توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412994
گزارش جهانگیری از اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به اعضای مجمع
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
در جلسه مجمع تشخیص با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، چگونگی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از زمان ابلاغ آن توسط رهبری معظم انقلاب تاکنون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فارس، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد.

در این جلسه، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، چگونگی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از زمان ابلاغ آن توسط رهبری معظم انقلاب تاکنون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در نشست امروز معاون اول رئیس‌جمهور به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گزارشی از کلیات عملکرد این ستاد در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، براساس ابلاغیه و رهنمودهای رهبری در جلسات متعدد و با اعضای این ستاد ارائه داد.

در ادامه، دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز گزارشی مبسوط و مصوّر از اهتمام جدی دولت برای اجرای این سیاست‌ها، تحت عنوان نقشه راه اقتصاد مقاومتی در سه بخش: اقتصاد پویا و پیشرو، بهبود شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز و پنج زیرمجموعه درون‌زایی، برون‌گرایی، دانش بنیانی، عدالت بنیانی و مردمی بودن اقتصاد ارائه داد.

همچنین برنامه‌های ملی دوازده‌گانه اقتصاد مقاومتی تحت عناوین: 1ـ ارتقای بهره‌وری 2ـ پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) 3ـ ارتقای توان تولید ملی(درون‌زایی اقتصاد) 4ـ عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی 5ـ برقراری انضباط مالی در بخش عمومی و قطع وابستگی بودجه به نفت 6ـ توسعه اقتصاد دانش بنیان 7ـ گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی 8ـ شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد 9ـ ظرفیت تولید نفت و گاز و تکمیل زنجیره پایین دستی و توسعه بازار 10ـ هدفمند‌سازی یارانه‌ها 11ـ مردمی کردن اقتصاد 12ـ سیاست‌های پولی و ارزی، از جمله موارد مهم قابل تشریح و توضیح در این جلسه توسط دبیرستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بود.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، رؤسای کمیسیون اقتصادی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی، رئیس امور شورای اقتصاد و اقتصاد مقاومتی، معاون راهبردی شورای عالی امنیت ملی و معاون هماهنگی و نظارت رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز حضور داشتند، پس از ارائه گزارشی جامع از سوی اعضای این ستاد، اعضای مجمع با تشکر و قدردانی از اهتمام جدی دولت و سایر دستگاه‌های ذیربط برای تدوین و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور، قرار شد در جلسه بعدی مجمع، معاون اول رئیس‌جمهور و فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی، ضمن استماع دیدگاه‌ها، نظرات، پیشنهادها و انتقادات، به پرسش‌های اعضای مجمع پاسخ دهند.
 
کلمات کلیدی : مجمع تشخیص + اسحاق جهانگیری + سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.