توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396704
هاشمی رفسنجانی: تاریخ جنگ را باید مانند شاهنامه جاودانه کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هنرمندان و شاعران بایستی تاریخ جنگ را به کمک ادبیات نیرومند ایرانیان مانند شاهنامه جاودانه کنند چرا که حماسه های آن افسانه نیست، واقعیت هایی است که در میدان جنگ اتفاق افتاده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی سه شنبه در دیدار جمعی از رزمندگان و فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس با یادآوری این مطلب به پیروزی مردم ایران در مسأله برجام و مذاکرات هسته ای اشاره کرد و افزود: دنیا که تا قبل از این دولت، بر طبل تهدید و تحریم می کوبید، به میز مذاکره برگشت و حق ایران در استفاده صلح آمیز از دانش هسته ای را رسمی کرد.

وی با اشاره به بعضی اظهارنظرهای سیاسی برخی از مسئولان کشورهای اروپایی و آمریکا در خصوص قدرت هسته ای ایران، گفت: بارها گفته ایم که به حکم انسانیت و اسلام، به فکر استفاده نظامی از دانش هسته ای نیستیم و می خواهیم از مواهب صلح آمیز آن استفاده کنیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، مردم ایران را مؤثرترین عامل برای پیروزی های متعدد در همه مقاطع جنگ دانست و گفت: پس از جنگ، با همت مردم، خرابی ها و ویرانی های کامل پنج استان را ساختیم و در دوران سازندگی، کشور را کارگاه توسعه و اشتغال آفرینی کرده بودیم، که البته اگر همان برنامه ها ادامه می یافت، امروز با این هجمه از بیکاری جوانان مواجه نبودیم.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با ارائه تحلیلی از روند تاریخی پیروزی انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی دشمنی ها علیه ملت ایران و انقلاب و نظام اسلامی، به نقش اساسی مردم در پیروزی و تثبیت انقلاب و نظام و تجربیات ارزشمند کشور در مقابله با تروریست ها اشاره کرد و اضافه کرد: نتیجه آن حضور مردمی و هوشیاری های امنیتی و مقابله با شورش های کور و تجزیه طلبی ها، امنیت مثال زدنی امروز ایران در منطقه نا امن است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را برنامه مشترک شرق، غرب و ارتجاع با پیشتازی یک دیکتاتور مغرور توصیف کرد و گفت: دشمنان در تحلیل های نادرست خود، فکر می کردند که مانند راهپیمایی نظامیان و مانور نظامی، خیلی زود به تهران می رسند و یا لااقل خوزستان را از ایران جدا می کنند، اما از غیرت فرزندان ایران اسلامی و مردم آن اطلاع نداشتند که با ندای امام، سیل آسا به سوی جبهه ها رفتند و دشمن را در همان مراحل اول پیشروی و اشغال اراضی ایران، زمین گیر کردند.

هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع سیاسی ـ نظامی ایران و مقایسه آن با شرایط ارتش بعث عراق، پیروزی های نظامی و سیاسی ایران را معجزه الهی برای یاری رساندن به مردم ایران دانست و اظهار داشت: علی رغم همه فشارهای سیاسی، اطلاعاتی، تبلیغاتی و نظامی غرب و شرق و حمایت های همه جانبه از ارتش بعث، در مرحله اول، اکثر مناطق کشور را از دست متجاوزان پس گرفتیم و در مرحله بعدی، در سازمان ملل، پیروزی مردم ایران را ثبت کردیم.

وی با یادآوری مقطع پایانی جنگ که ارتش بعث عراق با تحلیل اشتباه فکر می کرد ایران به خاطر ضعف نظامی و مردمی، قطعنامه را پذیرفته، عنوان کرد: عراق دوباره از همان مناطقی که در سال ۵۹ وارد شده بود، به ایران حمله کرد، اما سیل مجدد هجوم مردم به جبهه ها، نه تنها آنان را به عقب راند، بلکه مجبور کرد که ملتمسانه به دنبال اجرای آتش بس و بندهای قطعنامه برود.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به نامه های صدام، به ویژه نامه آخری، گفت: اعتراف حاکم عراق و ارتش بعث برای رسیدن جمهوری اسلامی به همه اهداف خود در دفاع مقدس به عنوان سندی غیرقابل انکار، در تاریخ ایران ثبت شده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وعده خداوندی در «إِنَّ اللَّهَ لَا یُخْلِفُ الْمِیعَادَ» را برای پیروزی های ایران، بهترین مصداق در دوره معاصر دانست و گفت: صدام، ارتش بعث، حامیان آنها و منافقین که ستون پنجم آنها بود، از تاریخ عراق حذف شدند و هر چند مردم عراق هنوز روی آرامش ندیده اند، اما اگر اختلافات مذهبی و اقدامات تروریستی دشمنان مردم بگذارد، به سوی حکومت مردمی در حرکتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری روزهای جنگ که مردم در قالب بسیج به کمک فرماندهان و نیروهای سپاه و ارتش در جبهه ها می رفتند، یادآوری کرد: افتخارآمیزترین جنگ دنیا، دفاع مقدس ایران است که کارهای آن بر کاکل مردم، نیروهای نظامی و بسیجیان می چرخید.
 
کلمات کلیدی : دفاع مقدس+آیت‌الله هاشمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته