نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356807
سرلشکر صفوی: نیاز به توان انقلابی برای پیروزی در جنگ اقتصادی داریم
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی، گفت: به شکل اداری در اقتصاد مقاومتی نمی‌توانیم پیروز شویم و نیاز به توان انقلابی برای پیروزی در جنگ اقتصادی داریم.

به گزارش تسنیم، سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی اظهار داشت: برخی از پدیده‌های سیاسی که از حقیقت برخوردار باشند قابلیت نفوذ دارد که دو رخداد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله این حوادث هستند.

وی با طرح این پرسش که چگونه ملت و نظام سیاسی ایران به رهبری ولی فقیه مقابل جبهه شرک، ظلم و نفاق توانستند استقامت کنند، گفت: آمریکا و همپیمانانش هر توطئه و هر جنگی که به راه انداختند شکست خوردند.

صفوی با طرح پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا الگوی دفاع مقدس می‌تواند برای اجرای موفقیت‌آمیز اقتصاد مقاومتی هم یک سند راهنما باشد؟ تصریح کرد: هدف اساسی جنگ‌ها تحمیل اراده سیاسی کشور مهاجم است که این تحمیل اراده سیاسی می‌تواند با هدف تحمیل قرارداد اقتصادی، اشغال سرزمین و یا سرنگونی دولت‌ها باشد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی افزود: اگر دولت مهاجم بتواند دولت طرف مقابلش را تسلیم کند جنگ را برده اما اگر ملتی که مورد تجاوز قرار گرفته مقابل اراده سیاسی دشمن مقاومت کند و حتی اراده خود را به دشمن تحمیل کند آنگاه آن دولت و ملت پیروز شده‌اند.

وی تاکید کرد: رژیم بعثی عراق به همراه حامیانش، آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس می‌خواستند اراده سیاسی خودشان را بر انقلاب نوپای ما تجمیل کنند که حداقل هدف آنها لغو قرارداد الجزایر بود.

صفوی با بیان اینکه اگر ملت توانست حماسه مقاومت را در دفاع مقدس شکل بدهد مولفه‌های آنها چه بود و آیا در برابر تحریم‌های اقتصادی، دفاع مقدس می‌تواند الگویی برای اقتصاد مقاومتی باشد؟ خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس ما بر اساس یک‌سری اصول پیروز شدیم که اولین آنها اتکال به خداوند و اعتماد به توانمندی جوانان برای غلبه بر دشمن بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی افزود: دومین اصل تبعیت از فرامین حضرت امام (ره)‌ بود؛ امام (ره) جنگ را مسئله اصلی کشور برای دولت، ملت و قوای دیگر کشور دانستند، ظرفیت ارتش و سپاه کفایت نمی‌کرد و با فرمان امام بیش از دو میلیون نفر بسیجی در جبهه‌ها حاضر شدند.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون اقتصاد مقاومتی مسئله اصلی برای کشور ما هست یا نیست و یا اینکه اولویت دولتمردان ما سیاست خارجی است، گفت: برخی‌ها تفاوت بین دولت و حکومت را نمی‌دانند. دولت شامل اشخاص و سازمان‌هایی است که کار اجرایی در یک برهه از زمان را برعهده می‌گیرند و دیر یا زود در انتخابات جای خودشان را به دیگری می‌دهند و می‌روند اما حکومت در برگیرنده دولت، مردم سرزمین و قوای کشور است و همچنین از دوام و بقای بیشتری برخوردار است و ویژگی آن حاکمیت بوده که در قانون اساسی رئیس حاکمیت ولی فقیه است.

صفوی اضافه کرد: رئیس دولت و ولی فقیه به صور مستقیم و غیرمستقیم از طریق برگزاری انتخابات، انتخاب می‌شوند. دولت و قوای سه‌گانه باید از رئیس حکومت یعنی ولی فقیه اطاعت کند که راه نجات هم از همین جا می‌گذرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی با اشاره به وجود روحیه جهادی در ایام دفاع مقدس، تصریح کرد: ما پس از شکستن حصر آبادان ۱۰ طرح‌ریزی عملیاتی با عنوان کربلای یک تا ۱۰ بنا گذاشتیم، توانستیم بعد از شکست حصر آبادان ۴ عملیات پیروزمند داشته باشیم، بیش از ۸ هزار کیلومتر از اراضی اشغال‌شده را پس بگیریم و دشمنان زیادی را اسیر کنیم که این مسئله نشاندهنده مدیریت عقلانی و طرح‌ریزی است.

وی با طرح این پرسش که آیا برای عملیاتی کردن تدابیر مقام معظم رهبری در مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصاد مقاومتی مناسب عمل شده است؟ ابراز داشت: آیا از ظرفیت بزرگ مردم در بخش خصوصی استفاده می‌شود؟ این موارد را مسئولان باید به مردم توضیح بدهند.

صفوی با بیان اینکه ما در جنگ به شکل کلاسیک نجنگیدیم و انقلابی جنگیدیم، بیان داشت: ما از جوانان و شجاعت رزمندگان استفاده کردیم، به شکل اداری در اقتصاد مقاومتی نمی‌توانیم پیروز شویم و نیاز به توان انقلابی برای پیروزی در جنگ اقتصادی داریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی با یادآوری اینکه تمام قوا در ایام دفاع مقدس متحد بودند، اظهار داشت: برای پیروزی در اقتصاد مقاومتی راهی جز کمک مردم به دولت و وحدت قوا زیر نظر رهبری نیست.
 
کلمات کلیدی : سرلشکر صفوی
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۲۳:۱۴:۳۲
شما لطف كنيد بهره تسهيلات بانكي نا محدود رو براي توليد و اشتغالزايي

٥٪

كنيد

انوقت كنار بايستيد و ببينيد كه چطور اقتصاد مقاومتي اجراميشود

البته در قبال ضمانت معتبر كه منافع بانكها از نظر برگشت تسهيلات مشكل پيدا نكند (3727592) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.