نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 187599
ادامه مذاکرات کره شمالی برای خرید نفت خام از ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۸
مذاکرات ایران و کره شمالی برای صادرات نفت خام ایران همچنان ادامه دارد و هنوز به نتیجه نرسیده است اما کره شمالی خواهان نفت ایران بوده و نظر ایران هم برای صادرات مثبت است.

 
وزیر نفت در گفت‌وگو باایسنا در مورد روند مذاکرات اظهار کرد: مذاکرات درباره صادرات نفت خام ایران به کره شمالی همچنان ادامه دارد و درباره این موضوع صحبت می‌شود.

 
رستم قاسمی در مورد میزان نفت خامی که به کره شمالی صادر خواهد شد، گفت: هنوز میزان صادرات نفت ایران به کره مشخص نشده است و رایزنی‌ها ادامه دارد.

 
به گزارش ایسنا، پس از تحریم‌های شدید غرب علیه کره شمالی این کشور دچار کمبود مواد غذایی و نفت شده و اکنون باید نفت مورد نیاز خود را تامین کند.

 
بر این اساس با حضور گسترده آمریکا در شرق آسیا برای جلوگیری از صادرات نفت از چین به کره شمالی، کره شمالی به شدت دچار کمبود نفت شده است.

 
از سوی دیگر کره جنوبی چهارمین خریدار بزرگ نفت ایران است اما براساس اخبار منتشر شده به نظر نمی‌رسد که آن کشور شکایتی برای صادرات نفت از ایران به کره شمالی داشته باشد.

 
نخستین بار رستم قاسمی در هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که در اواخر فروردین ماه برگزار شد از صادرات نفت به کره شمالی خبر داد اما مذاکرات به نتیجه نرسیده و همچنان گفت‌وگو بر سر صادرات نفت ایران به کره شمالی ادامه دارد.
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۷:۰۸:۲۸
اون وقت پول این نت رو کی میده. کره که مردم خودش دارن از گشنگی میمیرن. (1325670) (alef-15)