توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446609
"افت فشار گاز" و "قطعی پراکنده برق" آورده آخرین برف بهمن برای شمالی‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۷
با رسیدن دمای هوا به زیر صفر و بارش گسترده برف در استانهای شمالی، فشار شبکه سراسری گاز در برخی شهرها و روستاهای شمالی کشور با افت همراه شد و در برخی شهرها مردم با قطعی های پراکنده برق مواجه شدند.

به گزارش تسنیم، با کاهش مجدد دمای هوا در استانهای شمالی ایران، نیروهای امداد گازرسانی و شرکت‌های توزیع برق با دستور مسئولان وزارت نفت و وزارت نیرو به صورت کامل در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

روز گذشته بخش هایی از شهرهای شمالی کشور در استانهای مازندران، گیلان، خراسان شمالی و گلستان با قطع پراکنده برق مواجه شدند که بلافاصله با رفع عیوب تجهیزات برقرسانی، برق این نواحی وصل شد. همچنین در برخی شهرها و روستاهای این استانها افت فشار گاز در شبکه مصرف گزارش شده است.

«علی نبییان» جانشین ستاد مدیریت بحران مازندران ضمن تأیید افت فشار گاز در برخی از مناطق این استان، این افت فشار گاز را مقطعی دانست. همچنین «قاسم شهابی» مدیرعامل توزیع برق مازندران از آماده باش کامل نیروهای امدادرسانی این شرکت خبر داد و گفت: "به دلیل شدت باد و بارش باران دربرخی از نقاط مانند شهرستان آمل برق به صورت  مقطعی قطع اما بلافاصله وصل شد. تاکنون آسیبی به شبکه‌ها و تیرهای برق وارد نیامد و در صورت بروز مشکل نیز هیچ خاموشی پایدار نخواهیم داشت و سریع مشکلات را رفع می‌کنیم."

«محمد‌اسماعیل ابراهیم‌زاده» مدیرعامل شرکت گاز مازندران نیز از رسیدن مصرف گاز استان به 29 میلیون مترمکعب در روز جمعه خبر داد و گفت: به دلیل برودت دما با افت فشار گاز مواجه شدیم، ولی قطعی گاز خانگی نداشتیم.
 
کلمات کلیدی : بارش برف + برف زمستانی + استانهای شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.