توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277292
«قصه‌های سانفرانسیسکو»؛ کامشاد کوشان؛ قطره
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۳
قصه‌های سانفرانسیسکو
نویسنده: کامشاد کوشان
ناشر: قطره، چاپ اول ۱۳۹۳
۱۲۹ صفحه، ۷۵۰۰ تومان

این کتاب را فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل در اینجا کلیک کنید.

*****
کامشاد کوشان به سال ۱۳۴۱ در تهران زاده شده، از نوجوانی به خارج از کشور مهاجرت کرده و بیشتر این سالها را در آمریکا زندگی کرده است. از نوجوانی به کارهای هنری علاقمند بود، از موسیقی گرفته تا عکاسی، از فیلمسازی تا بازیگری و فیلمنامه نویسی را در میان تجربیات گوناگون او می‌توان مشاهده کرد.
با اینحال سینما حوزه تخصصی او محسوب می شود که نه فقط در آن فعال‌تر بوده و موفقیتهایی نیز کسب کرده است، همچنین سابقه تدریس آن را نیز در کارنامه دارد. از اواخر دهه شصت به ترجمه و سپس نوشتن داستان پرداخت. نخستین داستانهایش را در مجموعه ای به نام باغ مهتابی در آمریکا منتشر کرده است.

قصه‌های سانفرانسیسکو مجموعه داستانی‌ست که به تازگی به همت نشر قطره و به قلم کامشاد کوشان وارد بازار کتاب شده است. ظاهرا این داستانها توسط شهرام اقبال‌زاده  (دبیر بخش داستان نشر قطره) از میان نوشته‌های کامشاد کوشان انتخاب شده است. این کتاب دربرگیرنده ۴ داستان کوتاه است به نام های: عکسی بر گوشه آینه، پایان معصومیت، سایه ها و باغ مهتابی. کوشان در مقدمه کوتاهی که برای این کتاب نوشته آن را تلاشی برای حفظ فرهنگ و زبان ایرانی نزد کسی دانسته که بیشترین سالها عمرش را دور از ایران گذرانده است.

داستانهای کتاب زبانی ساده و روایتی مستقیم دارند که تاثیرات دورماندگی نویسنده از ایران را در کم و کیف آنها می توان احساس کرد. ریتم تند در روایت این داستانها آشکارا تاثیرگرفته از ضرب آهنگ تدوینی سینمایی‌ست. تاثیرپذیری از سینما را در زاویه دید و نوع روایت داستانها نیز می‌توان مشاهده کرد. از دیگر ویژگی های این مجموعه داستان لحن نوستالژیک آنهاست که می تواند جذابیتی برای مخاطبان هم نسل نویسنده به شمار بیاید.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«قصه‌های سانفرانسیسکو»؛ کامشاد کوشان؛ قطره