نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 217595
جنتی: باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی آخرین وضعیت صندوق حمایت از هنرمندان،‌ نویسندگان و روزنامه‌نگاران، توضیح داد: اگر بتوانیم منابع مالی مورد نیاز را برای این صندوق تأمین کنیم، به‌تدریج افراد دارای شرایط را تحت پوشش این صندوق بیمه خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، علی جنتی درباره‌ی این‌که آیا دولت از صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان حمایت می‌کند؟ اظهار کرد: رییس‌جمهور با تسویه‌ی دیون موافق است؛ اما به شرط این‌که منابع ورودی مشخص باشد. به‌تدریج این منابع در حال تأمین است؛ اما ما نه‌تنها درباره‌ی این صندوق، بلکه در سایر بخش‌ها بدهی زیادی داریم.

او ادامه داد: در سایر بخش‌ها، بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان مطالبه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که من در آغاز تصدی‌ام در این وزارتخانه، با آن مواجه شدم. این مطالبات برای ناشران و سایر کسانی است که خدماتی را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده‌اند که به‌تدریج آن‌ها را تسویه خواهیم کرد.

وزیر ارشاد در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که مشکل مربوط به اینترنت و سرعت کم آن را چگونه می‌توان برطرف کرد؟ بیان کرد:‌ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قول داده است که در سال آینده، پهنای باند را افزایش دهد و آن را دو برابر کند. به هر حال، کشور ما باید خود را با دنیا همراه کند و یکی از اقدامات در این راستا، افزایش پهنای باند است.

جنتی همچنین درباره‌ی فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، گفت: برخی شبکه‌های اجتماعی بنا بر دلایلی فیلتر شده‌اند؛ باید شرایطی پیش آید که بتوان از این سرویس‌ها استفاده کرد، چراکه در همه جای دنیا این شبکه‌ها یک وسیله‌ی کاربردی هستند و ما هم جزیی از دنیا هستیم و نمی‌توانیم خدمات خود را محدود کنیم. ما باید از حسن‌های آن‌ها استفاده کنیم و مراقبت آسیب‌ها نیز باشیم. شبکه‌های اجتماعی صدها میلیون نفر عضو دارند و ارتباطات اجتماعی در این شبکه‌ها سرعت می‌گیرد، اما در هر صورت باید ملاحظات دستگاه قضایی هم مورد توجه قرار گیرد.

او که در حاشیه‌ی مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سخن می‌گفت، درباره‌ی این‌که جشنواره‌ی شعر فجر قرار است چهره‌ای ملی داشته باشد، اما به‌نظر می‌رسد با اختلافات شورای سیاست‌گذاری این هدف محقق نشود، تصریح کرد: اعضای شورای سیاست‌گذاری این جشنواره با یکدیگر اخلافی ندارند و این جشنواره مانند سال‌های گذشته برگزار می‌شود. تنها عیب، این است که تمام هزینه‌ها و اداره‌ی این جشنواره‌ها برعهده‌ی دولت است. در حالی که باید به بخش خصوصی و به خود هنرمندان واگذار شود.
 
بیگی
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۲:۳۷
""در همه جای دنیا این شبکه‌ها یک وسیله‌ی کاربردی هستند و (ما هم جزیی از دنیا هستیم) ""
(من که مطمئن نیستم بقیه چطور؟نمیدانم) (1998045) (alef-1)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته