توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470891
انتقاد ترکیه از برنامه آمریکایی‌ها برای تجهیز کردن کردها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
وزیر دفاع ترکیه از برنامه آمریکا برای مسلح کردن شبه‌نظامیان کرد انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیکری ایشیک، وزیر دفاع ترکیه به انتقاد از برنامه واشنگتن برای مسلح کردن شبه‌نظامیان کرد به منظور مبارزه با تروریسم در سوریه پرداخت و گفت که آنکارا در این راستا از منافع ملی خود محافظت خواهد کرد.

به رغم مخالفت‌های ترکیه، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به تازگی با برنامه‌ای موافقت کرد که در چارچوب آن به منظور مبارزه با داعش در سوریه، سلاح در اختیار شبه‌نظامیان کرد قرار داده می‌شود.

وزیر دفاع ترکیه در واکنش اظهار کرد: دادن سلاح‌های سنگین به شبه‌نظامیان کرد فی‌نفسه یک بحران است.

وی ادامه داد: چنین تصمیمی نه به نفع منطقه و نه به نفع آمریکا خواهد بود؛ بلکه عواقبی خواهد داشت که نه‌تنها دامنگیر ترکیه و منطقه خواهد شد بلکه سراسر جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

ایشیک خاطرنشان کرد: ترکیه به تنهایی قدرت لازم برای تغییر بازی را ندارد اما در عین حال به طور مشخص این قدرت را دارد که از منافع خود محافظت کند.

پیش از این، نخست‌وزیر ترکیه گفته بود که رئیس‌جمهوری این کشور در جریان دیدار آتی با همتای آمریکایی خود از نگرانی‌های آنکارا در این خصوص سخن خواهد گفت.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + کردهای سوری + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.