نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370199
درصد سوختگی یعنی مرگ/علت خفگی در تونل کندوان
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰
معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح علت خفگی مسافران در تونل کندوان درباره آخرین وضعیت مصدومان حادثه آتش سوزی در روستای شوریک شهرستان خوی گفت: احتمال زنده ماندن افراد با این شدت سوختگی (۸۰ درصد) اندک است.

به گزارش تسنیم، محمد آقاجانی - معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳ نفر از مصدومان حادثه آتش سوزی در روستای شوریک شهرستان خوی به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست دادند، اظهار داشت: در این حادثه به علت انفجار کسپول گاز، ۲۵ نفر از هموطنانمان دچار سوختگی شده بودند که در بیمارستانهای تبریز، تهران و اصفهان بستری شدند و افرادی که جان خود را از دست دادند سوختگی‌های بین ۸۰ تا ۹۴ درصد داشتند.

وی با بیان اینکه اقدامات درمانی مناسب برای این مصدومان به خوبی انجام شده است، گفت: احتمال زنده ماندن افراد با این شدت سوختگی اندک است اما در حال حاضر ۵ نفر بستری هستند و درمان آنها ادامه دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین در مورد ترافیک سنگین و توقف خودروها در تونل کندوان که مشکلاتی را با توجه به کمبود هوا در تونل برای برخی از هموطنان ایجاد کرده بود، به وبدا گفت: ۲۰ نفر از هموطنان در این تونل دچار احساس خفگی شده بودند که به نزدیکترین پایگاه خارج از تونل مراجعه کردند و اقدامات سرپایی برای آنها انجام شد و خوشبختانه هیچ فردی نیاز به بستری شدن در بیمارستانها نداشت.

آقاجانی در ادامه با اشاره به تعطیلات آخر هفته و موج بازگشت مسافرها از مناطق و مراکز تفریحی و تفرجگاهی، اظهار داشت: حجم سفر به مناطق توریستی و شمالی کشور بسیار زیاد بود و پیش بینی می‌شود که فردا با موج گسترده ای از بازگشت مسافران مواجه باشیم.

وی تاکید کرد: در تمامی مسیرهای کشور، پایگاه‌های اورژانس، بالگردهای اورژانس هوایی و مراکز درمانی در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز به مردم خدمات رسانی کنند .

معاون درمان ابراز امیدواری کرد با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، خونسردی، رعایت سرعت مطمئنه و اجتناب از رانندگی در حالت خواب آلودگی توسط رانندگان، شاهد کمترین حوادث در زمان بازگشت مسافران باشیم.

آقاجانی در پایان یادآور شد: اگر بازگشت مسافران به تدریج صورت پذیرد، حوادث نیز کمتر خواهد بود و مسافران می توانند به سلامت به آغوش گرم خانواده بازگردند.
 
کلمات کلیدی : سوختگی، کندوان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۴:۲۱
جاده های شمال رو عریض تر کتید. (3811767) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.