توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446708
بالن‌های هوش مصنوعی گوگل اینترنت را به دیگر کشورها می‌برند
بخش دانش و فناوری الف،30 بهمن95
گوگل قصد دارد با ارسال بالن هایی به کشورهای در حال توسعه که با استفاده از هوش مصنوعی هدایت می شوند، اینترنت را در دسترس همه علاقمندان قرار دهد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۲
به گزارش فارس، در سال گذشته 3.5 میلیارد نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده کردند. اما این رقم کمتر از نیمی از کل جمعیت جهان است و گوگل قصد دارد با ارسال بالن هایی به دیگر نقاط جهان بقیه مردم دنیا را هم انلاین کند.

ظاهرا این طرح سریع تر از آنچه که تصور می شد در حال پیشرفت است، شرکت آلفابت به عنوان شرکت مادر تخصصی گوگل و هدایت کننده طرح مذکور می گوید طرح یاد شده به سرعت در حال پیشرفت است و گروه مسئول این طرح با استفاده از الگوریتم های نرم افزار هوش مصنوعی قصد دارد هدایت و ناوبری بالن های یاد شده را دقیق تر کند تا آنها بتوانند با دقت کامل بخش هایی از جهان را تحت پوشش قرار دهند که به اینترنت دسترسی ندارند.

با استفاده از فناوری هوش مصنوعی این بالن ها دقیقا در نقاطی مستقر خواهند شد که به انها نیاز است. البته گوگل از اجرای این طرح اهداف تجاری را نیز تعقیب کرده و به دنبال معرفی خدمات و نرم افزارهای خود است.

بالن های یاد شده از قابلیت هدایت خودکار برخوردارند که مدیریت و هدایت آنها را تسهیل کرده و با استفاده از آن می توان برای هفته ها این بالن ها را به پرواز درآورد. انتظار می رود هند و مصر از اولین کشورهایی باشند که بالن های یاد شده در آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ هوش مصنوعی گوگل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.