتمالا یکی از ویژگی های طرح اولیه خودرویFuture-Type باشد.

البته مشخص نیست این فرمان اصلا ساخته شود یا خیر.  
 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+خودروهای آینده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.