توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508006
تمجید هالیوودریپورتر از «بدون تاریخ، بدون امضا»
دومین فیلم بلند وحید جلیلوند با عنوان «بدون تاریخ، بدون امضا» در هفتادوچهارمین دوره جشنواره ونیز تحسین تماشاگران و منتقدان را برانگیخت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
به گزارش خبرآنلاین، نشریه هالیوودریپورتر در مروری بر فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»، اثر تازه وحید جلیلوند را تریلری روانشناسانه با فیلمبرداری زیبا توصیف کرده است که به سنت فیلم‌هایی چون «جدایی نادر از سیمین» تقابل قشر ضعیف و مرفه جامعه را هدف می‌گیرد.

دبورا یانگ منتقد سرشناس در ادامه از نوید محمدزاده به عنوان بازیگری همه‌فن حریف و منعطف یاد کرده است که پس از فیلم «عصبانی نیستم» در نقش شخصیت پدری تندخو و تحت تاثیر غمی عمیق ظاهر می‌شود.

در انتهای مرور هالیوودریپورتر بر فیلم آمده است: «فیلم لذتی بصری است، با فیلمبرداری پرظرافت و زیبا با تصاویر تقریبا سیاه‌وسفید که با ردپاهای ضعیفی از رنگ نمایان می‌شوند. طراحی صحنه و لباس محسن نصراللهی در خلق شخصیت‌ها و آماده کردن زمینه برای شکل گرفتن داستان؛ در هماهنگی با موسیقی پیمان یزدانیان، تاثیر به سزایی داشته است.»

به نظر منتقد سینمایی نشریه تنها نقطه ضعف فیلم در نگاه تماشاگران غربی فیلمنامه‌ گیج‌کننده آن است که روی فرهنگ و سنت‌های بومی بنا شده است.

«بدون تاریخ، بدون امضا» در هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز در بخش افق‌ها حضور دارد. 
 
کلمات کلیدی : بدون تاریخ بدون امضاء+هالیوود ریپورتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.