توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477894
کرزای: آمریکا در عمل به وعده‌هایش به افغانستان شکست خورد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
حامد کرزای، رئیس‌جمهور سابق افغانستان گفت، آمریکا در محافظت از افغانستان در مقابل تهدیدهای خارجی مثل پاکستان شکست خورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، حامد کرزای، رئیس‌جمهور سابق افغانستان روز سه شنبه گفت: آمریکا از وعده‌اش برای محافظت از کشور او در مقابل تهدیدهای خارجی و همچنین وعده به توسعه اقتصاد افغانستان تخطی کرد.

کرزای در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد: آمریکا از ما تقاضای یک پایگاه نظامی دائمی کرد و دو چیز را در ازای آن به ما وعده داد، ‌اول حمایت از افغانستان در مقابل تهدیدهای خارجی مثل پاکستان و دومین مساله هم کمک به کشور ما برای بهبود وضعیت امنیت خود و اقتصادش.

کرزای برای مدت ۱۰ سال از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ رئیس‌جمهور افغانستان بود.

او در دوره ریاست جمهوری‌اش بسیار مورد حمایت آمریکا و هم‌پیمانانش بود.

این رئیس‌جمهور سابق افغانستان اظهار کرد: آمریکا به رغم حضورش از سال ۲۰۰۲ تاکنون در افغانستان نتوانسته با تروریسم در این کشور مقابله کند.

او خاطر نشان کرد که حضور نظامی آمریکا در افغانستان در حقیقت باعث کمک به گروه‌های تروریستی مثل داعش و طالبان شد و آنها را قدرتمندتر کرد.

کرزای ادامه داد: اگر وضعیت این طور نبود تهدید تروریسم هر روز و حتی در زمان حضور آمریکا در اینجا تشدید نمی‌شد.

او تاکید کرد: این غیرقابل قبول بود که آمریکا اقدام به انداختن مادر همه بمب‌ها به روی یک پایگاه داعش در استان ننگرهار افغانستان کرد و حضور نیروهای خارجی در افغانستان هیچ کمکی به این کشور نمی‌کند.

او گفت: آمریکا یا از وعده‌هایش به ما عدول کرده یا در انجامشان شکست خورده است.
 
کلمات کلیدی : کرزای + افغانستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.