توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 317099
مشارکت بالای زنان عربستان در انتخابات
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰
نتایج انتخابات محلی در عربستان که برای نخستین بار با مشارکت زنان برگزار شد حاکی از پیروزی ۲۰ زن در این انتخابات است.

به گزارش ایسنا، زنان عربستانی روز شنبه برای اولین بار پای صندوق‌های رأی رفتند تا در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کرده و آرای خود را به صندوق‌های رای بیندازند. در این انتخابات همچنین برای نخستین بار زنان به عنوان نامزد شرکت کردند.

کمیته مسئول برگزاری انتخابات پیش از این اعلام کرده بود که براساس نتایج اولیه سه زن در منطقه الاحساء و القطیف، چهار زن در جده، سه زن در الجوف، سه زن در مکه، البابطین و ریاض در انتخابات محلی پیروز شدند.

براساس آمار جدید این کمیته تاکنون ۲۰ زن در این انتخابات پیروز شده‌اند.

حدود ۱۰۰۰ نامزد زن با ۶۰۰۰ نامزد مرد برای انتخاب ۲۸۴ عضو شورای شهر و روستا در عربستان به رقابت پرداختند.

براساس آمار رسمی حدود ۱۰ درصد زنان عربستانی در مجموع در این انتخابات رأی دادند در حالی که در برخی مناطق میزان مشارکت زنان به ۸۰ درصد رسیده بود.

عبداللطیف آل الشیخ، رئیس امور شهری و روستایی عربستان اعلام کرد که میزان مشارکت در انتخابات به ۴۷.۴ درصد و تعداد رأی دهندگان به ۷۰۲ هزار و ۵۴۲ نفر رسید.

به گفته منابع میزان مشارکت زنان در منطقه عسیر به ۷۹ درصد و میزان مشارکت مردان به ۵۲ درصد رسید. در تبوک و جده نیز زنان مشارکت ۸۰ درصدی داشتند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.