توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393590
انصارالله: واشنگتن در ایجاد منطقه پرواز ممنوع در یمن دخیل است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن ضمن انتقاد از عملکرد سازمان ملل، گفت: واشنگتن در ایجاد منطقه پرواز ممنوع در یمن دست دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن اعلام کرد، واشنگتن در ایجاد منطقه پرواز ممنوع در یمن دست دارد.

عبدالسلام در انتقاد از عملکرد سازمان ملل در مورد یمن گفت: سازمان ملل بدون اجازه عربستان کاری نمی‌کند.

این موضع‌گیری سخنگوی جنبش انصارالله یمن پس از مخالفت ریاض با اعطای مجوز به هواپیمای سازمان ملل جهت بازگشت هیئت صنعاء از مسقط به یمن اتخاذ شد.

وی در ادامه هدف از این اقدامات را نگهداشتن هیئت انصارالله در مسقط جهت اعمال فشار بر آن دانست و گفت: اما ما احساس می‌کنیم که در مسقط در میان خانواده و دوستان خود هستیم.

عبدالسلام تاکید کرد: از حضور هیئت صنعاء در پایتخت عمان برای انجام رایزنی‌های سیاسی و دیدارهای رسانه‌ای استفاده شده است.

این مسئول جنبش انصارالله افزود: دولت عبد ربه منصور هادی و یا تصمیماتش به ویژه تصمیم اخیرش برای انتقال بانک مرکزی به عدن هیچ‌گونه مشروعیتی ندارد و ما آن را تصمیمی احمقانه و با هدف زیر سلطه بردن مردم یمن می‌دانیم.

وی ادامه داد: مردم یمن هرگز نمی‌پذیرند که تصمیم‌گیری درباره امورشان در دست عربستانی‌ها باشد و به همین دلیل نیز پاسخ نظامی آنها در خاک عربستان اقدامی بدیهی و مشروع است.
 
کلمات کلیدی : انصارالله+ یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.